Jak prasować skórę - porady dla gospodyni

jak prasować skórę

Wyroby ze skóry naturalnej to odzież bardzo wygodna, z reguły na sezon wiosna-jesień. Wyróżnia się trwałością i elastycznością. Chroni ciało i jednocześnie oddycha. Skóra naturalna, różni się od sztucznej tym, że ma swój, właściwy tylko jej zapach. Odzież skórzaną przechowujemy z reguły w szafie na wieszakach. Ważnie jest wiedzieć, że aby wyroby oddychały, nie wolno ich przechowywać pod workami celofanowymi. Lepiej w tym celu mieć specjalny pokrowiec. W szafie odzież narażona jest na zagniecenia, pojawiają się fałdy i dlatego powstaje pytanie, jak prasować skórę naturalną? Czy można prasować skórę żelazkiem, czy istnieje jakiś inny alternatywny sposób prasowania?

Sposoby na prasowanie skóry

Najlepszy sposób na wygładzenie skóry, to oddać ją do pralni chemicznej. Tam są fachowcy i fachowy sprzęt. Duże pralnie chemiczne, mają ciężkie prasy do prasowania i żelazka z generatorem pary, które w trybie delikatnym usuwają fałdy na wyrobach. Sprzedawcy handlujący skórzanymi wyrobami, na swój użytek, mają niewielką prasę do prasowania skórzanych wyrobów ze specjalnymi nasadkami. Toteż zgłosiwszy się do pralni chemicznej, czy do sprzedawcy na rynku, potraficie rozwiązać swój problem.

Wyroby ze skóry mają piękny blask i specjalne pokrycie, które odpycha wilgoć. Skórę można prasować, lecz po kilku takich zabiegach, pokrycie psuje się, a sama skóra traci blask. Należy brać to pod uwagę, prasując w warunkach domowych.

Zagniecone miejsca, można wyprostować wieszając odzież po prostu na wieszaku. W tym celu nad wyrobem ze skóry należy rozpylić wodę. Nawilżona odzież w ciągu tygodnia odzyska piękny wygląd. Koniecznie korzystać z rozpylacza.

Druga metoda, to użycie żelazka z generatorem pary. Przy tej metodzie prasowania, należy brać pod uwagę grubość skóry. Skóra bywa cienka, średniej grubości i gruba. Cienka skóra ma właściwość naciągania się i marszczenia. Toteż obrabiaj ją parą z odległości 20 cm przy ustawieniu regulatora żelazka 2. czy można prasować skórę żelazkiemPrzy prasowaniu skóry średniej grubości, regulator ustawiaj na 2, a potem na 3, obserwując stan skóry. Do prasowania grubej skóry, regulator żelazka ustawiaj na 3, trzymając się odległości przy obróbce 15 -18 cm. Działanie pary wypróbuj na niedostępnych dla oczu kawałkach skóry.

Prasować bezpośrednio żelazkiem, można tylko grubą skórę. Jeśli można to z lewej strony. Prasujemy przez papier do pakowania przy minimalnym ustawieniu żelazka i odłączonej parze. Wykorzystujemy metodę przyciśnięcia. Robimy to szybko. Żeby skóra ochłonęła, na miejsce gdzie było żelazko, kładziemy książkę.

Zamsz prasuj przez jedwabną tkaninę, a potem szczotkuj.

Nawet z lewej strony nie wolno prasować nubuku. Jego wygładzaj powiesiwszy nad parą.

Nie wolno prasować odzieży ze skóry tłoczonej.

Skórę sztuczną można prasować jak naturalną, trzymając się podobnych reguł, jak przy prasowaniu skóry naturalnej.

 
Powiązane artykuły:
Jak czyścić zamszowe rękawice?
Rękawiczki z zamszu - to szlachetne i modne akcesorium. Jednak po to, żeby one zawsze idealnie wyglądały, potrzebne jest bardzo rzetelne podejście. Jak je troskliwie i dobrze oczyścić w razie zabrudzenia? Damy kilka rad.
Jak prasować dżinsy?
Na pewno każdej z nas zdarzała się nieprzyjemność, kiedy nieprawidłowa temperatura przy prasowaniu psuła wyrób i dżinsowe spodnie nie są wyjątkiem. O tym, jak i w których poziomach trzeba prasować dżinsy, czytamy w artykule.
Jak wybielić stanik domowym sposobem?
Prędzej czy później ulubiony stanik traci swoją biel, jednak nie śpieszcie się iść po nową rzeczą. Chociaż to jest dobry pomysł, żeby zrobić dla siebie fajny, przyjemny podarunek. Ale jak i czym można wybielić stanik w domowych warunkach, opowie artykuł.
Jak poprawnie prasować męskie koszule?
Na pewno słyszeliście jak mamusie straszą swoje młodziutkie córki stałym prasowaniem męskich koszul i praniem skarpetek. Opowiemy w naszym artykule jak zaprzyjaźnić żelazko z koszulami.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty