Jak przykleić tło z tyłu akwarium? Pomysły na łatwe i efektowne urządzenie akwarium

jak przykleić tło z tyłu akwarium

Kupując akwarium, każdy człowiek chce, aby ono stało się ozdobą mieszkania lub domu, będąc jednocześnie integralną częścią wnętrza. Oprócz aranżacji wnętrz filtrów i wybierania ryb, ważnym elementem jest również piękne tło.

Przygotowanie szkła

Dla sporządzenia tła akwarium korzystają z wielu metod. Tylną ścianę akwarium można pomalować od zewnątrz. Jeszcze jedna opcja: można od wewnętrznej strony stworzyć tło ze zdjęcia dioramy lub makiety. Jednak najbardziej popularnym sposobem jest tworzenie tła za pomocą folii, która przykleja się do tylnej ściany akwarium od strony zewnętrznej. Takie folie można łatwo przykleić i usunąć, co w razie potrzeby pozwala zmienić tło. Przed tym, jak przykleić tło na tylną ścianę akwarium, należy ją dokładnie oczyścić. Najczęściej stosują się środki do czyszczenia szkła. Do usuwania silnych zabrudzeń używana jest szczotka. Główne zadanie polega na maksymalnym oczyszczeniu szkła.

Oklejanie za pomocą folii

Oczyszczona szyba musi dokładnie wyschnąć. Następnie na nią nanosi się specjalny klej do akwarium tła, tworząc zygzakowaty rysunek. Krawędzie ścianki bardziej dokładnie pokrywają klejem, ponieważ właśnie w tych miejscach folia najczęściej odstaje od szyby.

Aby prawidłowo przykleić tło w akwarium, należy równomiernie rozprowadzić klej na całej powierzchni ściany. Do tego celu używana jest specjalna szpatułka.

Po tym rozpoczyna się bezpośrednio proces klejenia. Początkowo folia przykleja się do górnej krawędzi i stopniowo wykłada się na całej powierzchni szkła. Następnie przy użyciu tej samej szpatułki płynnymi ruchami od środka do krawędzi wyciska się powietrze spod folii. Klej, który zostaje na krawędziach, zbierany jest za pomocą gąbki. Do tego, aby krawędzie i rogi folii dobrze były dopasowane, można tymczasowo spiąć te miejsca za pomocą taśmy samoprzylepnej. Za godzinę taśmę można usunąć.

Po tym, jak folia będzie się trzymać, ze ścian usuwają się pozostałości kleju.

 
Powiązane artykuły:
Ozdoby do akwarium – czyli jak stworzyć niepowtarzalne akwarium?
Akwarium musi być nie tylko komfortowe dla jego mieszkańców, ale i pięknym. W artykule opowiemy, jakimi mogą być współczesne ozdoby do akwarium.
Jakie podłoże do akwarium jest najlepsze – rady doboru odpowiedniego podłoża
Oprócz dekoracyjnej funkcji, grunt również odgrywa ważną rolę w życiu mieszkańców akwarium, toż do pytania jego wyboru warto odnieść się serio. Jakie podłoże dla akwarium jest najlepsze? Opowiemy w artykule.
Jak wybrać akwarium – rodzaje i rozmiary
Wybrać akwarium – ta całkiem nie taka prosta sprawa jak może poddać się na pierwszy rzut oka. Tu ważne wszystko – forma, rozmiar, przeznaczenie. W nieprawidłowo dobranym akwarium rybkom będzie po prostu źle, one mogą umrzeć.
Pokarm dla rybek – suchy, żywy i zamrożony pokarm
Duże znaczenie w odejściu za akwariowymi rybkami ma poprawnie dobrany pokarm. Na dziś w sklepie można nabyć masę urozmaiconych karm dla różnych rodzajów ryb.Lecz czy wszystkie one równie są pożyteczne i potrzebne dla rybek?
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty