Jak powiedzieć chłopakowi, że się rozstajemy?

jak powiedzieć chłopakowi że się rozstajemy

Jeszcze całkiem niedawno wszystko było ładnie i romantycznie, wydawało się, że to będzie trwać wiecznie, a dziś już jest trudno ukryć rozczarowanie i brak uczuć w stosunku do niegdyś ukochanego chłopaka. Być może nie było żadnej miłości. W niniejszym artykule opowiemy o tym, jak powiedzieć chłopakowi, że się rozstajemy.

Nastawienie się na zdecydowanie i pewność siebie

Jasna rzecz, że trudno wprost powiedzieć człowiekowi, że wszystko jest skończone, tym więcej wiedząc o tym, że on nie jest na to przygotowany. Tym, kogo interesuje pytanie, jak powiedzieć chłopakowi o tym, że warto się rozstać, nie warto chować głowę do piasku jak struś i mówić o rozstaniu mimochodem, a tym więcej napisać smsa lub wiadomość w sieciach społecznych – to jest bardzo dziecięce i nie jest godne człowieka, który podarował ci mnóstwo przyjemnych chwil i ma prawo chociażby na "przepraszam". Jednak nie warto zmuszać go czuć się jeszcze gorzej, zaczynając wymieniać jego cechy negatywne, na przykład trądzik na twarzy lub niesamowitą miłość do jego mamusi.

Jasna rzecz, że tym kto spodziewa się uratować stosunki, należy na początku zastanowić się nad niezrozumiałymi momentami i jeśli tego chcą obie strony znaleźć kompromis, jednak jeśli została podjęta ostateczna decyzja, to odwrotu nie ma. Tym kto zadaje pytanie, jak ładnie powiedzieć facetowi, że się rozstajemy, radzimy robić to delikatnie i powiedzieć na przykład: "Chcę zostać sama", "Widzę, że jesteś wspaniałym facetem, przyjacielem, jednak zrozumiałam, że jako mężczyzna nie odpowiadasz mi, jednak obowiązkowo spotkasz tę, która doceni twoje zalety."

Jak prawidłowo powiedzieć chłopakowi, że się rozstajemy?

Jeśli podjęłaś ostateczną decyzję, warto zrezygnować ze wspólnego spędzania ostatniego dnia, a jeszcze gorzej – nocy miłości. Może się zdarzyć, że partnerowi uda się cię namówić, rozpocząć wszystko od początku. Pomysł zostać przyjaciółmi również nie jest najlepszy, ponieważ decydują się na ten wariant partnerzy, którzy wspólnie postanowili się rozstać, jeśli natomiast jest strona pokrzywdzona, to udawać przyjazne stosunki jej będzie dosyć trudno, zresztą po co potrzebna jest przyjaźń, jeśli on cię denerwuje, zbrzydł ci, rozczarował i w końcu masz go dość.

Więc tym, kto chce wiedzieć, jak najlepiej powiedzieć chłopakowi, że się rozstajecie, zalecamy zrobić to na samotności, w odpowiedniej atmosferze, w której nic i nikt nie przeszkadza, a po krótkiej rozmowie natychmiast odejść, aby więcej nigdy się nie spotykać. Nie warto opowiadać swoim kolegom, że zerwałaś z nim, najlepiej – milczeć.

 
Powiązane artykuły:
Jak się rozstać z mężczyzną? Porady psychologa
Wiele z nas w życiu rozstawało się z kochankiem i często podobna decyzja dawała się nieprosto, przynosząc dużo problemów. Potraficie znaleźć porady psychologa o tym, jak rozstać się z mężczyzną.
Jak zapomnieć o ukochanym człowieku po rozstaniu się na zawsze?
Trudno znaleźć kobietę, która by nigdy w swoim życiu nie zderzała się z zerwaniem stosunków. W większości wypadków ten proces jest chorobliwy, lecz są niektóre rady, które pozwolą przeżyć rozwód. O tym opowiada nasz artykuł.
Jak zapomnieć o ukochanym mężczyźnie? Porady psychologa
Rozwód z kochanym człowiekiem może doprowadzić do depresji. W taki okres u niektórych dziewczyn absolutnie przepada interes do życia, a świat naokoło zdaje się szarym i mrocznym. Rady psychologa pomogą znaleźć wyjście z depresji.
Jak ładnie rozstać się z chłopakiem?
Czasami zdarza się tak, że miłość jest, jednak stosunki już nie przynoszą radości, a tylko obciążają. Prosto milcząco zniknąć z życia byłego kochanka, czy prowokować z nim niesnaski, żeby rozejść się - nie najlepszy wariant zakończenia stosunków.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty