Jak rozciągnąć jeansowe szorty? Czyli powiększenie spodenek jeansowych w pasie

jak rozciągnąć jeansowe szorty

Czasami rzeczy mogą być lub stać się za małe. Szczególnie często zdarza się to z jeansami lub jeansowymi szorty, ponieważ są one podatne na kurczenie się. I wtedy powstaje pytanie, jak dopasować je do sylwetki, jeśli rozstawać się z ulubioną rzeczą się nie chce. Po pierwsze można je rozpruć, dodając w szwach wstawkę z koronki lub skóry, a po drugie można je rozciągnąć.

Jak można rozciągnąć jeansowe szorty?

Rozciągać jeansowe szorty łatwiej, bo trzeba je zwiększyć tylko w talii i biodrach, a nie tak jak w przypadku z długimi dżinsami, które trzeba rozciągać jeszcze i w nogach. Istnieje kilka metod:

  1. Ręczna. Rękami lub własnym ciałem można rozciągać suchą lub wstępnie zmoczoną tkaninę jeansowych szortów. Włóż suche dżinsy na siebie, staraj się je zapiąć przynajmniej w pozycji leżącej, a następnie jakiś czas robić różne ćwiczenia. Jeżeli ten sposób nie odpowiada ci, to lepiej zmoczyć tkaninę i chodzić w mokrych spodenkach jakiś czas. Jeśli ciału jest niewygodnie i nieprzyjemnie, można zwilżyć tylko te miejsca, które wymagają powiększenia. Tak samo mokre jeansowe spodenki można rozciągnąć rękami, nie zakładając na siebie. Do tego lepiej je wyprać z klimatyzacją do bielizny, aby tkanina stała się bardziej miękka, zapiąć zamek błyskawiczny i guzik i rękami wyciągać materiał w różne strony. Uważaj na dodatki.
  2. Mechaniczny. Jeśli używać siły fizycznej nie chcesz lub po prostu nie masz czasu, wtedy można kupić w sklepie specjalne urządzenie, które wygląda jak zwykły wieszak. Jednak pomimo pozornej prostoty konstrukcji jest bardzo skuteczne, zwłaszcza jeśli rozciągać jeansowe szorty trzeba po każdym praniu. Po prostu wstawiasz je wewnątrz szortów w talii, mocujesz uchwyt i zostawiasz do wyschnięcia. W ten sposób odpowiednia szerokość odzieży uzyskuje się bez wysiłku.
jak można rozciągnąć jeansowe szorty 1 jak można rozciągnąć jeansowe szorty 2 jak można rozciągnąć jeansowe szorty 3
 
Powiązane artykuły:
Jak rozciągnąć za małe balerinki? Czyli skuteczne sposoby na niewygodne buty
Jak okazało się, rozciągnąć ulubione balerinki nie jest skomplikowane. Główne w tym wypadku nie panikować, a pamiętać o żeńskiej chytrości, którą warto zastosować w tej sprawie.
Jak rozciągnąć kalosze gumowe?
Sposoby rozciągnąć gumowe obuwie są, lecz nie ma gwarancji, że ona zachowa swoją nową formę. Chociaż spróbować podgonić po nodze upatrzone sobie buciki zazwyczaj można i nawet należy. Nie znacie jak? Opowiemy!
Czym jest dzianina dżersej?
Duża ilość damskiej odzieży, którą szyją z dzianiny dżersej, jest ukochaną dla wielu kobiet. I to nic dziwnego, przecież plusów w tym materiale jest mnóstwo, a o niektórych z nich z zadowoleniem opowiemy w tym artykule.
Jak wybrać wysokiej jakości parasol – czyli na co zwrócić uwagę przy zakupie parasolki?
Rzetelnie zlustrowawszy parasol przy jego nabyciu, można dobrać jakościowy wyrób. Lecz nie warto zapominać, że parasol zdolny nie tylko obronić od deszczu, czy słonecznych promieni, ale i ubrać sobą stylową garderobę i nawet podjąć humor swojej posiadaczce.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty