Jak pozbyć od osiego gniazda na balkonie?

jak pozbyć od osiego gniazda na balkonie

Jednym z problemów, który może powstać u mieszkańców miast, bytujących w mieszkaniach z balkonem, nierzadko staje się pojawienie os. I nie wolno bagatelizować tego zjawiska. Sytuacja staje się dość poważna, gdyż osy to dość agresywne owady. Oczywiście w tym przypadku, bardzo istotne staje się pytanie: co robić, jeżeli na balkonie osy uwiły gniazdo?

Gniazdo os na balkonie

Najlepsze, co można poradzić na rozwiązanie problemu, jak pozbyć się gniazda os z balkonu – zwrócić się do odpowiednich służb przy stacji sanitarno-epidemiologicznej. Jeżeli z jakichś przyczyn, zrobić tego nie można, skorzystajcie z rady ludzi doświadczonych i usuńcie gniazdo samodzielnie. W tym celu ustalcie przede wszystkim, gdzie właściwie znajduje się gniazdo. Dobrze, jeżeli jest ono w granicach widzialności i osiągalności. W przeciwnym razie, trzeba będzie obejrzeć wszystkie rzeczy, które znajdują się na balkonie, a zwłaszcza te, które długo nie były przenoszone.

Podpowiedzieć lokalizację gniazda, mogą i same osy. Poobserwujcie je, skąd najczęściej pojawiają się i gdzie najczęściej podlatują. Tam szukajcie gniazda. W żadnym przypadku nie burzcie go! To może być niebezpiecznie! Ujawniwszy gniazdo i przed tym, zanim zdejmiesz gniazdo z balkonu, trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie materiały i podjąć pewne zaradcze kroki. Będziecie więc potrzebowali jakiegokolwiek preparatu owadobójczego (Dichlorfos, Raptor), szczelnego worka polietylenowego (jego rozmiar powinien być taki, żeby mógł zmieścić całe gniazdo), ostrego noża. Dla ochrony, przed ewentualnymi ukąszeniami załóżcie szczelną odzież i rękawiczki. Głowę ochrońcie czapką, a na nią zarzućcie moskitierę, aby ochronić twarz (jeżeli macie możliwość, skorzystajcie ze specjalnego nakrycia głowy dla pasieczników).

osie gniazdo na balkonie

Działania ze zniszczeniem gniazda os, najlepiej przeprowadzać podczas ich najmniejszej aktywności – późnym wieczorem lub wcześnie rano. Na gniazdo, ostrożnie żeby nie wzburzyć jego mieszkańców, zakłada się worek. Trzeba go szczelnie przycisnąć do powierzchni, do której gniazdo jest przyklejone, zostawić tylko bardzo mały otwór – przez niego wpuszcza się preparat owadobójczy. Zaczekajcie około pół godziny, żeby osy straciły zdolność do życia, zetnijcie gniazdo nożem. Worek razem z gniazdem wyrzućcie, a najlepiej spalcie, oblewając jakąkolwiek substancją palną. Miejsce, gdzie znajdowało się przedtem gniazdo, obowiązkowo wyszorujcie z zastosowaniem środków dezynfekujących – to zabezpieczy was przed ewentualnym pojawieniem nowej rodziny os.

 
Powiązane artykuły:
Osy – jak się pozbyć domowymi metodami?
Pojawienie się os w domu nie tylko dostarcza niewygody, ale i jest niebezpieczne dla domowników. Otóż trzeba działać jak najprędzej. Jak można pozbyć się os ludowymi środkami czytamy w artykule.
Jak pozbyć się pszczół? Czyli likwidacja gniazda owadów
Mimo to, że pszczoły są uważane za pożyteczne robactwa, sąsiadować z nimi na działce spodoba się nie każdemu. Zwłaszcza, jeśli to nie rzadcy "goście" z sąsiedzkiej pasieki, a dzikie pszczoły, które osiedliły się na podwórzu. Jak pozbyć się pszczół? O tym opowie artykuł.
Jak pozbyć się gniazda os? Czyli sposoby na zwalczanie owadów
Odpoczynek na działce nierzadko zasnuł się chmurami i nieprzyjemnym sąsiedztwem w ogrodzie czy na podwórzu swoje gniazdo organizują osy. A ponieważ te robactwa mogą być dosyć agresywne i niebezpieczne, od nich lepiej od razu pozbyć się. Jak to zrobić? O tym opowie artykuł.
Środek na mole w mieszkaniu – czyli jak pozbyć się moli ubraniowych i spożywczych?
Mól, co pojawił się w domu, zdolny zepsuć nie tylko mnóstwo produktów, ale i odzież, toż dla wielu jest aktualne pytanie - jak się pozbyć? O efektywnych sposobach walki z molem w mieszkaniu opowiemy w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty