Jak prawidłowo pić whisky?

jak prawidłowo pić whisky

Whisky – napój alkoholowy, który ma świetny aromat i cierpki smak. Jego piją politycy, aktorzy i wiele naszych obywateli. Jednak nie wszyscy wiedzą, jak należy prawidłowo pić whisky. Damy odpowiedzi na najbardziej rozpowszechnione pytania i opowiemy dużo ciekawego!

Z jakich kielichów piją whisky?

Dla tego napoju wykorzystują 2 typy naczynia: szerokie kielichy z szczelnym dnem - dla mieszania whisky z lodem, colą i sokami, a także podobne do tulipanu, w których można naprawdę ocenić smak, kolor i aromat napoju. Temperatura przedstawienia whisky musi składać w przybliżeniu 18-21°C, żeby napój maksymalnie rozszedł swój miękki smak i oszałamiający aromat.

Jak prawidłowo pić scotch whisky?

Skotch whisky - szkocki napój, który tradycyjnie podają z wodą. Ona zazwyczaj składa dużą część od ogólnej objętości. Jego nie rekomenduje się mieszać z innymi napojami, ponieważ to zepsuje smak. Scotch piją oziębionym, przed użytkiem należy rozbełtać butelkę. Nie warto nalewać pełnego kielicha - to oznaka złego tonu. Pić scotch whisky trzeba malutkimi łykami i bez słomek, delektując jego smak i wdychając aromat. Rozkoszujcie się każdym łykiem i szybko nie przełykajcie jego, starając odczuć całą smakową gammę.

Również nie warto zagryzać scotch, żeby nie przetrącić cały powab tego napoju. Między użytkami przyjęto robić niewielkie odstępy w 30 minut.

Jak pić whisky "Jack Daniels"?

Jack Daniels - znany amerykański whisky, mający miękki smak i dymny aromat. Prawdziwi miłośniki preferują pić jego oddzielnie od wszystkiego, a innym można polecić oryginalne cocktaile na podstawie jabłkowego, cytrynowego soku czy lodu. Pić taki whisky należy powoli, bardzo malutkimi łykami, delektując go w ustach, a potem przełykając.

Jak pić whisky z colą?

Whisky z colą - dosyć rozpowszechniony napój w Kanadzie, Ameryce i Europie. Właśnie tak jego tradycyjnie podają w barach i nocnych klubach. Mimo to, że przepis takiego cocktailu jest znany każdemu, nie wszyscy wiedzą jak poprawnie go używać. Proporcje w zasadzie zależą od mocności napoju i składają 1:1.

Z czym lepiej pić whisky?

Najbardziej rozpowszechniony sposób przedstawienia - to whisky z lodem. Przy czym kłuty lód musi zajmować dużą część kielicha. W trakcie topnienia lodu smak whisky staje się przyjemnym i miększym.

Jeszcze jednym tradycyjnym przepisem jest Whisky Toddy - gorący cocktail. Dla jego przygotowania do gorącej czarnej herbaty dodają według smaku whisky, łyżeczkę miodu i cytrynowego soku. Taki cocktail nie tylko rozluźnia i dobrze ogrzewa, ale i jest dobrym środkiem od przeziębienia.

Również whisky dobrze jednoczy się z żurawinowym i jabłkowym sokiem, jeśli rozwodzić w proporcji 1:2 i dodawać kłuty lód. Niezłe pojednanie można zrobić z cytrynowym, pomarańczowym i granatowym sokiem, dodając ich w różnych proporcjach, a także ze sznapsem, czy niezbyt słodką lemoniadą. W takich cocktailach pięknie tonuje smakową gammę gałąź mięty i cytryny.

z czym pić whisky

Poza tym whisky można dodawać do świeżogotowanej kawy.

Z czym można pić whisky?

To mogą być różne owoce, lecz nie obowiązkowo cytrusowe. Na przykład można podać zielone jabłko, pokrajane na niewielkie kawałeczki, brzoskwinie, morele czy grono niebieskiego winogrona. Wytworną zakąską stanie się aromatyczny melon, pokrajany kawałkami. Również whisky można pić z czekoladą i cytryną.

Jeśli próbujecie whisky po raz pierwszy, to rozpoczynajcie ze szkockiego i używajcie go po obiedzie albo wieczorem. A pić whisky w celu leczniczym z sokiem można i rankiem, lecz nie więcej niż trzy łyki.

 
Powiązane artykuły:
Jak prawidłowo pić absynt?
Absynt - to nieprosty alkoholowy napój i istnieje cała kultura użytku absyntu. Bardzo mocny i gorzki nastój na trawach, który daje ciekawy efekt po użytku. Koniecznie dotrzymywać się niektórych reguł, żeby nie zepsuć sobie zdrowia i humoru.
Jak prawidłowo pić koniak?
Koniak - szlachetny napój, który wymaga do siebie odpowiedniego stosunku, inaczej po prostu ryzykujecie nie zrozumieć jego smaku. Po to, żeby rozkoszować się tym szykownym napojem, należy dotrzymywać się niektórych reguł, o których opowiemy dokładniej dalej.
Z jakim sokiem piją martini?
Martini - ulubiony napój wielu dziewczyn, częściej jego dodają do cocktaili czy rozcieńczają sokiem. I często powstaje kwestia - z jakim sokiem lepiej pić martini? Na to pytanie jest całkiem uzasadniona odpowiedź, dokładniej o którym porozmawiamy w naszym artykule. I nie zapominajcie, że nadmierny użytek alkoholu szkodzi waszemu zdrowiu!
Przepis Mojito z wódką
Cocktail "Mojito" jest znany z 1980 lat ubiegłego stulecia. Po raz pierwszy jego przygotowały na Kubie na podstawie rumu i liści mięty. Lecz dziś porozmawiamy o jego "rosyjskim" wariancie, czyli zrobimy jego z wódką. Tak rozpatrzmy ciekawe przepisy.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty