Jak przechowywać ziemniaki – sprawdzone sposoby i warunki

jak przechowywać ziemniaki

Troskliwe i oszczędne gospodynie, które śledzą za rodzinnym budżetem, zawsze mają zapasy warzyw i owoców. Jednak najbardziej niezastąpiona rolnicza kultura, tak zwany "drugi chleb", który najczęściej można ujawnić w lochach i zasiekach - to niewątpliwie ziemniak. Istnieją niektóre właściwości, dzięki którym potraficie w pełnej całości zachować swój urodzaj, żeby wasze zapasy długo służyły i cieszyły swoim smakiem.

Jak poprawnie przechowywać ziemniaki?

Więc, jeśli was interesuje, jak poprawnie przechowywać ziemniaki, proponujemy dokładnie rozpatrzyć to bardzo ważne pytanie:

  1. Pomieszczenie. Najbardziej główną rolę grają właściwości pomieszczenia, w którym zamierzacie przechowywać ziemniaki. Ono musi mieć bardzo dobry system wentylacji.
  2. Temperatury reżim. Jeśli zamierzacie przechowywać ziemniaki w ciągu długiego czasu, to jest ważna i temperatura - w ideale ona nie musi przekraczać i opadać niżej notatki do pięciu stopni Celsjusza. Jeśli macie niewielką ilość ziemniaków, którą należy przechować, podejdzie następny algorytm: pewny czas można przetrzymać bulwy w specjalnym przedziale lodówki, jednak przed przygotowywaniem koniecznie wyciągnąć ziemniak chociażby w ciągu doby i ulokować do warunków pokojowej temperatury.

Jednak nawet jeśli stworzycie idealne warunki należy pamiętać, że ziemniak może przechowywać się do sześciu miesięcy. Potem on zaczyna psuć się, nadgniwać, czy przeciwnie, staje się suchym i zwiędłym.

Jak poprawnie przechowywać ziemniaki w zimie?

Dlatego idealnie podejdzie loch. Jeśli jego nie macie, lecz jest działka ziemi, można wykopać jamę głębią blisko 2 metrów i przechowywać ziemniaki w niej. Jego należy przyprószać szczelną warstwą piasku, a już potem – jak przechowywać ziemniaki w zimieziemią. Nawiasem mówiąc, właśnie tak zachowywali ziemniaki nasi przodkowie.

Jeśli wciąż stawiacie pytanie, jak poprawnie przechowywać ziemniaki w niewielkiej ilości, pomoże korzeń imbiru. Jeśli jego pokłaść razem z ziemniakiem, on przyczyni się zwiększeniu terminu przechowywania. A żeby zapobiec przerastaniu bulw, pomoże połówka jabłka – ona będzie wchłaniała zbędną wilgoć.

Jeśli ziemniak przy przechowywaniu pozieleniał, czy pofałdował się – w żadnym wypadku nie zużywajcie go, ponieważ on staje się toksycznym. Dotrzymując się wszystkich warunków przechowywania będziecie zabezpieczone jakościowym ziemniakiem w ciągu trwałego terminu.

 
Powiązane artykuły:
Jak przygotować szczaw na zimę?
Sposobów robienia zapasów szczawiu istnieje nie tak dużo i niektóre niezwykłe są opisane dalej. Opowiemy jak zakonserwować liście, zaproponujemy dwa warianty zamrażania i opiszemy sposób zasolenia natki, nie naruszając całości liści.
Jak poprawnie przechowywać winogrono?
Często powstają trudności z przechowywaniem owoców. Na przykład z winogrona robią nie tylko dziwne wino czy konfiturę, lecz jeszcze jego zachowują całymi gronami i przy dotrzymaniu wszystkich rekomendacji jagody zostają świeżymi.
Jak przechowywać olej z oliwek?
Oliwa - jeden z bardziej kosztownych olejów roślinnych, poza tym, on jest bardzo pożyteczny. Toż wasze zadanie – nie dać temu produktowi zepsuć się. Zrobić to nie jest tak skomplikowano – dotrzymujcie się kilku prostych reguł.
Jak przechowywać natkę w lodówce?
Każda gospodyni chce by natka, którą ona kupiła na rynku, czy ścinała z ogrodu, zachowywała się w lodówce jak najdłużej. Lecz natka często bardzo szybko więdnie, tracąc swoją wilgoć. Żeby tego uniknąć proponujemy kilka malutkich chytrości.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty