Jak poprawnie pływać w basenie, żeby schudnąć?

jak poprawnie wpływać  w basenie żeby schudnąć

Pływanie należy do obciążeń aerobicznych, które daje możliwość uzyskać ładne i smukłe ciało. W czasie trenowania można spalić około 500 kcal. Zanim zrozumiemy jak pływać w basenie żeby schudnąć, należy zrozumieć na czym polegają korzyści tej dyscypliny sportowej. W czasie pływania pracują wszystkie mięśnie, więc można twierdzić, że odbywa się mega skuteczny trening. Oprócz tego owe ćwiczenia dają możliwość aktywować przemianę materii i krwiobieg. Dzięki wodzie obciążenie układu ruchowego zmniejsza się.

Jak poprawnie pływać w basenie, żeby schudnąć?

Najlepiej dokonywać ćwiczeń w chłodnej wodzie, ponieważ ciało będzie wydawać więcej energii, aby odnowić temperaturę ciała. Schudnąć za pomocą pływania można, ale jest dosyć trudno, należy intensywnie trenować. Zanim połapać się w temacie - ile trzeba pływać w basenie żeby schudnąć, należy powiedzieć, że najbardziej efektywnymi stylami pływania jest kraul i motylkowy. Jeśli będziesz regularnie trenować, można wzmocnić mięśnie brzucha, nóg, rąk.

Jeśli interesuje cię jak trzeba pływać w basenie, żeby schudnąć to fachowcy zalecają pływanie interwałowe. Owa metoda polega na tym, że trzeba kolejno pływać bardzo intensywnie, następnie odpoczywać. Udowodniono, że ludzie, którzy wybrali treningi interwałowe chudną dwa razy szybciej, aniżeli ci, którzy wybrali tradycyjne pływanie. Czas trwania treningu interwałowego – nie dłużej aniżeli 15 minut.

jak wpływać  w basenie żeby schudnąć

Rozpoczynać należy od umiarkowanej rozgrzewki. W tym celu zaleca się pływać na grzebiecie dowolnym stylem - kraul, motylkowy. Schemat treningu wygląda w następujący sposób: 30 sek płyniesz bardzo intensywnie, 15 sek powoli brasem, następnie wszystko się powtarza. Na początku robimy 8-10 powtórzeń, z czasem ową ilość zwiększamy. Najważniejsze, aby odcinki czasowe aktywnej pracy i odpoczynku nie zmieniały się w ciągu treningu. Po zakończeniu treningu popływaj spokojnie i powoli jeszcze przez 5 minut .

Teraz zapoznajmy się z tym ile trzeba pływać w basenie, żeby schudnąć. Optymalny odcinek czasowy - 1 h. W tym czasie trzeba przebywać w ciągłym ruchu. Warto podkreślić, że komórki tłuszczowe zaczynaj się spalać dopiero po 30 minutach treningu. Nie zalecamy chodzić do basenu codziennie, można kilka razy w tygodniu.

 
Powiązane artykuły:
Treningi na spalanie tłuszczu - treningi aerobowe i siłowe
Jedno z głównych celów ćwiczeń w sali sportowej jest spalanie tłuszczu. Niektórym się wydaje, że tylko przestąpiwszy próg sali, tłuszcz od razu zaczyna się ulatniać. Jednak to wymaga napiętej pracy i srogiej diety, dokładniej o tym - w artykule.
Ćwiczenia  w basenie - rzeźbimy wspaniałą sylwetkę
Dziś na pewno nie ma takiej kobiety, która nie słyszałaby o ćwiczeniach w basenie. Więcej tego, te ćwiczenia pomagają nie tylko tym, którzy chcą zrzucić zbędną wagę, ale i pozbywają się problemów z grzbietem i stawami.
Jakie korzyści przynosi basen?
O korzyściach przebywania w basenie wie wiele osób, ale w czym konkretnie są korzyści pływania dla naszego organizmu, wiadomo nie wszystkim. Ten artykuł opowie o wpływie pływania w basenie, w tym i dla figury.
Bieganie zimą na dworze – pożytki i szkody
Bieganie zimą może przynieść korzyść tym, że nasyci organizm tlenem i uruchomi proces palenia tłuszczu, zwłaszcza rankiem. Szkoda polega na nieprawidłowym ekwipunku, który może doprowadzić do powstania chorób.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty