Jak przygotować ryżowy wywar?

jak przygotować ryżowy wywar

Ryżowy wywar – najbardziej bezpieczny środek od rozbratów trawienia różnego rodzaju. On pomaga przy otruciu, rozwolnieniu, problemach z żołądkiem, zapaleniu pęcherzyka żółciowego. Lecz na tym lecznicze właściwości wywaru nie zakończają się! Okazuje się, że jego całkiem można wykorzystać w kosmetologii i z zamiarem schudnąć. Opowiemy jak przygotować ryżowy wywar dla różnych celów.

Jak zrobić ryżowy wywar od problemów z żołądkiem?

Przepisy tego jak gotować ryżowy wywar od rozwolnienia i jak przygotować ryżowy wywar przy otruciu praktycznie zbiegają się. Istnieje kilka odmian, w zasadzie z innością w proporcjach. Wybraliśmy dla was najskuteczniejszy na pogląd lekarzy.

Konieczne składniki:

 • ryż – 100 g;
 • woda – 0,5 litra.

Przygotowanie

Suchy ryż przemywamy pod bieżącą wodą 5-6 razy. Po tym zalewamy go szklanką wody i zostawiamy na 2-3 godziny. W rondel z grubym dnem umieszczamy przygotowany ryż i dolewamy wodę co pozostała, stawiamy na powolny ogień. Gotujemy mieszając w ciągu 20-30 minut, aż wywar nie zacznie trochę gęstnieć.

Przyjmować lekarstwa trzeba na czczo 5-6 razy na dzień równymi porcjami. Koniecznie w tym dniu zrezygnować z użytku dowolnego pokarmu. Ten środek absorbuje szkodliwe substancje, co zebrały się w jelicie i pomaga zagęścić kałowe masy. W wyniku odbywa się miękkie i bezbolesne oczyszczenie organizmu i normalizacja motoryki jelita.

Jak ugotować kremowy ryżowy wywar?

Kremowy ryżowy wywar – silniejszy i o szybkim działaniu środek od diareji, lecz jego nie warto przyjmować przy podejrzeniu na spawania jelita i obrzęku, a także przy toksycznym otruciu, kiedy bez zwolnienia jelita nie obejść się. Przepis jest bardzo prosty.

Konieczne składniki:

 • ryż – 3 łyżki;
 • woda – 1 szklanka;
 • kukurydziany krochmal – 0,5 łyżki.

Przygotowanie

Ryż przemywamy pod bieżącą wodą, dajemy ściec, rozdrabniamy w młynku do kawy, czy robocie kuchennym do stanu drobnego okrucha. Krochmal zalewamy zimną wodą, rzetelnie mieszamy, dodajemy ryż. Otrzymaną mieszankę udowadniamy na małym ogniu do wrzenia, gotujemy jeszcze w ciągu kilku minut, aż nie stwarza się krem. Po oziębieniu środka jego trzeba przyjmować po 1 łyżce co każdą godzinę, aż problemy z żołądkiem nie ustąpią.

Jak poprawnie gotować ryżowy wywar na odchudzanie?

Jeśli rozstrzygnęliście schudnąć, bardzo dobrze będzie oczyścić jelito od i toksyn. Dla tego diabetolodzy rekomendują przeprowadzać jeden rozładunkowy dzień na ryżowym wywarze do tygodnia w ciągu 2-3 miesięcy. W ryżu mieści się dosyć dużo składników odżywczych, witamin i minerałów – nie będziecie nie tylko poczuwały siebie głodną i schudniecie, ale i otrzymają na dodatek mocne paznokcie i włosy.

Przepis wywaru na odchudzanie taki sam, jak wywaru przy otruciu, trzeba tylko zwiększyć ilość głównych ingredientów. Ryżu będzie potrzebna 1 szklanka, wody – 7 szklanek. Za dzień musicie po trochę wypić cały wywar co wyszedł i nie jeść nic oprócz.

Jak ugotować ryżowy wywar dla twarzy?

Po to, żeby obniżyć zawartość tłuszczu skóry i polepszyć kolor oblicza, dobrze podejdzie tonik na podstawie ryżowego wywaru.

Konieczne składniki:

 • ryż – 3 łyżki;
 • ryżowy wywar stosowanie
 • woda – 1 szklanka;
 • olejek eteryczny mentolu – 2 krople;
 • nalewka nagietka na spirytusie – 3 krople;
 • miód – 0,5 łyżki.

Przygotowanie

Ryż zalewamy wodą i zostawiamy na całą noc. Rankiem udowadniamy wodę z ryżem do wrzenia, nakrywamy przykrywką, zdejmujemy z ognia. Przecedzamy wywar, dodajemy ingredienty, które pozostały. Wykorzystać tonik koniecznie rankiem i wieczorem po procedurze oczyszczenia skóry, lecz przed naniesieniem kremu. Przed snem od kremu można w ogóle zrezygnować, zwłaszcza tym, kto jeszcze nie zdążył przestąpić trzydziestoletnią rubież.

 
Powiązane artykuły:
Nalewka z rokitnika na wódce – najbogatsze źródło witamin
Rokitnik – pożyteczna roślina. Korę, liście, jagody rokitnika można wykorzystać dla leczenia wielu chorób. Nalewkę z rokitnika stosuje się w ludowej medycynie. Ten środek różni się efektywnością i prostotą przygotowania.
Nalewka z dziurawca
Dziurawiec – lecznicza roślina. Jest bardzo pożyteczna nalewka dziurawca. To wygodna forma lekarstw, którą można stosować i do środka, i zewnętrznie. Dokładniej o ludowych lekarstwach czytajcie w artykule.
Nalewka z kaliny pomaga sprawić się z wieloma chorobami
Smaczne i pożyteczne lekarstwa – nalewka z kaliny – zasłużenie zajmuje widoczne miejsce w ludowym leczeniu. O różnych metodach przygotowania i o użyciu kaliny jako nalewki potraficie poznać przeczytawszy nasz artykuł.
Nalewka z tataraku zwyczajnego i nagietka na poprawę wzroku
Szukacie efektywnego, naturalnego preparatu dla poprawy ostrości wzroku? Spróbujcie przyjmować nalewkę na podstawie kwiatów nagietka i korzenia tataraku. Dokładny przepis wyrobu i sposób jego stosowania znajdziecie w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty