Jak powiedzieć mężowi o rozwodzie – porady psychologa

jak powiedzieć mężowi o rozwodzie

Rozwód czasami bywa jedynym wyjściem z dosyć skomplikowanej sytuacji. Jeśli kobieta nie wie jak poprawnie powiedzieć mężowi o rozwodzie, pomocne będą porady psychologa.

Jak powiedzieć mężowi o rozwodzie?

Aby zachować z byłym mężem dobre stosunki, rozmowę o rozwodzie należy prowadzić konstrukcyjnie. Jedna z najgłówniejszych zasad – zachowanie spokoju i brak oskarżeń. Prawdopodobnie mężczyzna będzie chciał poznać przyczyny takiej decyzji, więc do rozmowy trzeba będzie się przygotować.

Istnieje kilka podstawowych przyczyn rozwodu. Przede wszystkim jest to zdrada. Jeśli kobieta ma niezaprzeczalne dowody na to, że mąż zdradza, wyjaśniać nic nie trzeba, wystarczy powiedzieć o tym mężowi. Jeśli natomiast zdrada nie jest udowodniona, masz tylko podejrzenia, to należy wyjaśnić facetowi, że bez zaufania nie ma szczęścia w rodzinie.

Jednocześnie prosta i dosyć skomplikowana przyczyna – niezgodność charakterów. Gdy tylko stosunki się zawiązują i decydującą rolę odgrywają hormony, odmienność charakterów jest odbierana jako coś interesującego , zakochani w ten sposób uzupełniają jeden drugiego. Jednak po upływie czasu, owe odmienności stają się przyczyną kłótni.

Jeszcze jedna częsta przyczyna rozwodu – zmęczenie jeden od drugiego, brak pieniędzy, problemy codzienne. Owe czynniki są przyczyną irytacji, zmęczenia, znikają byłe uczucia, na podstawie których była zbudowana rodzina.

Jakie odpowiednie słowa powiedzieć mężowi podczas rozwodu?

Wiadomość o rozwodzie prawdopodobnie będzie szokiem dla mężczyzny, więc w czasie rozmowy warto podkreślić, że podjąć ową decyzję kobiecie również było bardzo trudno. Następnie należy wspomnieć przyczynę rozwodu , przy tym najlepiej unikać oskarżeń i pretensji. Podczas rozmowy należy używać „ja” , a nie „ty”.

Jeśli mąż ma wybuchowy charakter, to rozmowę o rozwodzie nie należy prowadzić na samotności. Jeśli człowiek nie może siebie opanować, następstwa trudne są do przewidzenia.

 
Powiązane artykuły:
Jak zapomnieć o mężczyźnie?
Pozbyć się uczuć czasami jest bardzo skomplikowano, przy czym u niektórych ludzi na to odchodzą lata. Przeszłość jest niektórymi okowami, które nie dają żyć. W tym artykule są rekomendacje o tym, jak zapomnieć mężczyznę, do którego przeżywasz uczucia.
Jak przestać kochać mężczyznę, przestać cierpieć  i odpuścić sobie?
Rozwód z kochanym człowiekiem jest zawsze chorobliwy.To bolesny proces i towarzyszy cierpieniem i łzami. W naszym nowym artykule porozmawiamy o tym, jak odpuścić mężczyznę, pozbyć się od uczuć do niego, nie cierpieć i odpuścić sobie.
Jak przestać kochać człowieka, którego bardzo kochasz?
Bywają sytuacje kiedy należy zapomnieć człowieka i pozbyć się od istniejących uczuć. Jak to zrobić – opisano w tym artykule. Z zaproponowanej informacji można wydzielić dla siebie odpowiednie rady.
Jak odpuścić stary związek i przestać się martwić?
Żeby pozbyć od depresji i bólu od rozwodu należy przestać się winić za to, że można było zrobić, lecz nie zrobiono. Należy żyć dalej, budować plany, ucieleśniać do życia marzenia. Nie czepiać się za przeszłość, a otworzyć drzwi dla nowego.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty