Jak prasować dżinsy?

jak prasować dżinsy

Prawdopodobnie w domu masz chociażby jedną parę dżinsów. Ta część garderoby zawsze jest w trendzie. Wygodne i komfortowe, na zawsze zdobyły serca modnych pań.

Czy należy prasować dżinsy?

Jeśli zadasz owe pytanie w kraju stworzenia dżinsów, to na pewno nie uzyskasz odpowiedzi. W wypadku poprawnej pielęgnacji, nie trzeba ich prasować. Producenci twierdzą, że wystarczy je prać w temperaturze 40 stopni i nie ma żadnych problemów, informacja o zasadach prania znajduje się na znaczku na dżinsach.

Piorąc dżinsy w niskiej temperaturze, po wypraniu rzeczywiście wystarczy je po prostu rozłożyć. Bawełna po wyschnięciu wygląda idealnie. Jeśli natomiast temperatura prania była nieodpowiednia i rzeczy wyglądają bardzo wymiętymi, więc pytanie czy prać dżinsy, w tym wypadku nie powstaje. Tylko zrobić to trzeba zgodnie z zasadami.

Jak poprawnie prasować dżinsy?

Zanim zaczniesz prasować dżinsy, przeczytaj informację znajdującą się na znaczku. Dla każdej tkaniny istnieje odpowiedni poziom temperatury. Jeśli używanie żelazka jest możliwe, to na znaczku będzie zaznaczona odpowiednia temperatura prasowania. W wypadku, gdy chodzi o delikatny letni wariant, to odpowiednim będzie średni poziom. Jeśli wyprałeś bardzo brudne dżinsy w bardzo gorącej wodzie, to po praniu trzeba będzie je prasować w bardziej wysokich temperaturach, z parą.

Aby móc długo nosić ubranie, należy przestrzegać podstawowych zasad prasowania dżinsów:

  1. Prasować dżinsy trzeba od tylnej strony aby uniknąć błyszczących linii i aby tkanina nie zmieniła koloru.
  2. Nie czekaj aż one do końca wyschną, najlepiej prasować nieco wilgotne.
  3. Zawsze używaj merli, tak jest lżej prasować szwy i nie uszkodzić tkaniny.
  4. Aby uniknąć śladów po kieszeniach, włóż do nich kawałki tkaniny.
  5. Po zakończeniu prasowania, pozostaw dżinsy aby wyschły.
 
Powiązane artykuły:
Jak wybielić stanik domowym sposobem?
Prędzej czy później ulubiony stanik traci swoją biel, jednak nie śpieszcie się iść po nową rzeczą. Chociaż to jest dobry pomysł, żeby zrobić dla siebie fajny, przyjemny podarunek. Ale jak i czym można wybielić stanik w domowych warunkach, opowie artykuł.
Jak poprawnie prasować męskie koszule?
Na pewno słyszeliście jak mamusie straszą swoje młodziutkie córki stałym prasowaniem męskich koszul i praniem skarpetek. Opowiemy w naszym artykule jak zaprzyjaźnić żelazko z koszulami.
Jak poprawnie prasować spodnie?
Rzadko kiedy spotkasz mężczyznę czy kobietę, w garderobie których oprócz zwykłych dżinsów nie są obecne i inne spodnie. Tylko prasować je całkiem niełatwo i nie każda gospodyni umie to zrobić. Ale tak nie musi być, prawda? Czytajcie dalej.
Pranie domowe - jak prać futro sztuczne?
W inności od naturalnego, sztuczne futro poddaje się domowemu praniu, jednak robić to należy bardzo troskliwie, trzymając się niektórych bardzo ważnych reguł. Zmierzyć się z praniem sztucznego futra w domowych warunkach, pomoże nasz nowy artykuł.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty