Jak przygotować ser dla dziecka?

jak przygotować ser dla dziecka

Pediatra polecił włączać do żywienia bobasa ser, a nie wiecie jak przygotować go dla dziecka. Naprawdę w tym nie ma nic skomplikowanego i przepisów istnieje niemało.

Całkiem prawidłowo, jeśli spytacie, po co zajmować się przygotowaniem sera dla niemowlęcia, przecież na półkach sklepów można nabyć gotowy produkt? Tak i jest, lecz kiedy mowa zachodzi o żywieniu naszych dzieci, stajemy się skrajnie wybredne do wyboru produktów, przecież chcemy dać bobasowi najlepsze. A kto da gwarancję, że na sklepowych półkach w serze nie będzie nic szkodliwego dla waszego dziecięcia? Oto i należy myśleć - jak zrobić ser dla dziecka w domowych warunkach? Zwyczajnie, decydować, który produkt dawać dziecku, lecz jeśli rozstrzygnęliście zrobić go samodzielnie, to przepis przygotowania sera dla dziecka do roku przyda się.

Jak przygotować ser dla dziecka z kefiru?

Przygotowywać dla dzieci sera z kefiru nie jest w ogóle skomplikowane, wystarczy mieć kilka rondli, sito i kefir. Ilość ostatniego zdarzy się wyznaczać samodzielnie ze względu na to, że z 600 gram kefiru (jest potrzebny dziecięcy) wychodzi w przybliżeniu 100 gram sera.

Jak już mówiono wyżej, gotować ser dziecku będziemy za pomocą 2 rondli na wodnej łaźni. W dużym rondlu wodę udowadniamy do wrzenia, dalej umieszczamy tam rondel z kefirem i ujmujemy ogień do średniego. Akuratnie odsuwamy kefir od krajów do centrum, po kręgu przeszkadzać nie trzeba. Przez 10 minut, kiedy kefir nagrzeje się do 60°C, dwa rondle zdejmujemy z ognia, zostawiając w takim stanie na 30-40 minut. Dalej zlewamy gorącą wodę, nalewamy zimną i umieszczamy tam rondel z kefirem na 20 minut. Kiedy kefir ochłonął, wylewamy go do sitka, dajemy serwatce ściec. Potem ser chłodzimy.

Serek wychodzi trochę kwaskowatym, nie wszystkim dzieciom podoba się taki smak. Jak zrobić ser pociągającym dla dziecka? Dosyć prosto – dodać do serka owoce, na przykład zmieszać w blenderze jabłko z serkiem. Można dodać do sera fruktozę, lecz nie cukier. Chociaż lepiej, żeby bobas jadł ser bez jakichkolwiek dokładek.

Jak przygotować ser dla dziecka z mleka?

Dla przygotowania tego sera wykorzystuje się cytryna, toż karmić takim serem rekomenduje się dzieci od pierwszego roku życia.

Składniki:

  • mleko – 600 ml;
  • sok cytryny – 1 łyżka.

Przygotowanie

Mleko nalewamy do rondla, stawiamy na ogień i udowadniamy do wrzenia, kiedy mleko zaczniemy wzbierać zdejmujemy go z ognia i wlewamy cytrynowy sok. Szybko mieszamy. Ser już musi połuszczyć się od serwatki, jeśli to nie stało się, można dodać jeszcze trochę cytrynowego soku. Teraz mieszankę chłodzimy i przecedzamy przez sitko. Ser jest gotowy, można dawać dzieciom tak lub z dodaniem owoców.

Jak zrobić ser z calcium dla dziecka do roku?

Czasami, za rekomendacją pediatry, wymaga się zrobić dla dzieci ser z calcium. Jego zazwyczaj wprowadzają do racji, kiedy organizmowi dziecka trzeba dodatkowo calcium. Ser z calcium również przeznaczają dzieciom przy szybkim wzroście uzębienia. Lecz bez rady lekarza taki ser dawać dziecku nie wolno.

jak zrobić ser dla dziecka

Dla przygotowania takiego sera trzeba będzie nabyć chlorkowe calcium (w fiolkach). Zasada przygotowania sera jest taka sama jak i w poprzednim przepisie, tylko w zamian cytrynowego soku należy wziąć chlorkowe calcium – 1 łyżka na 600 ml mleka.

Należy pamiętać, że nie warto dawać dziecku od razu dużą ilość sera. Pierwszy raz porcja powinna być nie większa niż 1 łyżka do herbaty. Również dla pierwszego doświadczenia lepiej nie dodawać do sera nic. Już potem, kiedy ser wejdzie do racji albo bobas zacznie kaprysić, można po trochę dodawać do sera owoce. Lecz nawet i w tym wypadku lepiej dyżurować taki serek bez jakichkolwiek dokładek.

 
Powiązane artykuły:
Najbardziej smaczne potrawy z sera dla dzieci
Ser - bardzo pożyteczny w dziecięcym wieku produkt. I jeśli bobas rezygnuje jeść go w czystym wyglądzie, można przygotować dużo smacznych potraw, które na pewno spodobają się malutkiemu smakoszowi. Proponujemy kilka przepisów.
Jak przygotować leniwe pierogi z serem?
Najbardziej łatwy sposób przygotowania pierogów - to uniknąć procesu ich robienia. Proponujemy ciekawe przepisy potrawy, którą lubią absolutnie wszystkie dzieci i wiele dorosłych nie będzie przeciwko je posmakować.
Twarogowa zapiekanka – przepis przygotowania
Na pewno wiele osób umieją przygotowywać twarogową zapiekankę i być może mają swój rodzinny przepis. Proponujemy trochę urozmaicać tą prostą potrawę i opowiemy trzy oryginalne warianty jej przygotowania.
Najbardziej popularne przepisy serników dla dzieci
Serniki dla dzieci mało czym różnią się od takich dla dorosłych. Twarogowa masa powinna być niedużo więcej delikatnejsza wskutek zmniejszenia ilości mąki, czy jej namiastek, w przepisie.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty