Jak poruszać się z gracją? Czyli porady dla tych, którzy chcą nauczyć się ładnie chodzić

nauczyć się ładnie chodzić

Piękna kobieta zawsze przyciąga wzrok innych, a jej chód może powiedzieć o jej pewności siebie i stosunku wobec innych. Bardzo często to właśnie styl życia wpływa na to, że nie zawsze ładna dziewczyna ma dobrą postawę i umie poruszać się z gracją. Więc, jak nauczyć się ładnie chodzić, aby zgarbienie i nieudolne ruchy kobiety w czasie chodzenia nie rzucały się w oczy i nie prezentowały ją nieelegancko przed innymi?

Jak ładnie chodzić?

 1. Pierwsze, na co należy zwrócić uwagę, to na prawidłową postawę – podstawę pięknego chodu. Do tego trzeba wyrównać plecy. Ramiona maksymalnie podnieść w górę, zabrać je do tyłu i w dół. W wyniku powinna być prawidłowa i pełna wdzięku postawa.
 2. Należy także uważać, aby podbródek był nieco podniesiony, pierś wysunięta, a brzuch wciągnięty.
 3. Podczas poruszania się ważne jest, aby nauczyć się prawidłowo stawiać stopy. One zawsze płynnie poruszają się do przodu, opuszczają się na pięty i nieco podnoszą się na palcach. Jeśli stanie się odwrotnie, to w poruszaniu się nie będzie lekkości.
 4. Nie trzeba robić zbyt szerokiego kroku. Od tego tułów i głowa będą mocno się kołysać. Krok musi być mały, o kilka centymetrów większy niż twoja stopa.
 5. Aby poruszanie się nie było skrępowanym, ruchy rąk powinny odpowiadać jego rytmu, a nie tylko kołysać się lub znajdować się w kieszeniach.
 6. Nie należy przesadnie kręcić biodrami, wystarczy lekko nimi kołysać.

Być może niektórzy zadadzą pytanie - a jak nauczyć się ładnie chodzić na obcasach? Przede wszystkim należy stosować się do wszystkich powyższych rad. Jednak do tego warto dodać jeszcze kilka uwag:

 1. Zacznij od prostowania postawy za pomocą prostych ćwiczeń. Najbardziej rozpowszechnionym jest chodzenie z książką na głowie.
 2. Na początek naucz się chodzić w butach na niskim obcasie lub platformie. Muszą być wygodne i nie ściskać stopy.
 3. Najpierw trzeba się nauczyć chodzić powoli, a potem stopniowo przyspieszać kroku.
 4. Nogi powinny być wyprostowane i nie zgięte w kolanach, bo inaczej to będzie wyglądać śmiesznie i niezgrabnie.
 5. Najważniejsze w tej sprawie – wypracować wytrzymałość i równowagę, stale przenosząc ciężar z pięty na palce. To ułatwi chodzenie na obcasach.

Pamiętaj, że praktyka z pewnością doprowadzi cię do sukcesu w tej szlachetnej sprawie.

Dla kobiety piękny chód jest bardzo ważny, ponieważ podkreśla wszystkie jej zalety. Najważniejsze – aby pozostać pewną siebie w dowolnym miejscu, będąc w domu lub w eleganckim towarzystwie.

 
Powiązane artykuły:
Pończochy i obcasy – charakterystyczne znaki uwodzicielskiego stylu
Dla stworzenia uwodzicielskiego seksualnego obrazu nie znaleźć lepszego wariantu aniżeli pojednanie obcasów i pończoch. Taka kompozycja czyni żeńskie ciało po specjalnemu atrakcyjnym.
Co to jest styl unisex – czyli jak wyglądać elegancko i bezpretensjonalnie?
Wątpliwe czy dziś można spotkać dorosłego człowieka, który by nigdy nie słyszał słowa "unisex". Z innej strony, to absolutnie nie oznacza, że każdy z nas poprawnie rozumie, co kryje się za tym, zdawało się by, prostym pojęciem.
Idealny wygląd, czyli umiejętność prezentowania siebie
Każda z nas marzy, żeby ona miała idealny wygląd zewnętrzny. Lecz nie wszyscy rozumieją dwie rzeczy: po pierwsze u każdego człowieka swoje pojęcia "ideału", i po drugie na naszej planecie nie ma kobiety z absolutnie idealnym wyglądem.
Jak zostać zadbaną? Czyli podstawowe zasady kobiecej piękności
Nie każda dziewczyna ma możliwość zawsze ubierać się modnie, lecz absolutnie każda przedstawicielka płci pięknej musi wyglądać przypilnowanie, ponieważ nawet nówki nie uratują swojej posiadaczki, jeśli ona nie śledzi za sobą.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty