Jak pozbyć się tłuszczaków na ciele? Czyli sposoby na leczenie lipomy

jak się pozbyć tłuszczaków na ciele

Tłuszczak jest guzem, powstającym z tkanki tłuszczowej. Ma charakter łagodny i nie powoduje bólu ani wzrostu temperatury. Jednak wygląda ten wyrośl bardzo nieatrakcyjnie. Jak się pozbyć tłuszczaków na ciele, aby one zniknęły zupełnie i nie pojawiały się znowu? Istnieje kilka skutecznych metod.

Jak usunąć tłuszczaki?

Usunąć tłuszczaki można za pomocą takich metod:

  1. Laserowe usuwanie zmian skórnych – zabieg trwa zaledwie kilka minut i charakteryzuje się niskim prawdopodobieństwem wystąpienia powikłań pooperacyjnych i minimalnym uszkodzeniem zdrowych tkanek otaczających guz.
  2. Usuwanie zmian skórnych falami radiowymi – komórki tłuszczowe poddawane są wpływowi fal radiowych, które ogrzewają je i stopniowo oddzielają od skóry.
  3. Lipoliza iniekcyjna – wstrzykiwanie specjalnych substancji mających na celu zmniejszenie rozmiaru guzka. Zabieg jest pokazany przy niewielkich rozmiarach tłuszczaków.
Ludowe metody usuwania tłuszczaków

Jak się pozbyć się tłuszczaków bez uciekania się do nowoczesnych metod interwencji? Można to zrobić za pomocą środków medycyny ludowej. Niewielki guzek tłuszczowy można usunąć, jeśli nałożyć na niego kompres z liścia złotego wąsa. Do tego potrzebujemy:

  1. Świeżo zerwany liść złotego wąsa przyłożyć do guza.
  2. Przykryć liść folią.
  3. Mocno zabandażować.
  4. Po 10 -12 godzinach zdjąć opatrunek.

Zauważyłeś u siebie liczne tłuszczaki? Masz wątpliwości, czy można je usuwać? Ich lepiej się pozbyć, ponieważ stanowią one poważny defekt kosmetyczny. Pomoże w tym papka z czosnku.

Przepis na środek

Składniki:

  • czosnek – 100 g;
  • olej roślinny – 5 ml.

Przygotowanie i stosowanie

Obrać czosnek, zmiażdżyć go w wyciskaczu i dokładnie wymieszać z olejem roślinnym. Otrzymaną mieszankę codziennie wcierać w chorobowo zmieniony obszar ciała.

 
Powiązane artykuły:
Zapalenie tłuszczaka – co robić? Czyli zmiany skórne wymagające niezwłocznego leczenia
Zapalenie tłuszczaka – powód do leczenia. W zależności od umiejscowienia na ciele człowieka, ta patologia ma swoje własne cechy przebiegu. Ten nowotwór nie stanowi zagrożenia dla życia, ale czasami może powodować stan zapalny.
W jaki sposób pozbyć się tłuszczaka w warunkach domowych?
Lekarz polecił wydalić tłuszczak, lecz nie chcecie zwracać się do chirurga? Szukacie efektywne warianty samodzielnego leczenia tłuszczaka? Chcecie spróbować kilka ludowych przepisów? Lepiej najpierw przeczytajcie nasz dzisiejszy materiał.
Usuwanie kaszaków za pomocą lasera – metody leczenia zmian skórnych
Kaszak (torbiel zastoinowa) zaliczany jest do łagodnych zmian nowotworowych skóry. Usuwanie kaszaka odbywa się na kilka sposobów: laserem, za pomocą zabiegu chirurgicznego i fal radiowych.
Czy może torebka kaszaka zniknąć samoistnie? Czy koniecznym jest usuwanie kaszaka?
Łagodny guz, który powstał w miejscu zaczopowania gruczołów łojowych, nazywa się kaszakiem. Zazwyczaj on podlega usunięciu. Czytajcie o tym w proponowanym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty