Jak pozbyć od zapachu potu na odzieży?

jak pozbyć od zapachu potu na odzieży

Dosyć często, a zwłaszcza latem, zapach potu nie daje nam możliwości po raz drugi założyć to samo ubranie. Jasna rzecz, że pierwszy środek, o którym od razu myślimy aby usunąć pot – to pranie. Ale nie wszystkie rzeczy można często prać, aby nie zepsuć wyglądu zewnętrznego. Żeby ulubioną bluzkę można było długo nosić i jednocześnie, aby otaczający nie odczuli nieprzyjemnego zapachu potu, można używać niektórych sposobów.

Usuwamy nieprzyjemny zapach potu w domowych warunkach

Jeden z wariantów pozbycia się zapachu potu z odzieży – to zamrożenie. Rzecz należy włożyć do worka polietylenowego i wepchać do zamrażarki. Po upływie 20-30 minut wyciągamy odzież i odwieszamy na wieszak. Zapach potu znika bez śladu.

Jeszcze jeden prosty sposób – zawiesić ubranie w łazience nad wanną z parą, a przed tym nalać do niej nieco octu. Zamykamy drzwi i czekamy kilka godzin. Po takim „ataku gazowym” rzeczy trzeba zawiesić na balkonie aby się wietrzyły. Nawet jeśli będziesz odczuwać delikatny zapach octu, to jest lepiej niż zapach potu.

Trwały zapach potu pod pachami, można usunąć za pomocą następujących mieszanek:

  • woda, spirytus, ocet – 10:2:1;
  • woda+wybielacz – 10:1;
  • soda oczyszczona (pół szklanki wody +1 łyżeczka sody);
  • szklanka wody i pół łyżeczki amoniaku.

Nanosić te mieszanki należy tylko od strony wewnętrznej ubrania, również uważać na kolorową odzież. Po użyciu mieszanek, ubranie trzeba potrzeć wodą i wysuszyć.

Niektóre ubrania powodują nadmiernie wydzielanie się potu. Głównie chodzi o ubranie syntetyczne. Jeśli masz zamiar założyć takie ubranie, użyj dezodorantu (antyperspirantu) lub specjalnych poduszeczek pod pachy.

Jeśli owe środki są nieskuteczne lub ich środki od zapachu potu na odzieżynie stosowałaś, to musisz wiedzieć w jaki sposób usunąć zapach potu z ubrań syntetycznych. W tym celu można użyć soku trzech cytryn, rozcieńczonego w miednicy z wodą – po prostu trzeba wymoczyć odzież w tej mieszance, a następnie zawiesić na balkonie aby wyschły na świeżym powietrzu. Zamiast cytryn można użyć kwasu cytrynowego.

Jak usunąć zapach potu podczas prania?

Podczas prania odzieży z przykrym zapachem można dodawać ocet, sodę oczyszczoną lub specjalne środki, które można kupić w sklepie. Po praniu, odzież zalecamy suszyć na świeżym powietrzu – słońce i wiatr doskonale usuwają resztki pozostałego zapachu.

 
Powiązane artykuły:
Jak prasować spódnicę plisowaną?
Spódnica plisowana - jedna z najmodniejszych i najbardziej stylowych rzeczy ostatniego czasu. Jeśli chcecie, żeby ona długo wam posłużyła, opiekujcie się swoją ulubioną spódnicą we właściwy sposób. Na przykład nauczycie się poprawnie ją prać i prasować.
Pranie domowe - jak prać futro sztuczne?
W inności od naturalnego, sztuczne futro poddaje się domowemu praniu, jednak robić to należy bardzo troskliwie, trzymając się niektórych bardzo ważnych reguł. Zmierzyć się z praniem sztucznego futra w domowych warunkach, pomoże nasz nowy artykuł.
Jak poprawnie prasować spodnie?
Rzadko kiedy spotkasz mężczyznę czy kobietę, w garderobie których oprócz zwykłych dżinsów nie są obecne i inne spodnie. Tylko prasować je całkiem niełatwo i nie każda gospodyni umie to zrobić. Ale tak nie musi być, prawda? Czytajcie dalej.
Jak poprawnie prasować męskie koszule?
Na pewno słyszeliście jak mamusie straszą swoje młodziutkie córki stałym prasowaniem męskich koszul i praniem skarpetek. Opowiemy w naszym artykule jak zaprzyjaźnić żelazko z koszulami.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty