Jak poprawnie prasować męskie koszule?

jak poprawnie prasować męskie koszule

Jak myślicie, dlaczego mężczyźni nas kochają i żenią się? Jasna rzecz, że chodzi o uczucia, romantykę, popęd seksualny. Jednak mijają lata, uczucia nieco przygasają, więc co pozostaje? A pozostają sprawy codzienne, które musi wykonywać kobieta. Mężczyźni uważają, że kobiety oprócz tego, że powinny chodzić do pracy, jeszcze muszą gotować smaczne śniadania, obiady i kolacje, sprzątać mieszkanie, rodzić i wychowywać dzieci, robić zakupy, pamiętać o planach i przyzwyczajeniach męża. Również musimy wiedzieć jak poprawnie prasować męskie koszule i inne rzeczy, oczywiście. Chociaż owe zajęcie nie można nazwać ulubionym, jednak trzeba go opanować.

Jak poprawnie prasować męskie koszule - układamy plan

Aby prasowanie ogólnie i również prasowanie męskich koszul było wykonywane szybko, skutecznie i przynosiło zadowolenie od estetycznego wyglądu czystych i wspaniale wyprasowanych rzeczy, układamy plan i staramy się go przestrzegać. Oto w taki sposób poprawnie prasujemy koszule męskie:

  1. Kołnierz i rękawy. Prasowanie dowolnej koszuli niezależnie od koloru, rozmiaru i faktury rozpoczynamy od kołnierza i rękawów. Oto w jaki sposób poprawnie prasować kołnierz i rękawy. Kołnierz prasują od dwóch stron, na początku od lewej strony (wewnętrznej), następnie po prawej (zewnętrznej). Ruch żelazka od kantów do środka. Gdy kołnierz już jest wyprasowany, weź go i pociągnij za końce, w takim wypadku na pewno już nie będzie żadnych fałd. Następnie prasujemy rękawy. Zaczynamy od mankietów. Również prasujemy po wewnętrznej stronie, a następnie od zewnętrznej. Uważaj na guziki. Najlepiej je przykryć ściereczką, aby nie zaczęły się topić. Gdy mankiety już są wyprostowane, przechodzimy do następnej części rękawa. Poruszamy się od ramienia do mankietów. Do prasowania rękawów może służyć specjalny dodatek do deski – taka mała, podłużna deseczka. Pozwala ona prasować rękawy bez kantów albo można wepchać do środka rękawa poduszeczkę. Taką poduszeczkę można uszyć samodzielnie albo zrobić z ręcznika. Również taką poduszeczkę można używać do prasowania ramion.
  2. Powierzchnie płaskie. Po rękawach i kołnierzyku zaczynamy prasować „powierzchnie gładkie”. Na początku prasujemy prawą powierzchnię, unikając guzików. Szczególną uwagę zwracamy na kieszonki, jeśli one są. Następnie w taki sam sposób prasujemy lewą powierzchnię. Tutaj szczególną uwagę należy zwrócić na pętle, trzeba materiał dookoła nich dokładnie wyprasować, ponieważ jest widoczny.
  3. Barki. W końcu procesu prasujemy barki. Tutaj mogą być dekoracyjne fałdy, które stwarzają wiele trudności. Na tym właśnie polega plan jak poprawnie prasować męskie koszule.

Jak poprawnie prasować koszulę męską w zależności od materiału?

Teraz porozmawiajmy o tym jak poprawnie prasować koszulę męską z jedwabiu, lnianą, bawełnianą lub innych materiałów. Koszule bawełniane, lniane, flanelowe prasują w wysokich temperaturach z dużą ilością pary. Zwłaszcza jeśli koszula jest bardzo wymięta po praniu albo zbyt długo była suszona. Koszule z jedwabiu z dodatkami syntetycznymi prasujemy na dwójce z małą ilością pary. Syntetyczne koszule nie potrzebują prasowania. Łatwo się wyprostowują, wystarczy je odwiesić na wieszaku lub na krześle. Jednak jeśli potrzebują prasowania to w bardzo niskich temperaturach i bez pary.

Jak poprawnie i szybko wyprasować męską koszulę bez żelazka?

Tak, są również takie sytuacje. Na przykład w czasie wyjazdu albo wyłączenia prądu, albo musisz szybko pójść na spotkanie biznesowe. Twój mąż lub chłopak będzie w zachwycie, gdy będziesz mogła rozwiązać owy problem. jak prasowac meskie koszule bez zelazkaWięc musisz znać sposoby jak poprawnie i szybko wyprasować koszulę bez żelazka.

Zrobić to można w następujący sposób:

  1. Wymiętą koszulę rozłóż na stole i użyj spryskiwacza z wodą.
  2. Następnie pociągnij na różne strony i pozostaw aby wyschła. Jeśli koszula jest wymięta tylko w jakimś jednym miejscu, zrób to samo lokalnie.
  3. Jeśli koszula jest bardzo wymięta w całości, odwieś ją na wieszak, zanieś do łazienki i włącz gorącą wodę. Jasna rzecz, że należy zamknąć drzwi. Koszula pod wpływem pary i własnej wagi wyprostuje się.
  4. W końcu pomogą ci własne mokre ręce.
  5. Niech mąż założy koszulę, następnie namocz ręce i przeprowadź nimi po koszuli.

Oto wszystkie tajemnice dotyczące prasowania koszul. Bierz, korzystaj i twój mąż przez całe życie będzie cię nosić na rękach.

 
Powiązane artykuły:
Jak poprawnie prasować spodnie?
Rzadko kiedy spotkasz mężczyznę czy kobietę, w garderobie których oprócz zwykłych dżinsów nie są obecne i inne spodnie. Tylko prasować je całkiem niełatwo i nie każda gospodyni umie to zrobić. Ale tak nie musi być, prawda? Czytajcie dalej.
Pranie domowe - jak prać futro sztuczne?
W inności od naturalnego, sztuczne futro poddaje się domowemu praniu, jednak robić to należy bardzo troskliwie, trzymając się niektórych bardzo ważnych reguł. Zmierzyć się z praniem sztucznego futra w domowych warunkach, pomoże nasz nowy artykuł.
Jak pozbyć od zapachu potu na odzieży?
W letnią upalną porę roku zwłaszcza, bardzo aktualnym staje się problem nieprzyjemnego zapachu potu na odzieży. W naszym nowym artykule opowiemy, jak pozbyć bardzo nieprzyjemnego zapachu potu z odzieży, nie zmuszając do częstego prania rzeczy.
Jak prasować spódnicę plisowaną?
Spódnica plisowana - jedna z najmodniejszych i najbardziej stylowych rzeczy ostatniego czasu. Jeśli chcecie, żeby ona długo wam posłużyła, opiekujcie się swoją ulubioną spódnicą we właściwy sposób. Na przykład nauczycie się poprawnie ją prać i prasować.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty