Jak poprawnie złożyć koszulki?

jak poprawnie złożyć koszulki

Wiosenno-letni sezon istotnie upraszcza proces stworzenia powszednich obrazów, przecież wystarczy założyć top i dół, parę butów – i gotowe! Podkoszulki, bluzy i koszulki są najbardziej pożądanymi elementami garderoby, a to oznacza, że te rzeczy zawsze powinny być przygotowane do tego, aby być założone. Jeśli bluzy zachowują się w szafie na wieszakach, a podkoszulki nie wymagają prasowania, to z koszulkami wszystko bardziej skomplikowane. Zdradzieckie smugi, które nieuchronnie stwarzają się przy składaniu i przechowywaniu na półce szafy, piękności nie dodają. Nawiasem mówiąc, niedbalstwo styliści odnoszą do jednego z czynników, który zdolny zepsuć dowolny obraz. Jak poprawnie złożyć koszulki, żeby one nie mięły się i nie odbierały cennego czasu?

Metoda klasyczna

Każdy chociaż raz trzymał w rękach nową koszulkę, która znajduje się w towarowym fabrycznym opakowaniu. Ona jest akuratnym prostokątem, a o tym, że to koszulka świadczy tylko gardziel, rozmieszczony w górnej części. Usunąwszy opakowywanie i rozwinąwszy koszulkę nie zobaczymy na niej zmarszczek, fałdów. Można ją od razu założyć i wyjść. Ale po praniu daleko nie u wszystkich wychodzi tak samo akuratnie i pięknie złożyć koszulki, jak to robią producenci tego ubrania. Tę sytuację łatwo skorygować, opanowawszy elementarne sposoby składania ubrania.

Klasyczny sposób składnia koszulek jest prosty. Popraną i wysuszoną koszulkę należy rozłożyć plecami w górę na poziomej płaszczyźnie, wydaliwszy wszystkie fałdy i zmarszczki. Potem jedną ręką trzeba wziąć koszulkę na lewo w rejonie barku, a drugą – za dolną część, potem wykonać zagięcie na plecy. Przy czym zawinięta część musi leżeć równolegle prawemu boku koszulki. Analogiczną procedurę należy zrobić z prawą stroną koszulki. Wynik – akuratnie leżące jeden na jednym rękawie, a sama koszulka ma formę prostokąta. Następny krok – podwijanie dolnej jednej trzeciej koszulki, a potem jej składanie wpół. Wyciągnięty prostokąt przekształca się na kwadrat. Przewróciwszy wyrób twarzową stroną w górę, otrzymujemy pięknie i akuratnie złożoną koszulkę, którą można zachowywać na półce szafy, a przy konieczności od razu zakładać, nie przybiegając do prasowania.

jak szybko złożyć koszulki 1 jak szybko złożyć koszulki 2 jak szybko złożyć koszulki 3
Ekspres-metoda składania koszulek

Jeśli w rodzinie jest dziecko i to nie jedno, to mamusi należy niemało czasu stracić na składanie dziecięcych rzeczy. Jak szybko złożyć koszulkę, koszulę, czy dowolną inną rzecz? Przedsiębiorczy Chińczycy wymyślili specjalne dostosowanie dla składania odzieży za sekundy. To jest plastikowa tafla ze składnymi bocznymi detalami, która zgina się pośrodku. Ułożywszy rzecz na taflę, wystarczy zawinąć lewą i prawą części, a potem podjąć dolną sekcję. Kosztuje to dostosowanie niedrogo, ale zrobić go można i z zwykłego tekturowego pudełka, wyciąwszy części i połączywszy je taśmą.

Ta metoda jest najbardziej szybka, lecz ma wadę. Składając koszulkę w taki sposób niemożliwe pozbawić jej od drobnych fałdów i zmarszczek.

jak szybko złożyć koszulki 4 jak szybko złożyć koszulki 5 jak szybko złożyć koszulki 6

Istnieje jeszcze jedna metoda składania, którą dziewczyny zapożyczyły u mężczyzn. Dość często przedstawiciele silnej płci niezbyt przeżywają o tym, aby rzeczy na półce szafy wyglądały akuratnie "pod linię". Jeśli koszulka jest uszyta z materiału, który nie mnie się, ją można zwinąć do niewielkiej rolki, która nie zajmuje dużo miejsca. Dlatego koszulkę wykładają na poziomej powierzchni, składają do środka oba rękawy, a potem zwijają. Prosto i szybko!

jak szybko złożyć koszulki 7 jak szybko złożyć koszulki 8 jak szybko złożyć koszulki 9
 
Powiązane artykuły:
Pończochy uciskowe – jakie są najlepsze?
Pończochy uciskowe – cenne i skrajnie pożyteczne odkrycie dla leczenia i profilaktyki żylakowych chorób. Przy chronicznych przejawach obowiązkowo jest potrzebna konsultacja lekarza.
Jak wybrać wysokiej jakości parasol – czyli na co zwrócić uwagę przy zakupie parasolki?
Rzetelnie zlustrowawszy parasol przy jego nabyciu, można dobrać jakościowy wyrób. Lecz nie warto zapominać, że parasol zdolny nie tylko obronić od deszczu, czy słonecznych promieni, ale i ubrać sobą stylową garderobę i nawet podjąć humor swojej posiadaczce.
Jak rozciągnąć jeansowe szorty? Czyli powiększenie spodenek jeansowych w pasie
Przybrałyście na wadze, czy po prostu uprałyście ulubione dżinsowe szorty nie w tym reżimie? One stały się małe, a rozstawać się z jakichś przyczyn z nimi nie chce się? Są sposoby przywrócić ulubionej odzieży potrzebny rozmiar.
Jak rozciągnąć za małe balerinki? Czyli skuteczne sposoby na niewygodne buty
Jak okazało się, rozciągnąć ulubione balerinki nie jest skomplikowane. Główne w tym wypadku nie panikować, a pamiętać o żeńskiej chytrości, którą warto zastosować w tej sprawie.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty