Jak prawidłowo układać rzeczy, czyli dobra organizacja przestrzeni?

jak prawidłowo układać rzeczy

Nie jest tajemnicą, że wielu ludzi, kiedy przychodzą do domu, rzuca zużyte rzeczy na fotel, sofę lub do szafy. A żeby założyć tę odzież jeszcze raz, ona będzie wymagała prasowania. Jednak istnieje wiele sposobów, gdzie i jak prawidłowo umieścić rzeczy.

Jak układać rzeczy w szafie lub komodzie?

Rzeczy w szafie lepiej ustawiać według sezonu. Latem, na przykład wszystkie letnie rzeczy składają się na półki znajdujące się na poziomie oczu. Dodatkową półkę trzeba przeznaczyć na międzysezonowe rzeczy: swetry, golfy, itp. Rzeczy zakładane na wyjście lepiej umieścić na górnych półkach, bo korzystać z nich będziesz nie tak często. Jeszcze jedną półkę można wydzielić na dżinsy i spodnie.

Najczęściej kładziemy rzeczy w szafie lub szufladzie w kilka warstw. Ale żeby zdobyć upragnioną rzecz, która znajduje się na samym dole trzeba zakłócić cały porządek, co jest bardzo niepożądane.

Jeśli jednak umieścić rzeczy w szufladzie w jednym rzędzie, składając każdą i stawiając pionowo to okaże się, że znaleźć i zdobyć upragnioną rzecz stało się znacznie wygodniej, porządek w szufladzie nie zaburza się i wolnego miejsca zrobiło się jakby więcej. Aby postawić rzecz, na przykład spódnicę do takiego przechowywania, należy ją złożyć wzdłuż i ciasno zwinąć w rulon, który układa się do komody lub szafy. Również zwinąć w rulon można dżinsy i spodnie.

Aby złożyć koszulę do przechowywania musisz ją zapiąć na wszystkie guziki i umieścić prawą stroną na płaskiej powierzchni. Podwijamy lewą i prawą krawędź koszulki do kołnierza, a rękawy układamy równolegle do koszuli. Prowizorycznie dzieląc koszulę na trzy części, podwijamy najpierw dolną, a następnie środkową część. W ten sam sposób można złożyć i sweter.

jak układać rzeczy

Bardzo wygodny w użyciu hak typu S, na którym można powiesić torby. A jeśli takie haki połączyć z relingami, zainstalowanymi na wewnętrznej stronie drzwi szafy, to można na nich wieszać biżuterię, która będzie zawsze pod ręką.

W szafie w celu zaoszczędzenia miejsca można zamocować duży łańcuch i na nim powiesić wieszaki z ubraniami. Letnie topy na ramiączkach wygodnie przechowywać zawiesiwszy je w szafie na duże kółka do zasłon. A chusteczki i szaliki można powiesić zawiązawszy na supeł na wieszaku w szafie.

Buty również wymagają uwagi. Do przechowywania je można ustawić na dolnej półce szafy lub zamocować na ścianie szafy specjalne pokrowce.

 
Powiązane artykuły:
Jak wyczyścić kanapę w domowych warunkach – łatwe sposoby na trudne brudy
Miękkie meble mają jedną dużą usterkę – bardzo często ona potrzebuje czystki. Jak można oczyścić kanapę w domowych warunkach? O tym opowiemy w artykule. Więc w pierwszej kolejności zwrócimy uwagę na najbardziej bezpieczne metody.
Sposoby na brzydki zapach, czyli jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z mieszkania
W każdym domu panuje swój własny klimat. Nawet najschludniejsze gospodynie czasami zderzają się z problemem nieprzyjemnych zapachów w mieszkaniu. Jak łatwo, szybko i efektywnie rozwiązać ten problem, czytamy w artykule.
Jak posprzątać pokój?
Często konieczność szybkiego sprzątania stawia nas do sytuacji bez wyjścia – z czego rozpocząć, jak rozplanować, żeby w mieszkaniu było czysto i przytulne? Jak łatwo i szybko naprowadzać w pokoju tryb? O tym opowiemy w artykule.
Jak pozbyć się zapachu tytoniu z mieszkania?
Jeśli w waszej rodzinie są ludzie którzy palą, zawsze aktualne jest pytanie - jak pozbyć się od zapachu tytoniu w mieszkaniu? O bardzo efektywnych sposobach opowiemy w naszym nowym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty