Jak poprawnie zacząć uprawiać jogę?

jak zacząć uprawiać jogę

Nie każdy z nas może powiedzieć, że jest ekspertem sportowym i od razu po usłyszeniu dyscypliny sportowej może podać jej charakterystykę, komu jest zalecane uprawianie tej czy innej dyscypliny w danej sytuacji. Na przykład - joga. Jeszcze 50 lat temu joga nie była dosyć popularną. Natomiast w dniu dzisiejszym każdy chce uprawiać jogę, chociaż nie ma pojęcia co na niego czeka w tajemniczej sali z nieznajomymi znakami. Zapoznajmy się z myślami człowieka (mity, wątpienia), który chce rozpocząć uprawiać jogę.

Duchowość czy fizyka?

Ludzi, którzy zadają pytanie jak rozpocząć uprawiać jogę możemy podzielić na dwie grupy:

  1. Jedni dążą do duchowych praktyk, ale obejrzawszy video rozumieją, że to zwykła fizyka.
  2. Drudzy nie dążą do żadnej duchowości, uprawiając jogę chcą jedynie schudnąć, ale boją się, że będą zmuszeni do zmiany religii.

Pierwsi i drudzy przesadzają. Na zachodzie dużą popularnością cieszy się hathajoga. Hathajoga - to zespół statycznych asan, które trzeba nauczyć się wykonywać wraz z prawidłowym oddychaniem.

Jeśli dbasz o duchowość wybieraj mantrajogę - będziesz śpiewać mantry, czytać Bhagawad Gita.

Skostniałe ciało i joga

Podczas procesu rozmyślania nad tym, jak poprawnie rozpocząć uprawiać jogę, ludzie martwią się o swoje skostniałe ciało. Joga to - boska giętkość i o tym wie każdy. Więc jak pójść na ćwiczenia jeśli nawet nie możesz usiąść po turecku, nie mówiąc już o umiejętności robienia szpagatu? Zapamiętaj: idziesz na trening, żeby się uczyć i rozwijać, a nie po to by demonstrować swoje rozciągnięcie. Wśród nowych ćwiczących będzie mnóstwo takich, którzy mają podobne skostniałe ciało, a być może jeszcze i gorsze. Nie trzeba robić ćwiczeń rozciągających, pozostaw to jodze.

Pieniądze, czas i joga

Joga - dosyć kosztowny rodzaj sportu. Przyczyna tkwi w tym, że joga obecnie jest bardzo popularna, więc kluby sportowe mogą ustalać joga jak zacząć uprawiaćdowolną cenę i jest sporo ludzi, którzy będą gotowi zapłacić. Właśnie tutaj podchodzimy do pytania jak rozpocząć uprawiać jogę w domu, czyli bezpłatnie. Nie masz forsy na drogie kursy jogi, rozpocznij ćwiczenia w domu, ale niech finanse nie będą wymówką.

Czas - jeszcze jeden aspekt, który zmusza do zastanowienia nad tym jak rozpocząć uprawiać jogę w domu. Jeśli chcesz i możesz pójść do joga centrum, ale rozumiesz, że to zajmuje kupę czasu którego nie posiadasz (spakować rzeczy, dojazd, korki, trening, który trwa godzinę, dojazd do domu - wszystko to zajmie około dwóch godzin), rozpocznij od 10 minut w domu.

Poćwiczyć 10 minut w domu może każdy, najważniejsze nie leniuchować.

 
Powiązane artykuły:
Uprawianie jogi dla początkujących
Ostatnio niewiarogodną popularność wśród kobiet wywalczyła joga. Wiele osób chodzi po prostu dlatego, że to jest modne i przyjęte w niektórych kręgach. Z artykułu dowiadujecie się, dlaczego tego robić nie warto, jak najlepiej zacząć uprawianie jogi .
Uprawianie jogi w domowych warunkach
W tym artykule dowiadujecie się o korzyści zajmowania się jogą, właściwościach takiego zajmowania w domowych warunkach i możecie poznać z zestawem hathajogi dla początkujących.
Tantra-joga - joga miłości
Tantra-joga – jeden z bardzo ciekawych rodzajów jogi. Mimo tego, że wielu ja odbiera jak fizyczny kompleks, są tu fazy duchownego rozwoju. Z artykułu dowiadujecie się o głównych cechach tantra-jogi.
Przeciwwskazania do uprawiania jogi
Masowość zajmowania jogą rośnie z każdym rokiem.Nawet można powiedzieć że z sekundą.Dlatego można częściej usłyszeć pytanie:jakie są przeciwwskazania do uprawiania jogi?Właśnie o tym opowiemy w naszym nowym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty