Jak poprawnie sformułować swoje życzenie do Wszechświata?

Aby życzenia spełniały się, ich należy poprawnie życzyć. W zależności od sposobu postrzegania świata, możecie uważać to za bajkę, czy najcenniejszą na świecie informację.
życzenie

Otóż, najlepsza instrukcja na "zamówienie" życzeń od Wszechświata wygląda tak:

1. Życzenie na moment "zamówienia" powinno być jedno.

Jak najczęściej czegoś życzymy? Oto typowy przykład: "Chcę siedem milionów. Na trzy – kupię sobie szykowne mieszkanie w prestiżowej okolicy. Na jeden – luksusowy samochód. Jeszcze na kilka – pojadę zobaczyć świat, na...". Stop! W tym przesadzanym życzeniu dużo innych życzeń, które mogą być całkiem niepowiązane z początkowym. Wychodzi jakaś matrioszka. Taka wielowarstwowa konstrukcja nie pracuje! Żeby każde z oddzielnych życzeń spełniło się, z nim trzeba pracować oddzielnie. Dlaczego?

Oto wyobraźcie sobie, że wy – rodziciel. Przychodzi do was wasze dziecko i prosi sto złotych. Załóżmy, dziecko postanowiło sobie zbudować domek dla chomika i trzeba mu deski, gwoździ, młoteczek... Dziecko policzyło, że sto złotych – to akurat ta suma, której powinno wystarczać na wszystko potrzebne. Ale wy – rodziciel – wiecie, że młoteczek w domu już jest, deski można przynieść z pracy, a gwoździ trzeba kupić ogółem na 30 złotych. Więc chomik otrzymuje nowe mieszkanie, dziecko – zadowolenie od twórczej pracy, a wy – satysfakcję od oszczędnego rozwiązania pytania.

Wszystko to samo odbywa się między nami i Wszechświatem, który i jest głównym dawcą wszystkich naszych dóbr. Przy czym Wszechświat będzie zawsze działać najbardziej racjonalną drogą. Więc rozbijajcie wasze wielowarstwowe-wieloskładnikowe życzenie na składowe. Każda składowa powinna być jak można bardziej podstawową.

2. Życzenie nie powinno być warunkiem wykonania innych życzeń

Więc spójrzmy. Pytanie: Po co mi siedem milionów? Odpowiedź: Żeby kupić mieszkanie, samochód, założyć biznes, położyć jakąś sumę do banku, porozdawać długi.... itp. Teraz z każdym z nich (mieszkanie, samochód, biznes, bank, długi) trzeba pracować oddzielnie. Przedłużamy na przykładzie. Pytanie: Po co mi mieszkanie? Odpowiedź: Żeby pozbyć się od opieki rodziców. Następne pytanie: Po co mi pozbywać się od opieki rodziców? Odpowiedź: Żeby mieć więcej osobistej wolności. Następne pytanie: Co będzie po tym, jak moje życzenie spełni się? Odpowiedź: Będę... (co będziecie?) Jak tylko wasza odpowiedź wyraziła się UCZUCIEM, jego można uważać za "podstawowe", to samo życzenie, które i należy "zamawiać" do wykonania.

3. Życzenie musi wywoływać u was tylko uczucia, a nie myśli o nowych życzeniach

Więc, co będzie z wami po tym, jak wasze życzenie spełni się? Prawidłowa odpowiedź: "Będę ODCZUWAĆ ... szczęście! Satysfakcję!..." No, czy coś w tym rodzaju. Wrócimy jeszcze raz do siedmiu milionów. "Kiedy będę mieć "przedmiot A"(czyli siedem milionów), potrafię mieć jeszcze "przedmioty B, C, D". Widzicie? Żadnych wyjątkowych uczuć, oprócz jak uczucia, że z tymi pieniędzmi należy jeszcze coś czynić. I to – wierny sygnał nieprawidłowości życzenia.

Oto gdyby odpowiedź była: "Оооо! Położę te pieniążki oto do tego słoika, postawię go na stole i codziennie będę szczęśliwy od widoku moich siedmiu milionów w słoiku..." – wtedy tak, to jest prawidłowe życzenie. Ale czy wy tego życzycie? Zresztą, jeśli akurat życzycie właśnie pieniędzy, to i zamawiajcie ich. Czego wstydzić się wtedy? A równolegle można zamówić mieszkanie, samochód, biznes, rozdanie długów i wszystko inne. Równolegle!

Jeśli mieszkanie – to tylko środek pozbawienia się od opieki rodziców, to trzeba zamawiać (uwaga!) – nie mieszkanie, a pozbawienie od opieki rodziców. Przecież można otrzymać mieszkanie, ale od opieki nie pozbyć się. Rodzice – oni mogą was i w nowym mieszkaniu dostać. Nawet na końcu świata! Więc, obmyślcie wynik swojego życzenia – Wszechświat będzie ucieleśniał właśnie wynik. Jeśli chcecie spotkać księcia na srebrnym BMW, żeby wyjść za niego za mąż, to wasze życzenie – nie spotkać księcia, a – wyjść za mąż za księcia. Odczuwacie różnicę?

4. Życzenie powinno być "ekologiczne"

To oznacza, że wskutek waszego życzenia nikt nie powinien ucierpieć. Jak uniknąć mimowolnego sprawiania nieprzyjemności otoczeniu? Niestety, całkiem uniknąć nieprzyjemności w życiu nie wychodzi, tak już życie jest ułożone. I całkiem możliwie, że wasze gorące życzenie otrzymać mieszkanie odwróci się tym, że ono wam dostanie się w dziedzictwo od krewnego, który nagle zmarł. Ale! Ważnie pamiętać, że w jakimkolwiek wypadku wszystko jest pod kontrolą Wszechświata. Wasze życzenie będzie zawsze wykonywać się najbardziej racjonalną drogą, Ale z uwzględnieniem życiowych scenariuszy wszystkich bohaterów akcji. A więc, rozluźnijcie się i przyjmijcie wszystko, jak jest. Czyli, z wdzięcznością!

Kilka słów o tym, dlaczego nie warto tworzyć nieprzyjemności świadomie. Przypuścimy, was przezwyciężają życzenia zepsuć komuś życie. Przypuścimy, nawet uważacie, że macie rację. I że "obiekt" zasłużył na karę. A teraz pomyślcie: Wasza prawość – to najbardziej prawa prawość na świecie? I uważacie, że wy macie prawo karać i litować według własnej myśli? Uruchamiając bumerang swoich życzeń, należy pamiętać, że te ulotne urządzenia mają jeden zły nawyk – oni powracają. Tak więc, niech wasze "bumerangi" będą tylko dobre, żeby wam nie trzeba byłoby bać się ich powrotu.

5. Życzenie musi dotykać tylko was, a nie trzecich osób

Bardzo często powstają takie życzenia: "Chcę, żeby moje dziecko…", "Chcę, żeby mój mężczyzna…" Brzmi znajomo, prawda? Otóż, takie życzenia nie pracują! Jak być, spytacie? Czyżby wszystko beznadziejnie? Nie, dlaczego. Po prostu trzeba trochę zmienić życzenie. Ono musi dotykać was, a nie waszego dziecka, męża, rodziców, kierownika, itp. To może wyglądać w przybliżeniu tak: "Chcę szczycić się swoim dzieckiem, które uczy się na jedne piątki", "Chcę robić całą pracę domową razem z mężem", itp. Jednym słowem, przenoście "strzałki" na wasze uczucia w związku z wykonaniem waszego życzenia – i tyle.

6. Życzyć trzeba po maksimum

Jeden dobry człowiek powiedział: "Życzyć trzeba dużo i często. Życzyć trzeba po maksimum. Wszystkiego, wszystko jedno, nie otrzymasz. Ale im więcej życzysz, tym więcej otrzymujesz". I to – prawda! Jeśli życzycie samochód – niech to będzie najlepszy, na waszą myśl, samochód. Co mówicie? Pieniędzy nie ma na taki? A na stary "samochodzik" jest? Też nie ma? Wtedy w czym jest różnica? Już jeżeli życzyć czegoś gorszego, lepiej życzcie cokolwiek niesamowitego! Wszechświat jest nieogarniony i niewyczerpany. I bezgraniczny, jak domyślacie się. Wszystkie ograniczenia, które macie w życiu, – to ograniczenia, związane ze złym polotem waszej wyobraźni. No to, pociągnijcie na siebie kierownicę wysokości i wzlećcie w górę!

Dodatkowe zalecenia

  1. Życzenie nie musi mieć przywiązywania do czasu. Dość często chce się nam otrzymać coś do jakiegoś konkretnego terminu. Życzenie, oczywiście, po ludzku zrozumiałe, ale... Po pierwsze, warunek czasu stwarza sytuację oczekiwania wykonania życzenia. A życzenie powinno być "odpuszczone". Po drugie, Wszechświat wszystko jedno wykona wasze zamówienie do potrzebnej godziny. Dajcie mu tę możliwość – rozluźnijcie się i nie przywiązujcie się do ramek czasowych.
  2. Nie rezygnujcie z szansy! A jak wyróżnić szansę od "nie-szansy"? Po pierwsze: uważnie zaczynajcie śledzić za przemianami w swoim życiu, "przypadkowością", "raptem", "jakoś samo zrobiło się". To już jest początek. Nie czepiajcie się za przeszłość, z radością przyjmujcie przemiany. To już Wszechświat zaczyna rozwijać i formować wydarzenia i okoliczności tak, by otrzymaliście pożądane. Nie stwarzajcie swoje własne scenariusze rozwoju wydarzeń. Nie przeszkadzajcie Wszechświatowi wykonywać wasze życzenie JAK NAJLEPIEJ DLA WAS. Ufajcie swoim uczuciom. To jest bardzo ważnie! Ale ponieważ wszystkich nas nauczyli ufać więcej mózgu, to na początku będzie to trudne.
  3. Rozpocznijcie od małego. Im większe, wieloskalowe jest wasze życzenie, tym skomplikowanie jego wykonać, tym mniej u was wiary w swoje własne siły, tym więcej wiarygodności, że upuścicie sprzyjające możliwości. Toż spróbujcie z bzdur. Żaden malarz nie zaczyna rysować z monumentalnego płótna, wszyscy rozpoczynają ze szkiców i pierworysów. Wykonując swoje drobne życzenia, po pierwsze, odczujecie swoją siłę, i to nada wam pewności siebie. Po drugie, zaczniecie więcej ufać sobie. Przecież jeśli możecie wpływać na sytuacje od drobiazgów, możecie to czynić i po-dużemu. Po trzecie, u was pojawi się szczególne uczucie na "szansę".
  4. Nikt nie może być wolny od prawa przyczyn i skutków. Toż, obmyślając kolejne wasze życzenie, postarajcie się uniknąć dowolnych negatywnych uczuć i działań. Zwłaszcza uczuć! Na przykład, jeśli wam wydaje się, że rozkwitu waszego biznesu przeszkadza konkurent, to nie warto życzyć zniszczenia konkurenta. Życzcie rozkwitu waszej firmy... Co tam będzie w wyniku z waszym konkurentem – nie wasza sprawa. Głównie, że u was wszystko będzie świetnie. Jeśli wam trzeba napisać test czy zdać egzamin z przedmiotu, w którym jesteście niezbyt dobre, to życzcie otrzymać najwyższą ocenę, a nie chorobę nauczyciela czy erupcję wulkanu właśnie pod budowlą waszej szkoły.
  5. Pracując ze swoimi życzeniami, nie mówcie o tym z kimś innym! Pamiętajcie, że wszystkie żyjemy w przecięciu rozmaitych życzeń rozmaitych ludzi. Otóż, im mniej otoczenie wie o waszych zamiarach, tym mniej mogą wpływać na wyniki spełnienia waszych życzeń przez swoje własne, w odpowiedź na wasze życzenia.
  6. Pod zapis! Dla ludzi, jeszcze niezbyt doświadczonych w uświadomionym wykonaniu swoich życzeń, żeby nie zaplątać się w swoich zamówionych i tylko przygotowywanych do zamówienia życzeniach, na początku lepiej pisać swoje życzenie na papierku. Zawiedźcie sobie zwyczaj pisać życzenie na oddzielnym malutkim listku. Listki zachowujcie w specjalnej kopercie, i okresowo przeglądajcie. Czy zawiedźcie sobie specjalny notatnik dla tych samych celi. Kto jak lubi.

Więc, teraz wasz główny problem– życzyć dla siebie tego, do czego pragnie dusza. A jak wszystko to będzie ucieleśniało się do życia – niech Wszechświat łamie sobie głowę. Na to on i Wszechświat! Nie mówcie sobie: "To chcę tak dawno, że o niczym tu myśleć". Nawet najbardziej upragnione marzenia różowego dzieciństwa potrzebują poprzedniej rewizji i przetwarzania. Bądźcie szczęśliwe!

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty