Jak prawidłowo robić brzuszki, aby pozbyć się brzucha?

jak prawidłowo robić brzuszki aby pozbyć się brzucha

Brzuch u wielu kobiet jest strefą problemową, w której gromadzi się tłuszcz. Pozbyć się go jest bardzo trudno, aby zbudować wymarzone mięśnie brzucha musisz porządnie do tego się przyłożyć. W danym wypadku korzystną będzie informacja dotycząca tego, jak poprawnie robić brzuszki, aby nie pozbyć się talii. Istnieje ogromna ilość ćwiczeń, które dają możliwość osiągnąć upragniony efekt po treningach. Wykonywać je można o dowolnej porze w warunkach domowych albo na siłowni, najgłówniejsze znać odpowiednie techniki i uwzględniać podstawowe zasady skutecznego treningu.

Jak prawidłowo robić brzuszki, aby pozbyć się brzucha?

Wiele z nas robi brzuszki dosyć długo, wykonuje dużą ilość powtórzeń, jednak nie widać żadnego efektu. To jest związane z tym, że człowiek nie uwzględnia istotnych szczegółów.

Oto jak dziewczyna powinna prawidłowo robić brzuszki w domu lub na siłowni:

  1. Ćwiczenia w pozycji leżącej należy wykonywać tylko na płaskiej i twardej powierzchni.
  2. Rozpoczynać trening należy po upływie 2-2.5 h po spożyciu pokarmu.
  3. Na początku należy zrobić rozgrzewkę, skierowaną na rozgrzanie mięśni.
  4. Wykonywać wszystkie ćwiczenia należy delikatnie, jednak warto przestrzegać określonego tempa.
  5. Na siłowni należy wykonywać brzuszki bez ciężarków, inaczej będą kształtować się mięśnie objętościowe.
  6. Aby ćwiczenia byłe skuteczne, brzuch powinien znajdować się w ciągłym napięciu. W tym celu nie trzeba się rozluźniać w punkcie końcowym.
  7. O tym, że sportowiec poprawnie wykonuje ćwiczenia świadczy odczucie pieczenia w okolicy brzucha. Nie warto się zatrzymywać, gdy to odczujesz, zrób maksymalnie możliwą ilość powtórzeń.
  8. Musisz wiedzieć w jaki sposób poprawnie oddychać, ponieważ od tego zależy efekt. Wdychasz powietrze podczas wysiłku, czyli w tym momencie, gdy podnosisz tułów, a gdy się rozluźniasz wydychasz.

Aby osiągnąć upragnionego wyniku musisz regularnie ćwiczyć, dlatego ćwicz niemniej aniżeli trzy razy w tygodniu, jednak nie warto robić brzuszki codziennie, ponieważ mięśnie potrzebują czasu, aby odpocząć.

Jak robić brzuszki na górne partie brzucha?

Tradycyjnym ćwiczeniem na górne partie brzucha są tak zwane skręty tułowia. Aby je wykonać musisz położyć się na podłodze i ”przyklej” do niej łopatki i część lędźwiową. Nogi zegnij w kolanach, natomiast ręce zgięte w łokciach umieść koło uszu. Możesz ruszać jedynie łopatkami, natomiast część lędźwiowa powinna być ”przyklejona” do podłogi.

jak prawidłowo robić brzuszki na skośnej ławce 1

Jak robić brzuszki na dolne partie brzucha?

Aby zaangażować ową część mięśni najlepsze ćwiczenie to unoszenie nóg. Połóż się na podłodze, umieść ręce wzdłuż tułowia. Unoś nogi do góry. Gdy opuszczasz nogi staraj się nie dotykać podłogi. Można opuszczać nogi po kolei. Jeszcze jeden wariant – unosisz nogi, podciągasz je w kierunku bark i zginasz w kolanach.

jak prawidłowo robić brzuszki na skośnej ławce 2

Jak prawidłowo robić brzuszki na skośnej ławce?

Na siłowniach są specjalne skośne ławki, na których wykonuje się brzuszki. Wiele z nas kupuje owe prymitywne urządzenie do ćwiczeń w domu. Połóż się na ławeczce, nogi blokujemy za pomocą drążka, który znajduje się w dolnej części ławeczki. Ręce zakładamy za głowę. Można wykonywać owe ćwiczenie z ciężarkiem, który trzeba trzymać obok klatki piersiowej. Wydychając podnosisz barki, a następnie plecy w taki sposób, aby między tułowiem i nogami powstał kąt prosty. Na chwile się zatrzymujesz, wydychasz i powracasz do pozycji początkowej. Na skośnej ławce można wykonywać skręty boczne, w tym celu połóż się na ławeczce, następnie unoś tułów, przy tym ciągnij go do lewego i prawego kolana.

jak prawidłowo robić brzuszki na skośnej ławce 3
 
Powiązane artykuły:
Jak szybko pozbyć się boczków?
Brzydkie boki zmuszają wiele dziewczyn zmienić swoje przyzwyczajenia w życiu. W tym artykule potraficie znaleźć informację, odnoszącą się do tego, jak szybko posprzątać boki dzięki prawidłowemu odżywianiu i fizycznym ćwiczeniom.
Joga sposobem na płaski brzuch
Żeby pozbyć się od zbędnej wagi jest potrzebny wysiłek fizyczny. W tym artykule potraficie znaleźć informację, odnoszącą się do korzyści i reguł wykonania ćwiczeń z jogi, a także przykład efektywnych asan.
Talia – jak ją uzyskać?
Piękna, cienka talia jest ozdobą dowolnej kobiety. Na żal, od przyrody jej mają nie wszystkie. W tym artykule dowiadujecie się, które ćwiczenia można wykonywać, żeby zrobić talię cienką.
Ćwiczenia na mięśnie brzucha z piłką fitball
Jeśli chcecie ćwiczyć w domu, wtedy nabądźcie piłkę fitball, którą można wykorzystać dla pompowania różnych części ciała. W tym artykule potraficie znaleźć przykład ćwiczeń na prasę, które wykonują się na piłce fitball.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty