Jak pozbyć się wrastających włosków na nogach?

jak pozbyć się wrastających włosków na nogach

Niezależnie od stosowanych metod epilacji i depilacji nóg może dochodzić do wrastania włosków. Dany problem nie tylko psuje wygląd zewnętrzny, jednak również prowokuje procesy zapalne w cebulkach. Z tego więc powodu kobiety poszukują skutecznych sposobów, jak pozbyć się wrastających włosków na nogach, nie czekając na to, gdy dojdzie do poważnych następstw.

Jak zawczasu zwalczać wrastające i zapalne włoski na nogach?

Jeśli naskórek jest gruby albo proces obumierania komórek jest dosyć powolny, należy zadbać o profilaktykę wrastających włosków. To można zrobić za pomocą następujących metod:

 1. Doskonale opanować proces epilacji albo powierzyć to zadanie fachowcom.
 2. Wykorzystywać do golenia specjalną piankę albo żel, a nie zwykłe mydło.
 3. Po zabiegu na skórę obowiązkowo nanosić specjalny środek (krem, mleczko, żel).
 4. Systematycznie przeprowadzać peeling za pomocą twardej gąbki.
 5. Golić nogi zgodnie z porostem włosów.
 6. Ciągle nawilżać skórę nóg.
 7. Nie używać starych golarek, niesprawdzonych marek wosku, niejakościowych depilatorów.
 8. Najlepiej nanosić środek, dzięki któremu włoski rosną powoli.
 9. Unikać dowolnego mechanicznego podrażnienia skóry.

Jak pozbyć się głęboko wrośniętych włosków na nogach?

W tych wypadkach, jeśli problem jest już dosyć stary i jemu towarzyszą różne objawy, najlepiej udać się do fachowca lub do salonu piękności, w którym szybko i skutecznie pomogą pozbyć się wrośniętych włosków.Istnieje wiele metod, wyniki których widoczne już po pierwszym zabiegu. Pozbyć się danego problemu można również samodzielnie, stosując następujące sposoby:

 • naniesienie środków antybakteryjnych i antyseptycznych;
 • peeling;
 • scrub;
 • głębokie nawilżanie i odżywianie;
 • stosowanie leków przeciwtrądzikowych.

Środki na wrośnięte włosy i zapalenia na nogach

Zgodnie z opinią kobiet, najbardziej skutecznymi środkami na wrośnięte włosy są:

 1. Scruby. Dany produkt można kupić w aptece lub sklepie kosmetycznym, zwracając uwagę na środki z kwasem owocowym, salicylowym. W domu dosyć łatwo można przygotować scrub z kawy naturalnej, oleju, cukru. Ową mieszankę należy nanieść na ciało i obrobić twardą gąbką.
 2. Środki antyseptyczne. Jeśli jest zapalenie, należy stosować różne środki antyseptyczne, które dają możliwość zatrzymać dany proces i zapobiec pojawieniu się ropy.
 3. Paracetamol lub Aspiryna. W bardzo skomplikowanych wypadkach, jeśli w miejscach wrastania włosków pojawiła się już ropa, należy nałożyć na nie mieszankę z rozdrobnionych pigułek z wodą. Paracetamol usuwa zapalenie, natomiast Aspiryna ma efekt peelingowy.
 4. Maść salicylowa. Środek uniwersalny, który jednocześnie hamuje proces zapalny, niszczy bakterie, zabezpiecza delikatny peeling.
 
Powiązane artykuły:
Jak się pozbyć niepożądanego owłosienia na zawsze?
Sprzykrzyło dziennie tracić czas na golenie czy walczyć z wrastaniem włosków po użyciu epilatora czy wosku? Szukacie szybkie sposoby pozbawienia od niepożądanego "zarostu" na zawsze? Nim próbować różne metodyki, przeczytajcie nasz świeży artykuł.
Depilacja rąk woskiem – wady i zalety
Depilacja rąk woskiem – dostępna i efektywna procedura, co pozwala na długo pozbyć się niepożądanych włosków i zachować gładkość skóry. Dodatkowym jej plusem jest to, że przeprowadzić ją może dowolna dziewczyna w domowych warunkach.
Jak pozbyć się owłosienia na ciele? Zabiegi salonowe i przepisy domowe
Pozbawienie się owłosienia na ciele wymaga istotnych kosztów. Jednak posprzątać defekt można i za pomocą niedrogich domowych sposobów. Jak pozbyć się niepożądanego zarostu, wykorzystując dostępne środki? O tym czytajcie w artykule.
Jak pozbyć się owłosienia na ciele na zawsze?
Pozbyć się owłosienia na ciele na zawsze – to marzenie, które całkiem jest możliwe. Dlatego mogą wykorzystywać się jak drogie salonowe procedury, tak i sprawdzone czasem ludowe środki.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty