Jak prawidłowo pić absynt?

jak prawidłowo pić absynt

Istnieją różne metody przedstawienia i użytku napojów alkoholowych. I absynt też nie zgłasza się za wyjątek. To mocny napój. W czystym wyglądzie jego używać nie wolno. Bardziej prawidłowo, można zwyczajnie. Lecz całkiem niewielu podoba się jego mocny gorzki smak. Różne metody przedstawienia sprowadzają się do tego, żeby zmniejszyć twierdz i trochę schować gorycz napoju. Jak poprawnie pić zielony absynt, teraz opowiemy.

Jak pić absynt z cukrem?

Ten rodzaj użytku absyntu nazywają francuskim czy klasycznym. W kielich nalewamy absynt, z góry rozmieszczamy specjalną łyżkę z dziurkami i na ją kładziemy kostkę cukru. Przed przedstawieniem na cukier lejemy bardzo zimną, praktycznie lodowatą wodę, aż napój nie stanie się zmętniałym. Dzięki wodzie olejki eteryczne, które mieszczą się w spirytusie, wypadają do osadu i napój pić staje znacznie lżej. Proporcje wody i absyntu przy czym powinny być 5:1.

Jak pić płonący absynt?

W tym wypadku istnieją kilku metod:

  1. Czeski. Malutki kawałeczek cukru-rafinady maczamy do napoju i kładziemy na specjalną łyżkę, którą zawieramy na szklankę z absyntem. Zapalamy cukier i po tym płonący cukier zacznie stopniowo ściekać do szklanki. Bezpośrednio przed użytkiem do napoju wlewamy trochę zimnego soku czy wody.
  2. Rosyjski. Przy tej metodzie użytku absynt nalewamy do szklanki i od razu podpalamy. Kilka sekund płyn będzie płonął niebieskim płomieniem. Po tym płonący napój nakrywamy pustą szklanką. Potem jak ogień dogaśnie, przelewamy absynt do szklanki, którą on był nakryty. A pierwszą szklankę teraz nakrywamy serwetką i przewracamy. Pod jego przesuwamy słomkę. Przy czym najpierw należy powoli wdychać pary napoju, a potem już zapijać ich płonącym absyntem.
  3. Klubny. Ta metoda użytku jest podobna do czeskiej. Lecz przy czym jest jedna ważna różnica - w tym wypadku podpalają sam absynt, a nie cukier. Więc szklanka na 4/5 napełniamy zimnym absyntem, podpalamy jego. Tak samo jak i w czeskiej metodzie na łyżkę kładziemy cukier i podnosimy go do płonącego napoju. Po rozpuszczeniu cukru łyżkę sprzątamy. Gasimy płomień i podajemy cocktail ze słomką.

Czy można pić czysty absynt?

Absynt - niezwykle mocny napój. I w czystym wyglądzie wypić jego potrafi nie każdy. Lecz jednak takie śmiałki znajdują się. Przy takim sposobie przedstawienia nalewamy absynt do wąziutkich czarek, napełniamy ich do połowy i chłodzimy do zera stopni. Lecz doświadczeni barmani nie rekomendują pić więcej 30 gramów czystego napoju na jeden raz.

A żeby pić absynt było lżejsze i bardziej przyjemnie są niektóre inne sposoby jego przedstawienia. Więc z czym można pić absynt.

Absynt z syropem. Uważa się, że taki sposób przedstawienia był wynaleziony w Rosji. Dlatego przygotowujemy cukrowy syrop i wlewamy go do szklanki z absyntem. Przy czym proporcje syropu i absyntu można brać według swojego smaku. Najczęściej biorą 70% wody i 30% absyntu. Absynt z sokiem. Jeśli nie ma czasu, czy po prostu nie chce się zajmować cukrowym syropem można rozcieńczyć napój sokiem. W tym wypadku proporcje również biorą się dowolnie. Najlepiej podchodzi cytrynowy, pomarańczowy i ananasowy sok.

Również dla rozcieńczania absyntu można wykorzystać i gazowane napoje na swój smak.

jak piją absynt w domu

Jak piją absynt w domu?

Powyżej opowiedzieliśmy na to jak poprawnie podawać absynt. A o tym, w który czas jego lepiej podawać nie wspomnieliśmy. Teraz opowiemy o tym. Absynt przyjęto podawać bezpośrednio przed pokarmem, ponieważ napój zdolny podniecać apetyt. Do tego podczas pokarmu on będzie niestosowny, ponieważ jego nasycony smak zdolny przerywać smak pokarmu. Lecz to większą miarą dotyka napoju w czystym wyglądzie. A jeśli wykorzystać absynt w cocktailach, jak najczęściej jego i podają, tu pewnych szablonów nie ma - cocktaile z absyntem dopuszczalnie pić w dowolny czas. A po nich można podać kawałki pomarańczy, cytryny czy gorzką czekoladę.

 
Powiązane artykuły:
Jak prawidłowo pić koniak?
Koniak - szlachetny napój, który wymaga do siebie odpowiedniego stosunku, inaczej po prostu ryzykujecie nie zrozumieć jego smaku. Po to, żeby rozkoszować się tym szykownym napojem, należy dotrzymywać się niektórych reguł, o których opowiemy dokładniej dalej.
Z jakim sokiem piją martini?
Martini - ulubiony napój wielu dziewczyn, częściej jego dodają do cocktaili czy rozcieńczają sokiem. I często powstaje kwestia - z jakim sokiem lepiej pić martini? Na to pytanie jest całkiem uzasadniona odpowiedź, dokładniej o którym porozmawiamy w naszym artykule. I nie zapominajcie, że nadmierny użytek alkoholu szkodzi waszemu zdrowiu!
Przepis Mojito z wódką
Cocktail "Mojito" jest znany z 1980 lat ubiegłego stulecia. Po raz pierwszy jego przygotowały na Kubie na podstawie rumu i liści mięty. Lecz dziś porozmawiamy o jego "rosyjskim" wariancie, czyli zrobimy jego z wódką. Tak rozpatrzmy ciekawe przepisy.
Mandarynkowy likier – jaskrawy napój, co daruje dobry humor
Przygotowanie mandarynkowego likieru – to porywający proces. Dla jego stworzenia nie będą potrzebne szczególne produkty czy sprzęt – tu wszystko jest maksymalnie proste. U was koniecznie wyjdzie jaskrawy i zwłaszcza smaczny napój.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty