Jak posprzątać pokój?

jak posprzątać pokój

Utrzymywanie porządku w pokoju jest zawsze zadaniem trudnym zwłaszcza dla kreatywnych ludzi, którzy wolą bardziej „artystyczny nieład”. Ale co zrobić jeśli spodziewasz się gości, a szczególnie jeśli ci goście wrażliwi na utacząjący ich bałagan, na przykład mama lub teściowa? Jak posprzątać pokój, a co najważniejsze – jak można to zrobić szybko i sprawnie?

Aby posprzątać w pokoju potrzebne nam będą:

  • worki na śmieci;
  • pojemnik z wodą;
  • uniwersalny środek czyszczący;
  • środek do mycia okien;
  • ścierka do kurzu;
  • szmata do podłogi lub mop;
  • odkurzacz.

Więc – zaczynamy.

Jak posprzątać pokój szybko i czysto?

Najpierw włączmy muzykę, najlepiej taką, która zainspiruje cię do aktywnej działalności. Następnie usuwamy z pokoju małe meble, które będą tylko przeszkadzać w naszej dobrej sprawie: krzesła, krzesło komputerowe, lampy podłogowe, itp.

Bierzemy worek na śmieci i zbieramy do niego wszystkie śmieci w rodzaju opakowań, niepotrzebnych paragonów z supermarketu, zapisanych kartek papieru i innych śmieci, psujących jak widok pokoju, tak i twoją karmę. Aby posprzątać w pokoju dobrze i nic nie pominąć, lepiej działać według określonego algorytmu. Na przykład można zacząć sprzątać w pokoju od drzwi w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, najpierw posprzątać to co znajduje się wyżej, a potem to co poniżej.

Po tym jak poradziliśmy sobie ze śmieciami, zabieramy z pokoju zbędne przedmioty – jeśli sprzątamy w sypialni to w niej nie ma miejsca na spodki, kubki, otwieracze, śrobokręty lub inne ulubione narzędzia męża.

Dalej zbieramy wszystkie ubrania, które jakimś cudem znalazły się poza szafą, pod łóżkiem, na oparciu krzesła, żyrandolu (a co?). Czyste sprzątamy do szafy, brudne – do pralki. Mówiąc o łóżku – lepiej zaścielić od razu, pokój natychmiast zmieni się i stanie się bardziej komfortowy.

Teraz można przystąpić do walki z kurzem. Wycieramy wszystkie powierzchnie mebli szmatką zwilżoną w roztworze uniwersalnego środka czyszczącego. Nie zapominamy o parapetach. Aby niczego nie pominąć trzymamy się już sprawdzonego algorytmu przechodząc od jednej części pokoju do innej. Aby posprzątać prawidłowo do oczyszczania techniki w pomieszczeniu najlepiej użyć specjalnych narzędzi i serwetek. Teraz włącz odkurzacz i starannie wyczyść dywan. Jeśli masz szafę przesuwną, odkurz również dolne prowadnice drzwi, tak one będą służyć dłużej.

Jeśli dywan nie pokrywa całej podłogi, otwarte powierzchnie przecieramy wilgotną szmatką lub mopem. Jeśli wszystko czynić poprawnie i robić porządek "jak należy" to dywan w pokoju trzeba skręcić, przetrzeć całą podłogę i po jej wyschnięciu położyć dywan z powrotem. Ale to jest bardziej czasochłonny wariant, zwłaszcza jeżeli czekamy na gości i musimy posprzątać w pokoju szybko.jak szybko posprzątać pokój Po sprzątaniu na mokro można postawić meble na miejscu.

Jeśli w pokoju są lustra to myjemy je używając specjalnego środku do szyb, który doda im połysk i nie pozostawi smug. Idealny wariant – umyć i okna.

Wreszcie porada jak posprzątać w pokoju tak, aby było przytulnie: otwórz zasłony, a jeśli pozwala na to pogoda to i okna. Świeże powietrze i światło słoneczne mogą zdziałać cuda! Teraz w świetle dziennym rozejrzymy się wokół – podoba ci się jak wygląda pokój po tym, gdy w nim przywróciłaś ład? Prawda, dobrze? Teraz nie bój się żadnych gości.

 
Powiązane artykuły:
Jak prawidłowo układać rzeczy, czyli dobra organizacja przestrzeni?
Okazuje się, że jeśli poprawnie składać rzeczy w szafie, konieczność codziennego prasowania znika. Jak najlepiej składać rzeczy? O tym opowiemy w naszym nowym artykule.
Jak wyczyścić kanapę w domowych warunkach – łatwe sposoby na trudne brudy
Miękkie meble mają jedną dużą usterkę – bardzo często ona potrzebuje czystki. Jak można oczyścić kanapę w domowych warunkach? O tym opowiemy w artykule. Więc w pierwszej kolejności zwrócimy uwagę na najbardziej bezpieczne metody.
Sposoby na brzydki zapach, czyli jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z mieszkania
W każdym domu panuje swój własny klimat. Nawet najschludniejsze gospodynie czasami zderzają się z problemem nieprzyjemnych zapachów w mieszkaniu. Jak łatwo, szybko i efektywnie rozwiązać ten problem, czytamy w artykule.
Jak pozbyć się zapachu tytoniu z mieszkania?
Jeśli w waszej rodzinie są ludzie którzy palą, zawsze aktualne jest pytanie - jak pozbyć się od zapachu tytoniu w mieszkaniu? O bardzo efektywnych sposobach opowiemy w naszym nowym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty