Jak poprawnie wybrać kożuszek?

jak poprawnie wybrać kożuszek

Wiele przedstawicielek pięknej połowy ludzkości wybierają właśnie kożuszek w jakości wierzchniej odzieży na zimę. Popularność tego przedmiotu garderoby nie jest przypadkowa – dziś producenci wypuszczają nie tylko ciepłe, ale lekkie i atrakcyjne kożuszki.

Jak wybrać żeński kożuszek po producencie?

Wyruszając na zakup, warto znać niektóre niuanse wyboru tej świetnej zimowej rzeczy. Przede wszystkim trzeba dość uważnie zbadać metkę:

  1. Oddawaj przewagę kanadyjskim, czy fińskim kożuszkom. One nie odróżniają się niską ceną, natomiast mogą pochwalić się pierwszorzędną jakością. Na stopniu poniżej stoją rumuńskie, serbskie i bułgarskie wyroby. Można rozpatrzyć wariant zakupu tureckiej rzeczy, lecz tylko jeśli ona jest fabrycznej produkcji.
  2. Chcesz, żeby kożuszek ogrzewał nawet w silne mrozy poproś sprzedawcę o pokazanie ci kożuszku z futra weluru. Ten materiał wyrabia się ze skór owiec wyhodowanych w Rosji, Australii i Turcji. Skóry są zazwyczaj grube, więc w tym wypadku nie należy polegać na skomplikowanym stylu, ale można mieć pewność w ich trwałości.
  3. Hiszpańskie i włoskie kożuszki są lekkie i oryginalne po kroju, lecz mają małe właściwości oszczędzania ciepła i noszą się niedługo. Pierwsze – porowate i powietrzne, drugie w ogóle szyją się ze sztucznej ścienionej skóry młodych jagniąt.

Również metka jest zobowiązana opowiadać o właściwościach eksploatacji i pielęgnacji. Mało wiedzieć jak wybrać dobry kożuszek, ważnie poprawnie go nosić i czyścić.

Jak poprawnie wybrać jakościowy kożuszek przez ich wygląd zewnętrzny?

Żeby ocenić solidność rzeczy, jak poprawnie wybrać kożuszek radykoniecznie uważnie ją obejrzeć w celu braku zadrapania, śladów kleju, sterczącej nici, tłuszczowej naleciałości. Również należy uwzględniać następne rady:

  1. Przeprowadź po powierzchni palcem – musi pozostać wyraźny ślad, który będzie świadczył o naturalności weluru.
  2. Przegnij wyrób – rzecz szybko wygładzi się jeżeli materiał jest dobry.
  3. Przyjrzyj się do szwów – dobrze jeśli one są wykonywane jednakowo, akuratnie jeśli zakątki wycinanych kieszeni są uszyte.
  4. Powąchajcie kożuszek – on nie powinien pachnieć farbą i środkami chemicznymi.

Ponieważ wybrać kożuszek ze skóry baraniej jest dość skomplikowane to oddaj przewagę sklepom z reputacją, w których mniej szans wybrać fałszywą rzecz, niż na rynku, czy w malutkich sklepach.

Nawiasem mówiąc, rozmyślając co wybrać, kożuszek czy futerko, pamiętaj że termin służby futerka – 3–5 lat i nie warto spodziewać się więcej.

 
Powiązane artykuły:
Jak wybrać strój kąpielowy do małego biustu?
Współczesne modele strojów kąpielowych pozwalają dobrać udany wariant dla posiadaczek dowolnego typu figury. Tak dziewczyny z niewielkimi piersiami mogą więcej nie mieć kompleksów na plaży co do swojej sylwetki.
Jak dobrać strój kąpielowy do typu figury?
Pokazać swoją figurę jest bardzo prosto, zazwyczaj na plaży. A dlatego koniecznie odpowiedni jest strój kąpielowy, który korzystnie zamaskuje godność, będzie komfortowy w noszeniu i przekształci swoją posiadaczkę do najsmuklejszej i sprężystej Pani.
Wełna merynosów – co to jest?
Wyroby z wełny merynosa mają wysoką wartość dzięki unikalnym właściwościom tego naturalnego materiału. Odzież, sypialne tekstylia, spodnie i wiele innych rzeczy z wełny merynosa mają ogromny popyt wśród ludzi różnego wieku.
Sweter z dużym golfem - ciepło i komfort na co dzień
Sweter z dużym golfem - piękny, stylowy i niezwykły przedmiot żeńskiej garderoby. Takie modele doskonale podkreślają wyrafinowaną sylwetkę, ukrywają wady ostrych czy szerokich ramion a także niewidocznie ukrywają chudość. Głównie polega to na umiejętności poprawnego jednoczenia tej rzeczy z inną odzieżą.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty