Jak pozbyć się zapachu z butów sportowych?

jak pozbyć się  zapachu z butów sportowych

Młodzieżowa moda na trampki i buty sportowe, nawet latem zajęła trwałe miejsce. Jednak nawet moda ma odwrotną stronę medalu. Gdy spacerujemy w nowych markowych butach sportowych, nasze nogi aktywnie się pocą. Gdy przychodzimy do domu i zdejmujemy buty w korytarzu, pojawia się charakterystyczny zapach obuwia. Okazuje się, że pozbyć się tego problemu jest dosyć trudno, ponieważ w butach sportowych chodzimy dosyć długo i uniknąć nieprzyjemnego zapachu jest rzeczą skomplikowaną.

Jak usunąć zapach z butów sportowych?

Zacznijmy od tego, że po przyjściu do domu nie trzeba wstawiać butów do szafki. Gdy chodzi o buty sportowe, to właśnie jest jedna z przyczyn nieprzyjemnego zapachu. Właśnie zamknięta szafka, skupiająca się wilgoć, mikroorganizmy i bakterie tworzą idealne warunki do pojawienia się nieprzyjemnego zapachu.

Ludowa wyobraźnia wraz z miłością do eksperymentów, pomoże usunąć problemy butów sportowych, ponieważ istnieje dużo przepisów na usunięcie nieprzyjemnego zapachu. Najbardziej znany - ocet. Dość często jest używany do usuwania nieprzyjemnych zapachów! Tym razem również zaleca się zanurzyć wacik w occie i przetrzeć buty sportowe od wewnątrz. Jednak ta metoda jedynie pogarsza sytuację. Wiemy, że spirytus doskonale usuwa bakterie, a to przecież one są przyczyną pojawienia się nieprzyjemnego zapachu. To bardziej delikatny sposób, jeśli chodzi o efekt.

Być może uda ci się pozbyć zapachu za pomocą węgla aktywnego, ponieważ to jeszcze jeden środek, który usuwa bakterie z butów sportowych. Ale tylko, jeśli buty mają czarny kant. Możesz również spróbować nanieść na buty sodę oczyszczoną i nieco potrzeć. Ona nie uszkodzi tkaniny i usunie zapach.

Szybko pozbyć się problemu zapachu w butach, ludziom u których nadmiernie pocą się nogi będzie dosyć trudno, ponieważ trzeba będzie pracować zespołowo, a buty sportowe czyścić środkami chemicznymi. Istnieją specjalne środki, które leczą nadmierne pocenie się nóg i grzybicę, która powoduje pojawienie się nieprzyjemnego zapachu.

 
Powiązane artykuły:
Pielęgnacja obuwia z nubuku - jest prostsze, niż tobie się wydaje
Idąc obok półek w obuwniczym sklepie, pogląd mimo woli pada na czarowne pantofle, buciki i pantofelki z materiału tego, co bardzo przypomina zamsz. Lecz przyjrzawszy się etykietki widzimy słowo "nubuk", a konsultant wyraźnie objaśnia, że ten materiał i jest jeden z najbliższych krewnych zamszu. Jak ucieszyć się nówką czy za nią ciężko opiekować się?
Pielęgnacja zamszowego obuwia – najlepsze rady jak dbać o ulubione buty
Modne obuwie z takiego wybrednego i wymagającego szczególnej uwagi materiału jak zamsz trzeba poprawnie eksploatować. Także warto uwierzyć tym, kto mówi, że zamsz – to bardzo arystokratyczny materiał.
Co robić, jeśli obuwie jest za duże?
Wielu z nas znajoma jest sytuacja, kiedy kupiona para obuwia okazuje się o rozmiar większa niż należy. Nie musicie zasmucać się, w artykule opowiemy o sposobach zmniejszenia rozmiaru obuwia. Czytajcie nasze pożyteczne porady i wykorzystujcie w życiu.
Obuwie obciera pięty – co robić?
Często radość kupna nowego obuwia, szybko zasnuła się obtartymi piętami. Co robić w takim wypadku i dlaczego nowe obuwie obciera piętę? Dlaczego tak się dzieje i co zrobić, żeby obuwie nie ocierało, opowiemy dalej w naszym nowym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty