Jak przyśpieszyć wzrost włosów - ludowe przepisy i maseczki

jak przyśpieszyć wzrost włosów

Stan i wzrost włosów coraz częściej martwi współczesne kobiety. Przyczyna tkwi we współczesnej ekologii i jakości odżywiania się, które z każdym rokiem stają się coraz gorsze. Wzrost włosów na głowie zależy od wielu czynników. Niewystarczająca ilość witamin i minerałów, stresy, przewlekłe choroby w mgnieniu oka wpływają na stan twoich włosów.

Jeśli nie podoba ci się wygląd zewnętrzny twoich włosów, to w pierwszej kolejności musisz zadbać o zdrowie – poprawnie się odżywiać, nie denerwować, wyleczyć choroby.

Normalne tempo wzrostu włosów – 1,5-2 cm miesięcznie, norma wypadania włosów – 80 włosów dziennie. Jeśli nie zadowala cię taka szybkość wzrostu włosów, musisz w takim wypadku poważnie zająć się tym problemem.

Wiec w jaki sposób przyśpieszyć wzrost włosów? Istnieje dużo środków do wzrostu włosów: odżywki, szampony, maseczki wzmacniające, maseczki dla przyśpieszenia wzrostu włosów. Twój fryzjer może zaproponować odpowiednie sprawdzone środki.

Sprawdzone przepisy

Cóż robić, jeśli nie ma żadnych wyników? Oczywiście odwołać się do przepisów przodków

Istnieją środki ludowe na wzrost włosów, sprawdzone przez wiele pokoleń. Przyśpieszyć wzrost włosów nie sprawi ci żadnej trudności, wszystko niezbędne znajdziesz w lodówce lub w aptece. A przygotowanie maseczki do wzrostu włosów zajmuje niedużo czasu. Maseczkę nanosimy przed umyciem lub po umyciu na 15-30 min, najważniejsze nie przesadzaj. W sumie poświęcisz 2 godziny tygodniowo, a masz piękne i puszyste włosy. Jednocześnie trzeba spożywać produkty spożywcze zawierające witaminy do wzrostu włosów – ryba, mięso, warzywa. Bardzo korzystnie jest spożywać dziennie 100-200 gr pszenicy skiełkowanej. W tym celu zalewamy wieczorem pszenicę wodą, a rano już mamy gotowy produkt. Można dodać miodu, owoców i masz gotowy koktajl witaminowy. Takie śniadanie nie tylko spowoduje intensywny wzrost włosów, ale również jest wspaniałym źródłem energii.

Jak przyśpieszyć wzrost włosów za pomocą środków ludowych?

Ludowe środki do wzrostu włosów oparte są o naturalne procesy organizmu. Główna zasada – zabezpieczyć intensywne dostarczanie krwi do cebulek włosów. Najprostszy sposób – masaż. Jednak należy uwzględnić, że podczas masażu intensywnie zaczynają pracować gruczoły łojowe, więc najlepiej go robić przed umyciem głowy. Masaż najlepiej połączyć z maseczką do wzrostu włosów. W wyniku polepszenia się krwiobiegu i procesu przemiany materii, włosy otrzymują większą ilość witamin. Podstawowe aktywatory wzrostu włosów - olej rycynowy i proszek musztardy. Jeszcze przed stworzeniem szamponów musztardę używano do mycia ciała i włosów. Zalecany do wzrostu włosów jest również olejek morelowy, cebula, gorzki pieprz .

Ludowy przepis bardzo skutecznej maseczki na wzrost włosów

Dwie łyż, stoł. proszku musztardowego rozcieńczamy w dwóch łyżkach gorącej wody. Dodajemy jedno żółtko, 2 łyżeczki cukru, 2 łyż. stoł. oleju rycynowego, rzepakowego lub olejku morelowego. Nanosić taką maseczkę należy na przedział, natomiast na końcówki nanosimy ciepły olej kosmetyczny. Głowę owijamy na początku na 15 min, jeśli nawet bardzo silnie piecze należy zaczekać, a następnie czas trwania zabiegu wydłużyćmaski dla wzrostu włosów do jednej godziny. Taką maseczkę należy robić raz w tygodniu, a jeśli włosy są bardzo tłuste, to 2 razy. Dzięki takiej maseczce włosy szybciej rosną i są gęstsze.

Napar do wzrostu włosów

W jednej szklance zaparzyć mieszankę ziół nagietku, chmielu i rumianku (jednakowa ilość). Takim naparem trzeba myć głowę. Do ulubionych maseczek można dodawać witaminy do wzrostu włosów albo stwarzać własne przepisy ze składnikami do wzrostu włosów. Jednak chcąc osiągnąć szybkie wyniki nie przesadź i nie zwiększaj zaleconego czasu trzymania maseczki. Przeprowadzaj zabiegi regularnie i nie zapominaj o ostrożności, a w szybkim czasie będziesz posiadaczką pięknych, długich, zdrowych włosów.

 
Powiązane artykuły:
Jak odrosnąć długim włosom w domowych warunkach?
Średnio długość włosów za miesiąc zwiększa się w przybliżeniu na 1-1,5 cm. Wiele kobiet interesuje - czy istnieją środki pobudzające wzrost włosów? O tym jak przyśpieszyć proces odrastania długich pasm poznajcie z materiału.
Witaminy dla umocnienia i wzrostu włosów
Jak wiadomo, właśnie brak witamin, mizerne żywienie "w biegu" i stałe stresy bezpośrednio wpływają na stan cebulek włosowych i odpowiednio na ogólny stan włosów. W tym artykule są opisane witaminy, konieczne dla wzrostu włosów.
Gorczyca dla wzrostu włosów
W nasz czas opieka za włosami to konieczność. Niesprzyjające zewnętrzne czynniki, nieprawidłowe żywienie i brak witamin czynią włosy mdłymi i łamliwymi. O tym jak odrosnąć włosom za pomocą gorczycy możecie przeczytać w materiale.
Ludowe środki dla wzrostu włosów
Stałe stresy, zła ekologia i nieprawidłowe żywienie wpływają na włosy nie najlepszym sposobem. O tym jak odrosnąć długim i zdrowym włosom za pomocą ludowych środków, będzie mowa w naszym nowym materiale.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty