Jak przestać kupować niepotrzebne rzeczy? 3 skuteczne sposoby

Czasami zakupy stają się bardzo męczące, a ilość kupionych produktów żywnościowych i rzeczy jest zbyt duża i co najgorsze większość z nich jest niepotrzebna.

Jeśli chodzi o niepotrzebne ciuchy, to kupujemy je, a później nawet zapominamy, że te ciuchy znajdują się w naszej szafie i nigdy je nie wkładamy. Produktów też czasami kupujemy stanowczo za dużo, więc często psują się w lodówce, bo nie możemy zjeść takiej ilości. I co najgorsze, takie zakupy odchudzają nasz portfel i rodzinny budżet, ponieważ nie każdego stać na wydawanie kasy na niepotrzebne rzeczy.

1. Na zakupy nie chodź głodny.

zakupy

Zasada ta przede wszystkim dotyczy zakupów spożywczych. Jeśli robisz zakupy, będąc głodnym, prawdopodobnie po drodze kupisz o wiele więcej produktów, niż planowałeś. Jednak również może dotyczyć zakupów odzieżowych. Naukowcy, na podstawie przeprowadzonych badań, doszli do wniosku, że osoba, która jest głodna, chętniej kupuje drogie rzeczy. Mogą to być jak zwykłe dżinsy, które w sąsiednim sklepie są o wiele tańsze, tak i bardzo droga torebka designerska.

Pamiętaj, nigdy nie rób zakupów, kiedy jesteś spragniona – osoba, której chce się strasznie pić, nie potrafi dokonać właściwego wyboru, organizmowi brakuje energii, on jest wyczerpany, dlatego często sięga po towar, który jej się wcale nie podoba. Dlatego zawsze na zakupy zabieraj ze sobą butelkę z wodą do picia.

Jeśli czujesz zmęczenie i zaczynasz rozumieć, że już masz dość tych ciuchów, zrób przerwę: możesz pójść do najbliższej kawiarni i napić się kawy lub herbaty albo po prostu posiedzieć na ławeczce.

2. Dokładnie zbadaj oferty sklepów, do których masz zamiar się wybrać na zakupy.

sklep

Przed zakupami dokładnie zapoznaj się z nowymi kolekcjami, zobacz, jakie modele były w zeszłorocznych kolekcjach, jakie zniżki i promocje oferują sklepy. Po przyjrzeniu się nowym ofertom sklepów będziesz dokładnie wiedziała, co masz zamiar kupić, zamiast tego, aby kilka godzin błądzić sklepami w poszukiwaniu wymarzonej spódniczki lub sweterka.

Sklepy w centrach handlowych oferują swoim klientom niezwykle bogaty asortyment, w którym można się pogubić i kupić mnóstwo niepotrzebnych rzeczy. Od początku nie potrzebowałaś tych rzeczy, a jednak kupiłaś, czym spowodowałaś znaczne spustoszenie w rodzinnym budżecie.

3. Odpowiednio dobrana odzież, fryzura i makijaż mogą cię uchronić przed kupowaniem niepotrzebnych rzeczy.

shopping

Odzież nie powinna zawierać ogromnej ilości guzików, sznurówek, wstążek, zamków.

Najlepiej nie robić jakichś skomplikowanych fryzur, ale również lepiej zapomnieć o rozpuszczonych włosach, które po kilku godzinach zakupów będą wyglądać nie najlepiej. Najlepsza opcja – koński ogon. Jeśli chodzi o szminkę, to najlepiej zdecydować się na pomadkę w neutralnych kolorach, żeby pasowała do każdej stylizacji.

Fason bielizny powinien być dopasowany do odzieży, którą masz zamiar kupić. Bielizna to podstawa zgrabnego wyglądu.

Jeśli natomiast chodzi o spodnie, to podczas ich przymierzania, należy wkładać takie buty, które będziemy do nich nosić. Obcas, szpilka, na płaskiej podeszwie, trampki...

Dostosuj się do tych zasad i na pewno już nigdy więcej nie będziesz kupować niepotrzebnych rzeczy. Najważniejsze to odpowiednie nastawienie i siła woli.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty