Jak pozbyć się zapachu papierosów z mieszkania?

jak pozbyć się zapachu papierosów z mieszkania

Nie jest tajemnicą, że pozbywanie się przyzwyczajeń jest bardzo skomplikowane, zwłaszcza jeśli są one szkodliwe i sprawiają ci przyjemność. Jednak czasami te nawyki poza uszczerbkiem na zdrowiu pociągają za sobą jeszcze wiele czynników, które negatywnie wpływają na otoczenie i bliskich. Uwierz mi, że zapach papierosów w mieszkaniu wcale nie jest zaletą. Pamiętaj, że twoi goście odczuwają dyskomfort odwiedzając cię, nawet jeśli o tym nie mówią. Więc zastanówmy się, jak usunąć zapach papierosów z mieszkania.

Kilka sposobów jak pozbyć się dymu z papierosów i zapachu z mieszkania

  1. Pierwszy i skuteczny sposób usuwania zapachu papierosów z mieszkania to oczywiście rzucenie palenia. W ten sposób można, jak to się mówi, upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – pozbyć się dyskomfortu i złego nawyku, który codziennie potrzebuje od ciebie wydatków pieniężnych. Jeśli takie zadanie okazuje się dla ciebie trudne, to po prostu przestań palić w mieszkaniu. To stuprocentowy sposób na pozbywanie się dymu z papierosów w mieszkaniu – on po prostu nie będzie się tam pojawiać.
  2. Załóżmy, że z jakichś istotnych powodów nadal trzeba palić w mieszkaniu. Wtedy zaleca się wybranie do tego jednego pokoju, najlepiej kuchni. Tam jest okap kuchenny, który można włączać za każdym razem, gdy chcesz zapalić. Ten cud techniki nawet nie pozwoli zapachu papierosów rozprzestrzenić się po całym pokoju, nie mówiąc już o mieszkaniu.
  3. Jeśli przestrzegasz zaleceń podanych w poprzednim punkcie to znaczy, że udało ci się zawęzić ramki problemu rozprzestrzeniania się nieprzyjemnych zapachów do rozmiaru jednego pokoju. Nawet podczas korzystania z wyciągu może pozostać lekki zapach nikotyny. W tym przypadku możemy wykorzystać środki zapachowe (naturalne i chemiczne). Skórki pomarańczowe i cytrynowe pozostawione w talerzyku na stole są doskonałym naturalnym odświeżaczem powietrza. Można podkreślić, że oprócz swojego naturalnego pożytku korzystanie z takiego odświeżacza będzie kosztować niedrogo i będzie pomocne dla zdrowia. Po pierwsze nie będziesz oddychać chemią, a po drugie przed tym jak pomarańcza zamieni się w aromatyzator, ona uraczy ci swoim wspaniałym i zdrowym smakiem.
  4. pozbyć się zapachu papierosów z mieszkania
  5. Aby usunąć zapach papierosów z mieszkania można uciec się do pomocy kominków zapachowych z przyjemnie pachnących olejków. Jednak przy ich użyciu tak samo jak w przypadku odświeżaczy powietrza kupionych w dziale chemii gospodarczej pobliskiego supermarketu, trzeba przestrzegać jednej zasady – zapalać lampy aromatyczne lub rozpylać odświeżacz trzeba tylko w przewietrzonym pomieszczeniu. Jeśli się tego nie przestrzegasz, to nie tylko nie usuniesz nieprzyjemnego zapachu, a jeszcze bardziej można go spotęgować.

Przyjemne zapachy są jednym z elementów dobrego nastroju. Twórz sobie dobry nastrój sama i bądź zdrowa!

 
Powiązane artykuły:
Jak pozbyć się zapachu tytoniu z mieszkania?
Jeśli w waszej rodzinie są ludzie którzy palą, zawsze aktualne jest pytanie - jak pozbyć się od zapachu tytoniu w mieszkaniu? O bardzo efektywnych sposobach opowiemy w naszym nowym artykule.
Jak posprzątać pokój?
Często konieczność szybkiego sprzątania stawia nas do sytuacji bez wyjścia – z czego rozpocząć, jak rozplanować, żeby w mieszkaniu było czysto i przytulne? Jak łatwo i szybko naprowadzać w pokoju tryb? O tym opowiemy w artykule.
Jak prawidłowo układać rzeczy, czyli dobra organizacja przestrzeni?
Okazuje się, że jeśli poprawnie składać rzeczy w szafie, konieczność codziennego prasowania znika. Jak najlepiej składać rzeczy? O tym opowiemy w naszym nowym artykule.
Jak wyczyścić kanapę w domowych warunkach – łatwe sposoby na trudne brudy
Miękkie meble mają jedną dużą usterkę – bardzo często ona potrzebuje czystki. Jak można oczyścić kanapę w domowych warunkach? O tym opowiemy w artykule. Więc w pierwszej kolejności zwrócimy uwagę na najbardziej bezpieczne metody.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty