Jak postawić teściową na miejsce?

jak postawić teściową na miejsce

Każda młoda rodzina zderza się z różnymi problemami. To mogą być spory w bytowych sprawach, w sprawach edukacji dzieci i zazwyczaj kłótnie z rodzicami. Dziewczyny, zyskawszy status mężatki mówią, że już nie mogą z teściową, lecz jak postawić ją na miejsce nie rozumieją i bardzo często skarżą się na problemy w relacjach ze swoimi teściowymi.

Mamy chłopców bardzo ciężko przenoszą innych kobiet w życiu swojego dziecka. Niektóre zazdroszczą, niektóre nie mogą adekwatnie ocenić miarę swojej opieki nad już dorosłym synem. Oczywiście istnieją pewne przypadki, które otrzymały rozczarowanie od własnego życia, toż przenoszą ich na rodzinę syna.

Jak uratować swoją rodzinę od cudzego wpływu?

Po pierwsze po to, żeby jakoś postawić teściową na miejsce, psycholodzy twierdzą, że kobiety muszą rozumieć jakie by relacje nie składały się u ciebie z twoją teściową – to przede wszystkim jest matką twojego ukochanego człowieka. Toż nie warto prowadzić otwarte bojowe działania, warto udać się do chytrości. Można również pomyśleć, jak postawić teściową na miejsce przez jej syna, żeby nie zostać dla niej wrogiem. To też skuteczny wariant.

Przede wszystkim spróbuj wywołać teściową na otwartą rozmowę za wieczorową "szklanką herbaty". Postaraj się uprzejmie wyjaśnić jej, że jej niepokój o syna jest nieusprawiedliwiony, kochasz go ani trochę mniej, aniżeli ona i jesteś gotowa troszczyć się o niego dzień i noc. Działacie w imię jednego celu, toż spróbuj przyzwać teściową jako sojusznika, wtedy nie będą pojawiały się takie pytania o tym, jak postawić teściową na miejsce. Oczywiście taką rozmowę warto zaczynać jeśli u ciebie w domu rzeczywiście porządek i czystość, a mąż jest zawsze smacznie nakarmiony.

Jeśli grzeczne rozmowy nie miały żadnego wpływu, ogłaszaj bojowe działania, lecz pod postacią zimnej wojny. Nie przeklinaj teściową w obecności męża i zachowuj się z nią zamarkowanie uprzejmie. Lecz przy czym spróbuj zrobić tak, by ona chciała przyjeżdżać do was, czy komunikować się jak można najrzadziej.

Na przykład, interesuj się jej zdrowiem, podkreślaj, że ona dziś wygląda ładnie. Jeśli teściowa chce przyjechać do was na dłużej, można rozpocząć drobny remont w łazience, czy na kuchni, który nie zdąży się zakończyć do jej przyjazdu. Stawiaj przy krewnych niewygodne dla teściowej pytania: " Czy to jest nie ten Michaił Kuźmicz, o którym mamo niedawno wspominałyście. No ten, który jest taki głupi"?. Pozwól dzieciom grać w głośne gry, trochę dłużej nie iść spać, czy zawołać do domu z wizytą całą klasę.

 
Powiązane artykuły:
Obowiązki żony przed mężem, czyli szczęśliwe małżeństwo
W tym artykule porozmawiamy o obowiązkach żony przed mężem, o których nawiasem mówiąc niektóre zapominają, co nierzadko staje się przyczyną sprzeczek i nieporozumień, co narusza harmonię rodzinnego życia.
Co robić, jeśli pije mąż i czy warto mu pomagać?
W tym artykule dotkniemy tematu alkoholowej zależności w rodzinie i opowiemy o niektórych sposobach wyjścia z sytuacji,która nastała i jak postępować kobietom, kiedy mężczyźni systematycznie piją ponad normę.
Szczęśliwe małżeństwo, czyli recepta na udany związek
Szczęśliwe małżeństwo – marzenie dowolnej przepięknej panienki. Lecz po weselu u większości z par otwierają się oczy i zapada rzeczywistość. Jednak szczęśliwy brak to nie mit i każda z nas może zbudować jego swoimi rękami.
Problem rozbitych rodzin – czyli co grozi dzieciom rozwiedzionych rodziców?
Niepełne rodziny – smutna rzeczywistość współczesnego społeczeństwa. Dużo rodzin rozpadają się z tych, czy innych przyczyn. O tym, z którymi problemami należy zetknąć się tym, kto znajduje się w statusie niepełnej rodziny, porozmawiamy dalej.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty