Jak poprawnie przechowywać winogrono?

jak przechowywać winogrono

Winogrono niewątpliwie można przerobić, przygotowawszy z niego smaczny sok, kompot czy konfiturę. Lecz o wiele pożyteczniej używać jagody w świeżym wyglądzie, toż należy postarać się zachować ścięte grona świeżymi jak najdłużej. Tym więcej, że zrobić to jest absolutnie nieskomplikowanie.

Dalej opowiemy, jak poprawnie i gdzie lepiej przechowywać winogrono w warunkach domowych i rozewrzemy sekrety i tajemnice, które pomogą każdemu rozkoszować się świeżym smakiem i aromatem ulubionych jagód w ciągu długotrwałego czasu.

W warunkach miejskiego mieszkania nic nie zostaje, jak ulokować winne grona do lodówki.

Jak przechowywać ścięte grona winogrona w lodówce?

Jeśli planujecie przechowywać winogrono więcej trzech dób, nie rekomenduje się jego myć przed pomieszczeniem do chłodniczego oddziału. Na powierzchni jagód jest obecna przyrodnicza woskowa naleciałość, co zapobiega obrażeniu jagód i który należy maksymalnie strzec i zmywać tylko przed użytkiem winogrona.

Ścięte grona należy przejrzeć i pozbyć od zepsutych i nadgniłych egzemplarzy. Winne jagody dla przechowania powinny być nienaganne, bez obrażeń i absolutnie suche.

Nie rekomenduje się rozlokowywać grona winogrona w lodówce w sąsiedztwie z mocno pachnącymi produktami. To może znacznie zepsuć smak ulubionych smakołyków, ponieważ jagody mają właściwość pochłaniać zapachy.

Jak przechowywać winogrono w lochu? Robienie zapasów na zimę

Przy obecności lochu winogrono pomyślnie można zachować świeżym do wiosny. Główne wybrać do tego późne, niewybredne gatunki i znać niektóre tajemnice ich przechowania. Grona winogrona można jak po prostu rozłożyć na półkach z lipowym, topolowym opiłkiem czy słomą, tak i przesypywać ich tymże opiłkiem w luźnych szufladach. Obowiązkowo przed robieniem zapasów oglądamy każdą jagodę i pozbywamy się od złych i podejrzliwych egzemplarzy. Jeśli jest taka możliwość, to można grona po prostu uwiesić na żerdziach.

Nim wykorzystać loch w jakości skarbca dla winogrona jego ściany należy zawczasu pobielić rozczynem wapna, dobrze wysuszyć, potem zadymiać siarką i wywietrzyć. Temperatura w lochu przy przechowywaniu winogrona nie musi przekraczać sześciu stopni ze znakiem plus. Należy również sprowadzić do minimum ryzyko podniosłej wilgotności w pomieszczeniu. Dlatego w jednym z kątów należy rozmieścić pojemność z suchym drzewnym węglem czy wapnem.

 
Powiązane artykuły:
Jak przygotować szczaw na zimę?
Sposobów robienia zapasów szczawiu istnieje nie tak dużo i niektóre niezwykłe są opisane dalej. Opowiemy jak zakonserwować liście, zaproponujemy dwa warianty zamrażania i opiszemy sposób zasolenia natki, nie naruszając całości liści.
Jak przechowywać ziemniaki – sprawdzone sposoby i warunki
Ziemniak - jedno z głównych warzyw na naszym stole. Istnieje ogromna ilość potraw z ziemniaka i posilać się nim można okrągły rok! Właśnie dlatego tak ważne nauczyć się poprawnie przechowywać to warzywo.
Jak przechowywać olej z oliwek?
Oliwa - jeden z bardziej kosztownych olejów roślinnych, poza tym, on jest bardzo pożyteczny. Toż wasze zadanie – nie dać temu produktowi zepsuć się. Zrobić to nie jest tak skomplikowano – dotrzymujcie się kilku prostych reguł.
Jak przechowywać natkę w lodówce?
Każda gospodyni chce by natka, którą ona kupiła na rynku, czy ścinała z ogrodu, zachowywała się w lodówce jak najdłużej. Lecz natka często bardzo szybko więdnie, tracąc swoją wilgoć. Żeby tego uniknąć proponujemy kilka malutkich chytrości.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty