Jak przygotować dziecku kaszę manną?

jak gotować manną kaszę dziecku

Wśród rodziców często powstaje kwestia: kiedy dawać kaszę manną dziecku? Dzieciom można wprowadzać manną kaszę już od 5-6 miesiąca, lecz przy czym konieczne, żeby ona nie była pierwszą przynętą. Zaczynać lepiej od jabłuszka, potem wprowadzać warzywa, a potem i kasze.

Niektórzy rodzice zaczynają dawać kaszę manną jeszcze z butelki. Do tego należy ugotować płynną kaszę, a dla starszych dzieci podejdzie i gęsta konsystencja.

Przepis kaszy manny dla jednorocznego dziecka

Składniki:

  • kasza manna - 2 łyżki od herbaty;
  • mleko - 100 ml;
  • masło, sól i cukier według smaku.

Przygotowanie

Manną kaszę należy porządnie przesiewać i wsypywać cienkim strumieniem do wrzącej wody (połowę szklanki), nie zapominajcie stale mieszać mieszankę, żeby nie utworzyły się grudki. Gotujcie blisko 10 minut, potem wlewajcie jeszcze połowę szklanki gorącego mleka. Pozostało tylko doprowadzić do wrzenia i można zdejmować z ognia.

Jeśli chcecie otrzymać gęstą kaszę, zmieszajcie połowę szklanki wody i połowę szklanki mleka, doprowadźcie do wrzenia, wsypcie łyżkę stołową kaszy i szczyptę soli. Gotujcie jeszcze osiem minut i wlejcie jeszcze trochę mleka. Na zakończenie dodajcie łyżkę cukru i masło.

czy dawać manną kaszę dziecku

Czy kasza manna jest pożyteczna dla dzieci?

Teraz jest bardzo rozpowszechniona myśl, że dzieciom nie wolno jeść kaszy manny, dlaczego? Kasza manna to dosyć alergenny produkt o dużej zawartości glutenu. Żeby uniknąć nieprzyjemnych skutków, nie warto podawać kaszy dzieciom częściej niż jeden raz w tygodniu. Kasza manna zawiera jeszcze fityn, a on z kolei zawiera fosfor, który ma właściwość związywać sole wapna. Czyli przy częstym użytku kaszy, wasze dziecko będzie odczuwało deficyt wapna. Toteż nie zachwycajcie się, nie warto karmić dziecko tylko manną kaszą. Lecz jeśli podawać ją raz w tygodniu, nic strasznego się nie stanie.

 
Powiązane artykuły:
Kukurydziana kasza dla dzieci - słońce na talerzu
Kasza kukurydziana – niedrogi produkt. Ale zwyczajna kasza przygotowana z niej, nie zawsze podoba się dzieciom. Proponujemy kilka ciekawych i prostych przepisów kasz, które na pewno spodobają się malutkiemu smakoszowi.
Jak przygotować smaczne i pożyteczne brokuły dziecku?
Brokuły. Wszyscy znają to pożyteczne, zielone warzywo, bogate witaminami i mikroelementami. Lecz mało kto wie, jak nim zarządzać i co smacznego można z niego przygotować, tym więcej dzieciom.
Pożyteczna i aromatyczna zupa z brokuła i kury
Czasami zdaje się niewykonalnym zadanie dla wielu mamuś - to nakarmić bobasa pożyteczną potrawą. Spróbujcie przygotować smaczną zupkę z brokuła na kurzym bulionie. Dalej opowiemy jak poprawnie i smacznie ją ugotować.
Rybna zupa dla dziecka – bardzo smaczny przepis
Malutkim dzieciom w związku z możliwą alergią nie wolno używać dużo różnych produktów, jednak ryba jest bogata fosforem i potrzebna dla rozwoju dzieci od roku. I teraz opowiemy, jak zrobić rybną zupę dla dziecka.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty