Jak prać kurtkę puchową, aby nie było zacieków?

jak prać kurtkę puchową aby nie było zacieków

Dosyć często można usłyszeć następujące skargi – wyprałam kurtkę puchową, ale pozostały zacieki, co robić? Istnieje rozwiązanie danego problemu, o którym opowiemy w niniejszym artykule.

Jeśli jesteś bardziej ostrożna i jeszcze nie zdążyłaś wrzucić kurtkę puchową do proszka, to tobie również będzie korzystnie się dowiedzieć - jak prać kurtkę puchową w domu, aby nie było zacieków?

Wyprałam kurtkę puchową, pojawiły się zacieki – co robić?

Zacieki mogą się pojawić na kurtce, ponieważ proszek jest niejakościowy lub niewystarczającej ilości płukań. Spróbuj wyprać kurtkę puchową ręcznie innym proszkiem. Dobrze ją wypłucz. Jeśli ten zabieg nie pomógł, to musisz odwiedzić pralnię chemiczną.

Drugi problem, który może pojawić się w czasie prania kurtki puchowej, to zbity wypełniacz. W tym wypadku kurtkę należy jeszcze raz wyprać i podczas suszenia wypełniacz rozprowadzać ręcznie.

Jak wyprać prawidłowo białą kurtkę puchową (bez zacieków) w pralce?

Puch – materiał bardzo delikatny i jego pranie należy traktować bardzo poważnie.

  1. Temperatura nie więcej niż 30 stopni i tylko delikatny program prania.
  2. Prać najlepiej nie proszkiem, a płynem do prania (niewybielającym i niefarbującym). Jeśli używasz proszku to powinien być albo dziecięcym, albo takim, który nie zawiera dodatkowych dodatków.
  3. W pralce powinna być tylko kurtka puchowa, żadnych innych białych rzeczy.
  4. Zamki i guziki zapinamy, kurtkę odwracamy na lewą stronę i najlepiej włożyć ją do worka do prania.
  5. Jednego płukania nie wystarczy, ustawiaj 2-3. Wykręcanie tylko delikatne, w innym wypadku kurtka się deformuje.
  6. Suszymy kurtkę puchową na świeżym powietrzu, w pierwszym dniu w pozycji poziomej, aby nie było deformacji.

Jak prawidłowo wyprać kurtkę puchową ręcznie bez zacieków?

Najlepszy sposób wyprać kurtkę puchową, to prać ją ręcznie. Jak to zrobić? Czytaj dalej. Na początku musisz określić rodzaj wypełniacza w twojej kurtce, w tym celu zapoznaj się z informacją na etykiecie. . Napis "down" oznacza, że składa się z puchu. Słowo "feather" oznacza piórka. Napis "cotton" mówi o watolinie. A napisy "fiber", "polyester", " fiberteck " uprzedzają o materiale syntetycznym.

Jeśli on jest syntetyczny, na przykład hollowfiber, to kurtkę można włożyć do miednicy i prać, jak zazwyczaj. Tylko pozostawiać w wodzie na długo nie można. I jasna rzecz, do prania należy używać ciepłej wody o temperaturze 30 stopni i delikatny środek do prania, bez wybielaczy i barwników albo proszek dziecięcy.

Jeśli w twojej kurtce puchowej jest puch, to wyrób najlepiej nie moczyć w całości, a prać tylko najbardziej brudne miejsca – kołnierz i manszety. Ostrożnie nanieś na tkaninę mydło gospodarcze lub płyn do prania, stwórz ręką pianę i zmyj gąbką, zanurzoną do ciepłej wody.

Jeśli natomiast musisz wyprać kurtkę puchową w całości, to najlepiej to robić w następujący sposób. Zawieszamy kurtkę nad wanną, nanosimy płyn do prania na kurtkę i trzemy gąbką najbrudniejsze miejsca. Następnie zmywamy płyn do prania prysznicem. Jeśli twoja kurtka puchowa posiada warstwę wodoodporną, to pozostanie praktycznie suchą – mniej czasu będzie wysychać. Jeśli nie ma pokrycia wodoodpornego, to mokrą będzie tylko najbliższa do powierzchni warstwa puchu, co jest o wiele lepsze niż w całości mokra kurtka. Wyrób wyschnie szybciej, więc mniej szans na to, że on się deformuje i pozostaną zacieki.

Jednak warto pamiętać, że nie każdą kurkę puchową można prać. W stosunku do niektórych wyrobów jest dopuszczalne tylko czyszczenie suche. Zazwyczaj to odzież z wysokim stopniem ochrony przed chłodem, odzież sportowa lub kurtki z futrem.

 
Powiązane artykuły:
Jak farbować skórzaną kurtkę?
Skórzana kurtka – hit ostatnich kilku sezonów. Każda kobieta ma w swojej garderobie jedną albo nawet kilka modeli tej odzieży. Lecz co robić, jeśli kurtka z czasem potarła się? Pofarbować ją!
Jak pielęgnować futro z norek?
Futro z norek – marzenie wielu przedstawicielek płci pięknej. Jednak niemało z nim kłopotu. Przecież futrem z norki należy opiekować się, i niekoniecznie za pomocą specjalnych środków.
Jak zakleić kurtkę z materiału bolonia?
Kurtki z materiału bolonia cieszą się szeroką popularnością i nadal aktualne jest pytanie - co robić, jeśli na ulubionej rzeczy utworzyła się dziura? Jak zakleić kurtkę? O tym opowie artykuł.
Jak wyprać kurtkę puchową w pralce?
Wszystko wyraźniej rozumiecie, że przyszła pora odprawić na zasłużony odpoczynek do szaf i na antresoli zimową odzież i obuwie. Tylko kłopotu z tym jest niemało, ponieważ rzeczy należy zawczasu oczyścić, a niektóre jeszcze i wyprać. Taka jak kurtka puchowa na przykład.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty