Jak rozciągnąć kalosze gumowe?

jak rozciągnąć kalosze gumowe

Zdarza się, że obuwie kupione w sklepie raptem staje się małe. W tym dość często jest winna nasza nieuwaga, pośpiech, efekt pierwszego wrażenia.

Czy można rozciągnąć kalosze gumowe?

Jeśli nie ma możliwości zdać obuwie, czy wymienić je na większy rozmiar, to nie warto od razu rozpaczać. Praktycznie dowolny materiał można nieco rozciągnąć. To dotyczy i kaloszy gumowych, co prawda gumowych – to w naszym nowoczesnym rozumieniu. Prawdziwa guma – trwały materiał, który nie poddaje się deformacji, ale to z czego robią nowoczesne kalosze gumowe – polimer syntetyczny – całkiem poddaje się rozciągnięciu.

Więc, rozciągnąć kalosze gumowe można, ale tylko jeśli one są wykonane z polimeru syntetycznego. Czyli zanim udać się do aktywnych działań, należy wyznaczyć, z jakiego one są materiału. Dlatego trzeba wziąć grubą igłę, rozżarzyć ją na ogniu i dotknąć do krawędzi buta, jeśli materiał zacznie topić się, to jest to polimer syntetyczny i są niezłe szanse dopasować buciki według waszego rozmiaru.

Jak rozciągnąć kalosze gumowe w warunkach domowych?

Sposobów rozciągnąć kalosze gumowe istnieje kilka:

  1. Nagrzejcie wodę do 70–80 stopni i zalejcie do butów. Właśnie przy tej temperaturze polimer syntetyczny mięknie. Zostawcie wodę w butach przez około pół godziny, potem wylejcie, załóżcie grube skarpetki, obujcie mokre gorące buty i pochodźcie w nich parę godzin. Polimer syntetyczny musi podjąć nową formę i ostygnąwszy pozostać w takim samym położeniu.
  2. Jeśli nie wiecie, jak rozciągnąć cholewy kalosz gumowych, to bywali mistrzowie rekomendują wykorzystać specjalne rozszerzenia, efekt od których będzie potężniał, jeśli potrzymać gumowe obuwie nad gorącą parą.
 
Powiązane artykuły:
Czym jest dzianina dżersej?
Duża ilość damskiej odzieży, którą szyją z dzianiny dżersej, jest ukochaną dla wielu kobiet. I to nic dziwnego, przecież plusów w tym materiale jest mnóstwo, a o niektórych z nich z zadowoleniem opowiemy w tym artykule.
Jak rozciągnąć za małe balerinki? Czyli skuteczne sposoby na niewygodne buty
Jak okazało się, rozciągnąć ulubione balerinki nie jest skomplikowane. Główne w tym wypadku nie panikować, a pamiętać o żeńskiej chytrości, którą warto zastosować w tej sprawie.
Jak rozciągnąć jeansowe szorty? Czyli powiększenie spodenek jeansowych w pasie
Przybrałyście na wadze, czy po prostu uprałyście ulubione dżinsowe szorty nie w tym reżimie? One stały się małe, a rozstawać się z jakichś przyczyn z nimi nie chce się? Są sposoby przywrócić ulubionej odzieży potrzebny rozmiar.
Jak wybrać wysokiej jakości parasol – czyli na co zwrócić uwagę przy zakupie parasolki?
Rzetelnie zlustrowawszy parasol przy jego nabyciu, można dobrać jakościowy wyrób. Lecz nie warto zapominać, że parasol zdolny nie tylko obronić od deszczu, czy słonecznych promieni, ale i ubrać sobą stylową garderobę i nawet podjąć humor swojej posiadaczce.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty