Jak pozbyć się zapachu tytoniu z mieszkania?

jak pozbyć się zapachu tytoniu z mieszkania

Jeśli trzeba mieszkać razem w jednym pomieszczeniu palaczowi i niepalaczowi, podejmowania kompromisowych rozwiązań po prostu nie da się uniknąć. Coś co będzie dobre dla jednego, może wcale nie tolerować się przez drugiego. Na przykład dla osób prowadzących zdrowy tryb życia może być bardzo irytującym zapach tytoniu, bezlitośnie rozprzestrzeniający się na całej powierzchni mieszkania i starannie wchłaniający się w rzeczy. Porozmawiajmy o prostych technikach, które pomogą wyeliminować zapach tytoniu z mieszkania.

Kilka sposobów, które pomagają pozbyć się zapachu tytoniu z mieszkania

Jak usunąć zapach tytoniu ze skórzanych rzeczy i mebli znajdujących się w mieszkaniu palacza?

Skóra jest materiałem, który bardzo szybko i łatwo pochłania zapachy, a propos, wyprowadzić je bardzo, bardzo skomplikowanie. Po prostu wietrzenie nie pomoże. Tak i nie będzie możliwości co tydzień wynosić kanapę z salonu na podwórko, żeby urządzić tapicerce powietrzną kąpiel. Co począć? Jest mała ludowa sztuczka, która polega na następującym: trzeba rozcieńczyć ocet z wodą i roztworem przetrzeć skórzane meble. Używać należy przy tym zwykłej miękkiej szmatki. A dopiero potem przeprowadzić przewietrzenie. Upewnij się, że jest to dobry środek na zapach tytoniu w mieszkaniu.

Usuwamy zapach tytoniu w mieszkaniu na zawsze

Jeśli palącemu członkowi rodziny udało się wziąć się w garść i pokonać szkodliwy nawyk, aby usunąć zapach tytoniu z mieszkania, trzeba podjąć drastyczne środki. Rzecz w tym, że jeśli człowiek palił w ciągu niejednego roku, to nie tylko meble i zasłony przesiąknęły dymem, a i same tapety i sufit. Czyli dobrze byłoby, gdyby rozpocząć mały remont. W takim przypadku po nieprzyjemnym zapachu nie zostanie śladu.

Podejmujemy systematyczne działania w celu usunięcia zapachu tytoniu z mieszkania

jak pozbyć się zapachu tytoniu

Jeśli źródła złego zapachu nie można usunąć, a cała rodzina cierpi z powodu nieprzyjemnego zapachu, należy kompleksowo i systematycznie podchodzić do rozwiązania tego problemu. A mianowicie – przeprowadzać wilgotne sprzątanie raz w tygodniu. Jako wariant można powiesić podczas sprzątania w mieszkaniu mokre ręczniki, które bardzo dobrze pochłaniają nieprzyjemny zapach.

Tak samo trzeba stosować środki zapachowe na zapach tytoniu, które będą mogły absorbować nieprzyjemny zapach, od czego powietrze w mieszkaniu będzie lżejsze. Można korzystać z różnych elektrycznyh nawilżaczy powietrza. To proste urządzenia, które nawiasem mówiąc są dostępne cenowo i dość skutecznie walczą z nieprzyjemnymi zapachami.

 
Powiązane artykuły:
Jak posprzątać pokój?
Często konieczność szybkiego sprzątania stawia nas do sytuacji bez wyjścia – z czego rozpocząć, jak rozplanować, żeby w mieszkaniu było czysto i przytulne? Jak łatwo i szybko naprowadzać w pokoju tryb? O tym opowiemy w artykule.
Jak prawidłowo układać rzeczy, czyli dobra organizacja przestrzeni?
Okazuje się, że jeśli poprawnie składać rzeczy w szafie, konieczność codziennego prasowania znika. Jak najlepiej składać rzeczy? O tym opowiemy w naszym nowym artykule.
Jak wyczyścić kanapę w domowych warunkach – łatwe sposoby na trudne brudy
Miękkie meble mają jedną dużą usterkę – bardzo często ona potrzebuje czystki. Jak można oczyścić kanapę w domowych warunkach? O tym opowiemy w artykule. Więc w pierwszej kolejności zwrócimy uwagę na najbardziej bezpieczne metody.
Sposoby na brzydki zapach, czyli jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z mieszkania
W każdym domu panuje swój własny klimat. Nawet najschludniejsze gospodynie czasami zderzają się z problemem nieprzyjemnych zapachów w mieszkaniu. Jak łatwo, szybko i efektywnie rozwiązać ten problem, czytamy w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty