Jak prać jedwabne rzeczy?

jak prać jedwabne rzeczy

Jedwab naturalny w obecnych czasach to rzadkość, a nawet egzotyka. Sztuczny dość często jest wykorzystywany do produkcji pięknej bielizny lub innych wyrobów. Lecz bez względu na naturalność tkaniny, ogólne polecenia i reguły jak prać rzeczy jedwabne, pozostają podobne.

Czy można prać jedwab naturalny?

Prawdziwie naturalna tkanina z jedwabnych nici, sama z siebie ma właściwości antybakteryjne, także po prostu świeże powietrze na balkonie może zupełnie wywietrzyć bluzę lub inną rzecz. Prania takie rzeczy potrzebują tylko raz na kilka tygodni, jeśli oczywiście nie zdążyliście umazać jej plamą. A teraz przejdziemy do listy, jak prać jedwab i jak to robić poprawnie.

Jak prać jedwab?
  1. W zasadzie pranie powinno być tylko ręczne. Trzeć aktywnie lub wyciskać rzeczy to zły pomysł, wszystko robimy delikatnie i lekko. Jeśli na etykietce nie ma znaku, że rzecz można prać w pralce, lepiej zrobić to tylko ręcznie.
  2. Jeśli chodzi o bluzy lub koszule nocne, popracować ręcznie żaden problem. A kiedy należy prać jedwab, a jest to bielizna pościelowa, wygodniej skorzystać z pralki, ponieważ zrobić samemu to sprawa skomplikowana. Na szczęście obecne pralki automatyczne są dosyć troskliwe dla tkanin i piorą rzeczy delikatnie. Zanim zaczniesz prać jedwab w pralce, koniecznie powkładaj wszystko do worka na pranie. Wybieramy specjalny tryb i pierzemy oddzielnie od innej bielizny.
  3. Nie mniej ważne jest pytanie, przy jakiej temperaturze prać jedwab, przecież to bezpośrednio wpływa na tkaninę. Gorąca woda czyni ją szorstką, zgniecioną i wyprasować pościel będzie sprawą skomplikowaną.
  4. Co dotyczy środka do prania, to konieczne jest wykorzystanie płynu bez chloru. A niektórzy doskonale odświeżają rzeczy za pomocą szamponu do włosów.
  5. I jeszcze jedna uwaga wobec prania jedwabnych rzeczy: chociaż prać będziemy w ledwie ciepłej wodzie, płukać od razu w zimnej nie należy, inaczej rzecz się skurczy. Najpierw wypłukujemy ją w czystej wodzie takiej samej temperatury, a już potem w chłodniejszej z płynem do płukania i kondycjonerem.
 
Powiązane artykuły:
Jak prać duże pluszowe zabawki?
Jak i dowolne włókiennicze rzeczy, miękkie zabawki wymagają pielęgnacji. W nich gromadzi się dużo kurzu, a jeśli nimi cały czas bawi się dziecko, nie wykluczone są i inne zabrudzenia. Lecz jak ich poprawnie prać, żeby nie zepsuć rzeczy? O tym dokładniej opowiemy w artykule.
Jak wybielić wypłowiałe białe rzeczy?
Dowolna biała rzecz z czasem płowieje, nabywając szary czy żółtawy odcień. Nie musicie się jednak martwić, bo na pewno możecie przywrócić odzieży byłą intensywność i wyraźny kolor. Jak i czym można wybielić wypłowiałe rzeczy, opowiemy w dalej artykule.
Czy można prać futro naturalne i sztuczne?
Każda posiadaczka futerkowych rzeczy, zwłaszcza światłych, zastanawiała się, czy można prać futro i jeśli tak, to w jaki sposób. Wszystko zależy od tego, naturalne czy sztuczne pochodzenie on ma. O tych wypadkach i nie tylko teraz opowiemy w naszym artykule.
 Jak prać kaszmirowy płaszcz, aby znowu wyglądał jak nowiutki?
Kaszmir - bardzo delikatna tkanina, a nieprawidłowe pranie może ją beznadziejnie zepsuć. Wiele osób zastanawia się czy można prać kaszmirowy płaszcz? Odpowiedź jednoznaczna - można. Dokładną instrukcję - jak prać płaszcz z kaszmiru, czytamy dalej.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty