Jak rozciągnąć za małe balerinki? Czyli skuteczne sposoby na niewygodne buty

jak rozciągnąć za małe balerinki

Wiele z nas spotkało taką sytuację: oto w końcu udało się znaleźć buty, o których od dawna marzyłaś. Mało tego, przez długi czas czekasz, kiedy zaczną się sezonowe wyprzedaże i ceny na firmowy towar spadną dwa razy. I w końcu nadeszła ta chwila: teraz w szafie zamieszkało nowe stylowe pudełko z niemniej pięknymi nowymi butami. Ale nie jest wykluczone, że będziesz musiała je roznosić. I dopiero, gdy pomyślisz o tym, że trzeba rozciągnąć ulubione balerinki, mimowolnie zaczynasz panikować. Bo czasami proponowane sposoby nie są skuteczne. Ale wszystkim kobietom trzeba znać niektóre sekrety, które pozwalają rozciągnąć buty do pożądanego rozmiaru.

Jak rozciągnąć za ciasne buty?

Główne sztuczki:

  1. Szybki, ale trochę za drogi sposób polega na tym, że po prostu trzeba zanieść buty do najbliższego zakładu szewskiego. Tam przy pomocy specjalnych kopyt (zwane również prawidłem – narzędzie używane w pracy szewców do formowania butów) rozciągną je.
  2. Bierzemy roślinny olej rycynowy, który używany jest do wzmacniania rzęs lub zwykłą wazelinę, którą można kupić w każdej aptece. Delikatnie nakładamy na jeden z tych obszarów balerinek, który trzeba rozciągnąć. Dalej wkładamy bawełniane skarpetki i chodzimy tak po mieszkaniu 3-4 godziny. Jedynym minusem tej metody jest to, że olej może poplamić buty od wewnątrz.
  3. Niemniej skuteczny sposób polega na nasycaniu wewnętrznej części balerinek alkoholem. Do tego można użyć taniej wódki lub wody kolońskiej. Nalewamy płyn do spryskiwacza lub nawilżamy nim gąbkę. Spryskujemy lub przecieramy buty od wewnątrz. Następnie, tak jak w poprzednim sposobie, wkładamy skarpety i chodzimy w butach kilka godzin. A propos, można potańczyć w balerinkach. Bo właśnie podczas tańca stopa to się wyprostowuje, to się zgina.
  4. Do następnego sposobu na rozciąganie balerinek będziemy potrzebowały zwykłych wełnianych skarpet. Moczymy je w gorącej wodzie, trochę odciskamy, a następnie wkładamy je wraz z balerinkami. Oczywiście, nie jest to wygodne rozwiązanie, ale piękno wymaga ofiar.

Jeśli nie chcesz męczyć się chodzeniem w wełnianych skarpetkach, wtedy w sklepie obuwniczym lub dużym supermarkecie kupujemy piankę lub specjalny spray, stworzony właśnie do tego celu, bo on zwiększa elastyczność skóry i jej podatność na kształtowanie. Prawda, w tym przypadku trzeba kupić nie tylko piankę, ale jeszcze prawidło rozciągające.

Jak rozciągnąć skórzane balerinki?

Idealne rozwiązanie właśnie dla butów ze skóry:

  • skarpetki frote zmoczyć w ciepłej wodzie z mydłem;
  • włożyć je razem z obuwiem na nogę;
  • nie zapomnij, aby tańczyć około godziny.

Drugi sposób jest następujący:

  • skórzane balerinki posmarować kremem, aby zapobiec przesuszeniu;
  • włożyć je na nogi;
  • włączyć w suszarce tryb gorącego powietrza i skierować strumień powietrza na te obszary, które trzeba rozciągnąć.

Jak rozciągnąć zamszowe balerinki?

Nie zapominaj, że takiego piękna nie wolno moczyć w wodzie. Aby trochę zwiększyć ich rozmiar, należy potrzymać balerinki nad wrzącą wodą. Tutaj potrzebna jest nam pomoc nie wody, a pary. Następnie włożyć skarpetki z bawełny i pochodzić w butach, dopóki nie wyschną.

 
Powiązane artykuły:
Jak rozciągnąć kalosze gumowe?
Sposoby rozciągnąć gumowe obuwie są, lecz nie ma gwarancji, że ona zachowa swoją nową formę. Chociaż spróbować podgonić po nodze upatrzone sobie buciki zazwyczaj można i nawet należy. Nie znacie jak? Opowiemy!
Czym jest dzianina dżersej?
Duża ilość damskiej odzieży, którą szyją z dzianiny dżersej, jest ukochaną dla wielu kobiet. I to nic dziwnego, przecież plusów w tym materiale jest mnóstwo, a o niektórych z nich z zadowoleniem opowiemy w tym artykule.
Jak rozciągnąć jeansowe szorty? Czyli powiększenie spodenek jeansowych w pasie
Przybrałyście na wadze, czy po prostu uprałyście ulubione dżinsowe szorty nie w tym reżimie? One stały się małe, a rozstawać się z jakichś przyczyn z nimi nie chce się? Są sposoby przywrócić ulubionej odzieży potrzebny rozmiar.
Jak wybrać wysokiej jakości parasol – czyli na co zwrócić uwagę przy zakupie parasolki?
Rzetelnie zlustrowawszy parasol przy jego nabyciu, można dobrać jakościowy wyrób. Lecz nie warto zapominać, że parasol zdolny nie tylko obronić od deszczu, czy słonecznych promieni, ale i ubrać sobą stylową garderobę i nawet podjąć humor swojej posiadaczce.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty