Jak przechowywać susz?

jak przechowywać susz

Nie należy odpuszczać sobie od razu po przygotowywaniu zapasów, przecież pozostaje nie mniej ważna część pracy - ich przechowanie. Jak każdy produkt, susz również ma swoje właściwości i niuanse przechowywania o których porozmawiamy w tym artykule. Bez względu na to, czy decydujecie jak przechowywać susze, jabłka albo nawet egzotyczne owocowe zapasy, każda z niżej przedstawionych rekomendacji będzie przydatna.

Jak najlepiej przechowywać suszone owoce w domu?

Pierwszym krokiem do tego, żeby zorientować się jak przechowywać susz w mieszkaniu lub w domu, będzie wyznaczenie miejsce przechowywania zapasów. Ponieważ głównym wrogiem suszu jest wilgoć, dlatego wybrać piwnicy jako miejsca przechowywania nie można. Optymalnym stanie się dowolne suche i niegorące miejsce w mieszkaniu.

Gdzie przechowywać susz w domu zorientowaliśmy się, a w czym - nie. Pojemniki do przechowywania - drugie potwierdzenie tego, czy nadal potraficie rozkoszować się smakiem swoich zapasów. W jakości zbiornika dla suszu, idealnie nadają się słoiki z hermetycznymi przykrywkami, worki i papierowe pakiety, które można dokładnie zamknąć. Przy czym, każdy z rodzajów suszu trzeba przechowywać oddzielnie, jeden od drugiego ma inne właściwości wilgotności. I tak, jeśli zmieszacie wilgotniejsze owoce z suchymi, nieuniknione będzie utworzenie pleśni.

Jeśli suszycie owoce samodzielnie i obawiacie się tego, że mogły wysuszyć się w niedostatecznej mierze, nasypcie do woreczka trochę soli czy suszonej mięty, które uchowają zapasy od pleśni pochłaniając w siebie nadmiary wilgoci. Jeżeli nie udało się uchować suszu od grzybka, należy pozbyć się go i nawet nie próbujcie ich ratować - wyjdzie drożej.

Jeśli coś poszło nie tak jak przechowywać susz w domu

W tym, jak poprawnie przechowywać susz w domu wszystko jest zrozumiale, lecz co robić jeśli zapasy uszkodziły ich główni wrogowie - robactwa. W takim wypadku, można nie śpieszyć się wyrzucać suszonych owoców (czułe osoby, zwyczajnie mogą tak zrobić), a wyłożyć ich na płytę i dodatkowo wysuszyć w rozgrzanym do 80 stopni piecyku przez pół godziny. Analogiczny efekt ma i zamrażanie. Po jednej z tych procedur, zapasy znów trzeba przebierać i rozmieścić w bardziej hermetycznych zbiornikach.

Na końcu uwzględnijcie, że nawet jeśli zaopatrzyliście się w worek suszu, zjeść je należy w okresie roku. Termin przechowywania wysuszonych owoców, czy one są przygotowane samodzielnie, czy kupione w sklepie dorównuje 12 miesiącom.

 
Powiązane artykuły:
Jak przechowywać banany?
Banan - bardzo odżywczy, smaczny i ulubiony dla wielu dzieci owoc. Często kupiwszy banany, nie wiemy gdzie i jak poprawnie je przechowywać, żeby zachować piękny wygląd zewnętrzny i wszystkie pożyteczne substancje. Opowiemy jak można to zrobić w zwyczajnych,domowych warunkach.
Jak przechowywać herbatę?
Wszyscy lubimy porozmawiać z przyjaciółmi przy filiżance herbaty. Lecz jak zachować wonną i smaczną? Należy umieć poprawnie przechowywać herbatę, bo przecież wchłania ona zapachy i traci swoje smakowe jakości.
Jak poprawnie przechowywać miód - kilka korzystnych porad
Miód - unikalny za swoimi leczniczymi właściwościami produkt. Zresztą on jest nie tylko bardzo pożyteczny, ale i nieprawdopodobnie smaczny. Jak przechowywać go ,aby jak najdłużej nie zmienił swoich właściwości? O tym czytajcie w naszym artykule.
Ile przechowują się jajka w lodówce?
Jajka - ulubiony produkt wielu gospodyń. Z jego można szybko przygotować śniadanie, obiad czy kolację. Jajka dobrze wyglądają nawet na odświętnym stole. Istnieje mnóstwo różnych sposobów przechowywania jajek. O tym opowiemy.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty