Jak przygotować herbatę z imbirem?

jak przygotować herbatę z imbirem

Wszyscy na pewno słyszeli o cudotwórczej herbacie z imbirem w odchudzaniu. Ale ten napój jest wspaniały nie tylko w tym. Olejki eteryczne i inne pożyteczne elementy mieszczące się w korzeniu imbiru wzmacniają metabolizm, polepszają pracę wszystkich systemów naszego organizmu, sprzyjają jego oczyszczeniu i odmładzaniu.

Dziś opowiemy jak przygotować imbirową herbatę w domowych warunkach i możecie wypróbować na sobie jego świetne właściwości. Efekt odczujemy już po tygodniu regularnego spożywania.

Jak zaparzyć herbatę z imbirem?

Po to, żeby zaparzyć herbatę z imbirem ucieramy oczyszczony korzeń na drobnej tarce, odmierzamy łyżkę do herbaty przetartej masy, tłoczymy ją w filiżance z cząstką cytryny i zalewamy wrzątkiem. Można dodać według smaku cukier, ale bardziej pożyteczna będzie taka herbata z miodem.

Jak zaparzyć imbirową herbatę z cytryną, miodem i pieprzem?

Składniki:

 • natarty korzeń imbiru - 3 st. łyżki;
 • miód - 5 st. łyżek czy według smaku;
 • cytrynowy sok - 4 st. łyżki;
 • mielony czarny pieprz - szczypta;
 • liście mięty - według smaku;
 • woda oczyszczona - 1,25 l.

Przygotowanie

Dla przygotowania herbaty imbirowej wg tego przepisu, potrzebny nam jest natarty miąższ korzenia imbiru. Dlatego oczyszczamy go ze skórki i przepuszczamy przez drobną tarkę. Potem podgrzewamy oczyszczoną wodę do wrzenia, rzucamy trzy łyżki stołowe przetartej imbirowej masy, dodajemy miód, mieszamy do jego pełnego rozpuszczenia i gotujemy mieszankę przez siedmiu minut. Przecedzamy herbatę przez bardzo drobne sitko czy kilka warstw merli, przyprawiamy go mielonym czarnym pieprzem, sokiem cytryny i do smaku liśćmi mięty, dajemy herbacie kilka minut zaparzać się i podajemy na gorąco.

Miód można nie dodawać przy gotowaniu herbaty, a podać jego oddzielnie.

Przygotowywanie herbaty imbirowej w domu

Składniki:

 • natarty korzeń imbiru - 2-3 łyżki;
 • herbata zielona - 1 łyżka;
 • kardamon - 2 strączki;
 • cynamon mielony (według smaku) - szczypta;
 • miód kwiatowy - 3-5 łyżek czy według smaku;
 • jak zaparzyć herbatę z imbirem
 • goździk (według smaku) - 1-2 pąki;
 • cytryna - 1/2 szt.

Przygotowanie

Najpierw parzymy zieloną herbatę tradycyjnym sposobem, dajemy zaparzyć się w ciągu pięciu minut i przecedzamy z listków. Płyn zlewamy do rondelka czy czerpaka, dodajemy dwie-trzy łyżki do herbaty przetartego świeżego korzenia imbiru, kardamon, według smaku cynamon i goździk i gotujemy dwadzieścia minut. Potem wyciskamy sok połówki cytryny, rzucamy jej miąższ ze skórką i gotujemy jeszcze pięć minut. Przed użyciem herbatę przecedzamy i zaprawiamy według smaku miodem.

 
Powiązane artykuły:
Herbata z imbirem – ciekawe przepisy
Zima – czas mrozu, śniegu i zaziębienia. I jeśli pierwsze dwa komponenty tej pory roku podobają się praktycznie wszystkim, to trzeci nie lubi nikt. Lecz uniknąć zaziębienia łatwo – po prostu podtrzymujcie swój immunitet. Co może być lepsze dla organizmu, aniżeli przyjemna herbata z imbirem?!
Herbata z rokitnikiem, czyli
Rokitnik jest "carską jagodą", dzięki swoim pożytecznym leczniczym właściwościom i witaminom. I dziś opowiemy jak zrobić oryginalną i smaczną herbatę z rokitnikiem. Rozpatrzmy kilka wariantów stworzenia tego napoju.
Herbata z liści maliny – napój z czarownym smakiem i niezrównanym aromatem
Herbata z liści maliny – przepiękny środek dla profilaktyki i leczenia grypy. Jest zwłaszcza dobry taki napój w jesienno-zimowym okresie. Proponujemy kilka prostych i uniwersalnych przepisów stworzenia pożytecznej herbaty.
Aromatyczna imbirowa herbata z cytryną
Imbirowa herbata – pożyteczny i smaczny napój, który wykorzystują dla profilaktyki z przeziębienia, a także w walce ze zbędną wagą. I dziś opowiemy jeszcze kilka ciekawych przepisów stworzenia imbirowej herbaty z miodem.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty