Jak przejść na dietę, jeśli nie ma silnej woli?

jak przejść na dietę jeśli nie ma silnej woli

Nie trzeba być dla siebie katem, a dlatego nie trzeba brać na uzbrojenie bardzo surowe i mizerne menu, metody wymagające dużej cierpliwości, rozładunkowe dni, kiedy w ustach nic nie ma, oprócz malutkiej kropli rosy, wykorzystać diety warzywne, owocowe, bez soli. Przynajmniej nie trzeba z tego rozpoczynać, jeśli silnej woli nie jest dość wystarczająco.

Skąd bierze się silna wola?

Pytanie o tym, jak przejść na dietę jeśli nie ma silnej woli, musi rozwiązywać się na korzyść odchudzania bez pośpiechu. Należy stopniowo obniżać ilość zjedzonego za dzień, nie brać dokładki, jeść z malutkich talerzy, gdzie nie umieści się ogromna ilość jedzenia, nie pić herbaty z deserami, nie jeść przekąski w ciągu dnia i nie jeść cukierków kilogramami. Męczyć siebie nie warto. Jeśli do bólu chce się zjeść ciastko, po prostu należy rozkroić go na pół.

Na pewno należy sobie wyobrazić jakiś pewny ideał, do którego trzeba pragnąć i codziennie świadomie, bez najmniejszych wątpliwości, poruszać się w tym kierunku. Myśli o tym, że "nie stać mi taką" się czy "nie potrafię", muszą zostać tabu.

Jak nabrać się stanowczości, aby schudnąć?

Wielu dziewczynom, kobietom i nawet mężczyznom bardzo chce się schudnąć, ale nie ma silnej woli. Trzeba po prostu zrozumieć, że chudym stać się nie jest takie trudne. Trzeba zrobić zeszyt i zapisywać tam przemiany w wadze, nie padając duchem, jeśli obniżenie wagi wstrzymało się. Natomiast dziś udało się zrezygnować od przekąski w McDonaldzie, a jutro z dumą zobaczyć, że na jeden kilogram, albo i na dwa waga zmniejszyła się. To podejmuje samoocenę i wzmacnia wiarę w siebie.

Jak postępować w tych wypadkach, kiedy brakuje silnej woli, żeby schudnąć? Najlepszy, wypróbowany wieloma kobietami sposób – grzebać się w swoich młodzieńczych rzeczach. Tam na pewno można znaleźć uwodzicielską koszulę, czy oszałamiające dżinsy, do których teraz już nie wleźć. Należy przystawić ich do siebie, czy spróbować ubrać. Nie wyszło? Nie martw się – wyjdzie.

Można oglądać piękne nowe ubrania również i w sklepie, ale obowiązkowo na rozmiar lub dwa mniejsze. To bardzo potężny bodziec, on zdolny nadać siły nawet samej bezwolnej istocie.

I jeszcze jeden bardzo ważny moment w pytaniu jak zmusić siebie przejść na dietę i schudnąć, jeśli nie ma silnej woli – schodzić do lekarza, czy zrobić badania na poziom cholesterolu, hormonów i cukru. Za wielki? No, wtedy tylko bardzo niemądry człowiek będzie przedłużał obżerać się. A wyniki badań pomogą poprawnie podejść do ułożenia codziennej diety.

 
Powiązane artykuły:
Chcę schudnąć, ale nie ma silnej woli – co robić?
W naszym artykule podzielimy się kilkoma radami, gdzie znaleźć silną wolę, żeby schudnąć. Jak bez problemów zmusić siebie chodzić na trenażer, wzorować się reguły diabetologów i przy tym doskonale czuć się.
Hoʻoponopono i zbędna waga – metoda oczyszczania głowy i ciała
O metodzie hoʻoponopono zostało wiadome nie tak dawno, lecz technika tej metody na tyle jest prosta i efektywna, że popularność hoʻoponopono nieubłaganie rośnie z każdym dniem. W tym artykule opowiemy o użyciu tej metody w celu obniżenia wagi.
Jak zmusić siebie przejść na dietę?
W tym artykule porozmawiamy o tym, jak zmusić siebie przejść na dietę, przecież ważne znaleźć u siebie dosyć motywacji i sił, żeby dotrzymywać się systemu żywienia i nie zerwać się.
Jak wziąć siebie do rąk i schudnąć, żeby czuć się lekko i pięknie?
Kobietom właściwie bagatelizować swój wygląd zewnętrzny i szukać w nim wady. Wiele osób przy tym znajdują problem, związany z nadmierną masą ciała. Jak w tym wypadku nastroić się na odchudzanie, od czego warto zacząć?
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty