Jak powiedzieć mamie, że masz miesiączkę?

jak powiedzieć mamie że u mnie miesięczne

Niektóre dziewczyny czują się nieswojo, kiedy po raz pierwszy mają menstruację. Zdarza się tak dlatego, że w naszym społeczeństwie to temat nieprzyjęty do omawiania. Przytrafia się, że pierwsza miesiączka jest gwałtowna, przychodzi raptownie. W takiej chwili najpierw lepiej porozmawiać z najbliższym człowiekiem. Ale czasami dziewczynie bywa straszno powiedzieć mamie o pierwszym okresie, ponieważ wywołuje to niezręczność.

Należy pamiętać o tym, że menstruacja to normalny proces fizjologiczny i wszystkie kobiety przeszły przez to, więc krępować się tu nie warto. Początek miesiączki to nowy ważny okres w życiu dziewczyny. Tym trzeba się cieszyć, początek menstruacji świadczy o tym, że ze zdrowiem jest wszystko w porządku.

Mamie obowiązkowo należy powiedzieć o tym, że zaczęła się miesiączka, ponieważ potrafi ona odpowiedzieć na powstałe pytania, pomoże z wybieraniem środków higieny osobistej. Ale opowiadać wszystkim po kolei, oczywiście nie warto. To jednak bardzo intymna i delikatna sprawa.

Jak powiedzieć mamie, że zaczęłaś miesiączkować?

Jest kilka sposobów:

  1. Podczas osobistej rozmowy. Jeśli macie dobre, poufne relacje, to najlepszy wariant. Na rozmowę należy wybrać moment, kiedy mama jest sama i nie bardzo zajęta sprawami, jest spokojna. Aby zacząć rozmowę, można rozpocząć od jakiegoś innego tematu, ale nie przeciągać i przejść do pytania, które cię interesuje. Można od razu zwrócić się do mamy: "Chcę ci coś powiedzieć".
  2. Za pomocą zawiadomienia. Sms czy list na pocztę elektroniczną. Ten wariant jest dobry, kiedy dziewczynie niezręcznie mówić o miesiączce i ona krępuje się, lub jeśli mama jest na tyle mocno zajęta, że nie ma możliwości porozmawiać osobiście. Jeśli zdecydujecie zostawić zapisek, to należy być pewną, że nikt oprócz mamy go nie przeczyta. Niech to będzie jej osobiste miejsce, gdzie nie mają dostępu inni członkowie rodziny (na przykład, kosmetyczka).
  3. Podczas wspólnych zakupów. Przechodząc obok regału, gdzie leżą środki higieny osobistej, jak powiedzieć mamie o pierwszych miesięcznychdziewczyna może wziąć podpaski, pokazując w ten sposób, że one teraz są potrzebne też jej. Akurat w tej chwili można zasięgnąć rady o tym, co lepiej wybrać. Niewygoda tego sposobu to tłok w sklepie.
  4. Przez inne, bliskie rodzinie kobiety. Jeśli nie wypada omówić z mamą tego tematu, to można udać się po pomoc do starszej siostry, cioci, babci. One również potrafią dać radę, wesprzeć. Jeśli trzeba, poproście, żeby one same powiedziały mamie o tym wydarzeniu.

Więc, jeśli u was powstało pytanie, jak powiedzieć mamie o tym, że macie miesiączkę, możecie skorzystać z jednego z wariantów.

 
Powiązane artykuły:
Agresja u nastolatków - przyczyny agresji i jej korekcja
Z agresywnym zachowaniem dziecka nastolatka zderzają się prawie wszystkie rodziny. jeśli u niektórych dzieci takie przejawy noszą epizodyczny charakter, u niektórych negatywne zachowanie staje się dominującym. Dlaczego nastolatek staje się agresywnym i jak to skorygować - opowiemy w naszym artykule.
Depresja u nastolatków – jak poradzić sobie z ponurym nastrojem?
Jedna z trudności, którą czasami należy przeżyć nastolatkowi i jego bliskim, jest depresja. Przy czym to nie tylko zły humor dziecka, a prawdziwa kliniczna diagnoza. W czym ona wyraża się i jak pomóc dziecku rozprawić się z tym stanem?
Przyczyny stresu u współczesnych nastolatków i walka z nim
Wiek nastoletni – wypróbowanie dla dziecka i jego bliskich, krok do dorosłego życia, co nierzadko towarzyszy konfliktami z otoczeniem i dlatego jest bardzo stresowy. Rozpatrzymy główne przyczyny stresu współczesnego nastolatka.
Wpływ alkoholu na organizm nastolatka i straszne konsekwencje
Średni wiek młodych ludzi, co zagustowało do spirytusu zmniejsza się z każdym rokiem. Spodziewamy się, że przeczytawszy nasz artykuł o szkodzie alkoholu dla nastolatków, ktoś z nich zamyśli się i zrezygnuje z propozycji wypić.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty