Jak poprawnie prasować spodnie?

jak poprawnie prasować spodnie

Okazuje się, że większa połowa przedstawicielek płci pięknej, nie lubi prasować. A gdy podczas jednego z sondaży społecznych zapytano kobiet, jakiej rzeczy one najbardziej nie lubią prasować, praktycznie wszystkie odpowiedziały: „Spodni!”. Dlaczego tak jest? Niektóre kobiety są leniwe. Inne uważają, że spodnie - to męska część garderoby, więc niech mężczyzna je prasuje. Trzecia część, ze wstydem przyznaje się do tego, że nie umie prasować. Jeśli należysz do ostatnich i również nie wiesz w jaki sposób poprawnie prasować spodnie, damskie i męskie, w kant lub bez, więc będziemy uczyć się razem.

Historia epopei spodniowej

Żeby poznawać naukę spodniową było bardziej ciekawie, dokonamy podróży w przeszłość i dowiemy się: jak, kiedy i dlaczego odzież ta stała się codziennym akcesorium. Najciekawsze, że w czasach starożytnych ani mężczyźni, ani kobiety nie nosili spodni. Skórzane lub futrzane spodnie nosili jedynie Scytowie, którzy większą część swego życia spędzali na koniu. Następnie owe przyzwyczajenie naśladowali Gallowie i inne plemiona barbarzyńskie. Z tego więc powodu możnowładcy rzymscy i „patrycjat” uważał spodnie „barbarzyńskimi”. Mogli je zakładać jedynie wojownicy konni, którzy brali udział w dalekich wyprawach, ale to raczej było wyjątkiem niż regułą. Dopiero w XIV w. spodnie stały się częścią garderoby męskiej. Jednak bardzo się różniły od dzisiejszych spodni. Mężczyźni docenili ich wygodę i zaczęli nawet stwarzać różnorodne modele. Na przykład w Anglii, stworzone były spodnie wypełnione puchem lub włosem końskim. Z góry zakładano inne, z rozcięciami, przez które było widać szlachetną tkaninę dolnych. Nazywano takie spodnie kalsetami. Z biegiem czasu i w wyniku tego, że zdobyły popularność w różnych państwach, ich wygląd zewnętrzny się zmieniał, stawały się dłuższe i w końcu XIX w. uzyskały teraźniejszy wygląd zewnętrzny i kant.

Jeśli chodzi o kobiety, to sytuacja wyglądała bardziej skomplikowanie. One były uważane jedynie jako ozdoba mężczyzn i dodatkowe akcesorium. O żadnych spodniach nie można było nawet pomyśleć. Jednak pierwsza wojna światowa zmieniła sytuację. Kobiety musiały opanowywać męskie zawody, ponieważ brakowało siły roboczej. W tym właśnie momencie musiały założyć spodnie. Z czasem one nieco zmieniły wygląd zewnętrzny, zostały ozdobione różnymi drobiazgami i zajęły ważne miejsce w sercu kobiet. Dziś nikogo nie dziwi kobieta, która założyła kostium ze spodniami. Teraz rozpatrzymy pytanie, jak poprawnie prasować spodnie damskie lub męskie?

Jak poprawnie prasować męskie lub damskie spodnie w kant?

Należy podkreślić, że męskie i damskie spodnie prasujemy według jednego schematu. A szczególności tego procesu zależą jedynie od tkaniny, z jakiej uszyte są spodnie. Otóż zaopatrzmy się w żelazko, deskę do prasowania i ściereczkę bawełnianą. Przekręcamy spodnie na wewnętrzną stronę i prasujemy kieszenie i szwy. Następnie od strony zewnętrznej prasujemy pas i górną część spodni. Później każdą nogawkę składamy w taki sposób, aby szwy wewnętrzne i zewnętrzne przylegały jeden do drugiego. Fałdy, które są z przodu i z tyłu są kantami. Rozkładamy odzież na desce do prasowania, prasujemy każdą nogawkę oddzielnie, używając mokrej tkaniny. Szczególną uwagę poświęcamy kolanom i zagięciom u dołu jak poprawnie prasować spodnie z kantem   spodni. Gdy spodnie są już wyprasowane od strony wewnętrznej, zaczynamy prasować po stronie zewnętrznej. Prasujemy jeszcze raz kanty.

Jak prasować spodnie wełniane lub welwetowe?

Pogadamy o szczegółach. Na wełnianych spodniach, podczas prasowania może pojawić się specyficzny połysk. Żeby tego uniknąć, należy używać mokrej ścierki lnianej, namoczonej w occie. Można nawet do końca ich nie suszyć, w takim wypadku na pewno nie będzie połysku. Spodnie z welwetu (sztruksy) i aksamitu – rzecz delikatna. Je prasują bardzo delikatnie, mocno nie przyciskając żelazka. Spodnie jedwabne prasują wyłącznie od strony wewnętrznej, używając suchej ściereczki. Spodnie również powinny być suche. Spodnie lniane i bawełniane można prasować bez używania żadnych ściereczek. Nigdy nie zakładaj i nie wkładaj do szafy ubrania, które dopiero co wyprasowałaś. Ono szybciej staje się wymięte i psuje się wygląd zewnętrzny.

Otóż przekonałaś się, że spodnie damskie i męskie prasować jest dosyć łatwo. Teraz też to umiesz robić.

 
Powiązane artykuły:
Pranie domowe - jak prać futro sztuczne?
W inności od naturalnego, sztuczne futro poddaje się domowemu praniu, jednak robić to należy bardzo troskliwie, trzymając się niektórych bardzo ważnych reguł. Zmierzyć się z praniem sztucznego futra w domowych warunkach, pomoże nasz nowy artykuł.
Jak pozbyć od zapachu potu na odzieży?
W letnią upalną porę roku zwłaszcza, bardzo aktualnym staje się problem nieprzyjemnego zapachu potu na odzieży. W naszym nowym artykule opowiemy, jak pozbyć bardzo nieprzyjemnego zapachu potu z odzieży, nie zmuszając do częstego prania rzeczy.
Jak prasować spódnicę plisowaną?
Spódnica plisowana - jedna z najmodniejszych i najbardziej stylowych rzeczy ostatniego czasu. Jeśli chcecie, żeby ona długo wam posłużyła, opiekujcie się swoją ulubioną spódnicą we właściwy sposób. Na przykład nauczycie się poprawnie ją prać i prasować.
Jak poprawnie prasować męskie koszule?
Na pewno słyszeliście jak mamusie straszą swoje młodziutkie córki stałym prasowaniem męskich koszul i praniem skarpetek. Opowiemy w naszym artykule jak zaprzyjaźnić żelazko z koszulami.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty