Jak przeprosić mamę za swoje złe zachowanie?

jak przeprosić mamę

Jest to smutne, ale także pomiędzy bliskimi ludźmi często powstają kłótnie i obrazy. Nie trzeba gromadzić ich w sobie, a jednak rozwiązać konflikt i przeprosić.

Bywa działaś w pośpiechu i w zapale kłótni nagadałaś zbędnego. Nie trzeba czekać, aż obraza mamy dosięgnie apogeum. Po prostu, kiedy wszytko trochę zacichnie (inaczej to może sprowokować nową kłótnie), powiedz: " Przepraszam, mamo, pomyliłam się ". Albo: " Nienawidzę tego, że cię zraniłam, przepraszam, nie chciałam".

Jeśli jesteś przyzwyczajoną do utrzymania obrazy w sobie i nie znasz jak przeprosić mamę, napisz do niej list czy smsa, a potem zrób dla niej cokolwiek dobrego. Organizuj nieoczekiwaną niespodziankę, kup kwiaty na przykład.

Jak poprawnie przeprosić mamę?

Czasami oszukujemy nawet bliskich, chociaż tego oczywiście należy unikać. Lecz jeśli już tak wyszło, jak przeprosić mamę za kłamstwo – wystarczy wyjaśnić przyczynę, co zmusiła cię tak postąpić. Nawet jeśli przyczyna, jak ci się wydaje, nie będzie uznana za ważną, już teraz kłamać nie trzeba. Postaraj się opisać swoje emocje. Mama zrozumie, więc dlatego ona jest mamą.

Jeśli nie znasz, jak poprawnie przeprosić mamę, pamiętaj dwie zasady:

  1. Nie przechodź od razu do oskarżeń ("Ale sama jesteś winna, że do tego mnie doprowadziłaś"!).
  2. Nie zgadzaj się z mamą, jeśli naprawdę nie zgadzasz się z tym, to tylko będzie powodować kłótnie w przyszłości.

Jak przeprosić zmarłą mamę?

Trzeba modlić się za nią, jeśli chodzi o wierzących ludzi, stawiać świece, zamawiać msze święte za zmarłych.

Musisz teraz resztę swojego życia pamiętać o tej winie, lecz nie doprowadzać siebie do szaleństwa. Przecież wszyscy ludzie się mylą... Postaraj się przyjąć to jak lekcję i przepraszać w porę.

Mnisi, odpowiednio do Pisma Świętego, przepraszają obowiązkowo tego dnia, kiedy stała się kłótnia. Właśnie przez to, że nie chcą brać zbędnego grzechu na duszę. Na pewno i ty tego nie chcesz? Przeproś od razu jak tylko zrozumiałaś, że pomyliłaś się. To pozbawi wszystkich od zbędnych kłopotów.

 
Powiązane artykuły:
Zachowanie komunikacyjne – standardy w różnych aspektach życia
Nasze powszednie życie włącza obcowanie i różne rodzaje kontaktów z ludźmi na fachowym, powszednim i osobistym poziomie. Komunikatywne zachowanie wyznacza się normami i tradycjami obcowania w różnych grupach ludzi.
Jak poniżyć człowieka mądrymi słowami?
Grubo zwymyślać człowieka nie tak już ciężko - dowolny cham sprawi się. A oto obrazić rozmówcę wyrafinowanie i dowcipnie - to prerogatywa prawdziwej lady. Na ten wypadek nieźle mieć pod ręką odpowiednie frazy.
Zostań umiejętnym oratorem – jak nauczyć się rozmawiać?
Żeby było lżejsze posuwać się w życiu i budować stosunki z otoczeniem, należy umieć poprawnie rozmawiać. W tym artykule są zaproponowane sprawdzone rekomendacje, które pomogą poprawnie budować swoją mowę.
Kilka porad psychologa jak naprawić swoje relacji z dorosłym synem
Malutkie dziecko będzie zawsze garnęło się do mamy. Jednak dorośli synowie często konfliktują się z rodzicami, którzy starają ograniczać ich wolność. Nawiązać stosunki z dorosłym synem pomoże informacja przedstawiona w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty