Jak prasować spódnicę plisowaną?

jak prasować spódnicę plisowaną

Już od kilku sezonów, plisowana spódnica jest popularnym trendem w garderobie każdej modnej pani. Długa spódnica czy krótki analog do kolan - wszystko to możesz znaleźć na półkach modnych sklepów miasta. Popularność spódnica plisowana zdobyła nieprzypadkowo: dzięki niej wizerunek zawsze wygląda romantycznie i delikatnie, a co jeszcze tak dobrze może podkreślić elegancję dziewczyny i przyciągnąć wzrok mężczyzn?

Dziś takie spódnice najczęściej szyją z delikatnego szyfonu. Dla śmiałych kobiet szyją jaskrawe spódnice z dzianiny.

Taka rzecz w garderobie jest zawsze aktualna. Nie ma znaczenia z jakiego materiału uszyta jest spódnica, niepoprawna pielęgnacja zepsuje wygląd zewnętrzny spódnicy.

Jak przygotować spódnicę do prasowania?

Kobiety, gdy kupują taką stylową rzecz, rzadko zadają pytanie, czy można prasować spódnicę plisowaną. Istnieje kilka zasad w jaki sposób pielęgnować taką spódnicę. Przed tym, zanim dowiesz się w jaki sposób poprawnie prasować spódnicę plisowaną, musisz nauczyć się poprawnie ją prać.

Oto kilka sposobów na pranie spódnicy:

  1. Jeśli masz wątpliwości lub martwisz się o swoją nową rzecz, to najlepiej ją zanieść do pralni chemicznej.
  2. Spróbuj włożyć spódnicę do specjalnego worka. Właśnie w taki sposób należy ją prać.
  3. Żeby spódnica z plisą nie straciła kształtu, należy zrobić kilka ściegów nitką. Szczególną uwagę zwróć na dół spódnicy. Jeśli po środku możesz zrobić kilka szerokich ściegów, to u dołu najlepiej poświęcić temu nieco więcej uwagi, ściegi powinny być drobniutkie. Najlepiej prać spódnice plisowane ręcznie, ale współczesne pralki mogą to zrobić zamiast ciebie. Gdy już zrobiłaś ściegi, możesz wrzucić spódnicę do pralki, ustawiając delikatny tryb. Aby nie martwić się o los swojej spódnicy, najlepiej ją włożyć do woreczka na pranie. Obowiązkowo dodaj balsam do prania, to pomoże delikatnie wyprostować spódnicę.

Jeżeli poprawnie wyprałaś spódnicę w plisy, możesz ją prasować.

Jak poprawnie prasować spódnicę plisowaną?

Gdy już poprawnie przymocowałaś fałdy za pomocą nici, nie będziesz miała dużo problemów. Pamiętaj, że temperatura prasowania zależy od materiału. Oto kilka porad, w jaki sposób prasować plisowane ubranie w zależności od materiału:

  1. Jedwab naturalny albo sztuczny należy prasować po lewej stronie, unikaj skroplin wody, ponieważ mogą pozostać plamy.
  2. Podczas prasowania dzianiny najlepiej używać podwójnej ściereczki , staraj się nie prasować, a używać pary.
  3. jak prasować rzeczy
  4. Jedwabną dzianinę prasują dosyć rzadko, zazwyczaj przez mokrą bawełnianą tkaninę.

Jak poprawnie prasować spódnicę w plisy?

Najlepiej prasować nieco wilgotną spódnicę, nie pozwól aby w całości wyschła. Prasować tylko przez bawełnianą tkaninę. Po prasowaniu można wyciągać nici. Jeśli suszysz spódnicę w woreczku, to być może nie będzie potrzebne prasowanie. Jeśli poprawnie zadbasz o spódnicę, to będziesz mogła długo ją nosić.

Jeżeli martwisz się tym, że nie zrozumiesz w jaki sposób poprawnie prać i prasować spódnicę plisowaną, to najlepiej udać się do pralni chemicznej.

 
Powiązane artykuły:
Jak pozbyć od zapachu potu na odzieży?
W letnią upalną porę roku zwłaszcza, bardzo aktualnym staje się problem nieprzyjemnego zapachu potu na odzieży. W naszym nowym artykule opowiemy, jak pozbyć bardzo nieprzyjemnego zapachu potu z odzieży, nie zmuszając do częstego prania rzeczy.
Pranie domowe - jak prać futro sztuczne?
W inności od naturalnego, sztuczne futro poddaje się domowemu praniu, jednak robić to należy bardzo troskliwie, trzymając się niektórych bardzo ważnych reguł. Zmierzyć się z praniem sztucznego futra w domowych warunkach, pomoże nasz nowy artykuł.
Jak poprawnie prasować spodnie?
Rzadko kiedy spotkasz mężczyznę czy kobietę, w garderobie których oprócz zwykłych dżinsów nie są obecne i inne spodnie. Tylko prasować je całkiem niełatwo i nie każda gospodyni umie to zrobić. Ale tak nie musi być, prawda? Czytajcie dalej.
Jak poprawnie prasować męskie koszule?
Na pewno słyszeliście jak mamusie straszą swoje młodziutkie córki stałym prasowaniem męskich koszul i praniem skarpetek. Opowiemy w naszym artykule jak zaprzyjaźnić żelazko z koszulami.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty