Jak rozcieńczyć tusz do rzęs?

jak rozcieńczyć tusz do rzęs

Wiele z nas ma do czynienia z problemem, gdy niedawno kupiony tusz do rzęs zasycha i gęstnieje. Jeśli z terminem ważności wszystko jest w porządku, to przyczyną zasychania może być zbyt częste otwieranie, podczas którego tusz jest nadmiernie nasycany powietrzem. W niniejszym artykule zapoznamy się z tym, czym można rozcieńczyć tusz do rzęs, jeśli on zaschnął i stał się zbyt gęsty.

Sposoby odświeżania zaschniętego tuszu

Podczas doboru środków do rozcieńczania tuszu do rzęs, przede wszystkim należy uwzględniać, czy jest bezpieczny dla oczu. Zwłaszcza to dotyczy tych, kto ma alergię. Wymienimy kilka rozpowszechnionych i bezpiecznych środków, którymi najlepiej rozcieńczać tusz, jeśli on jest zaschnięty.

Woda

Jeśli do składu tuszu wchodzi wosk lub parafina, można spróbować przywrócić mu stan pierwotny, zanurzywszy go na kilka minut do gorącej wody, następnie należy go dokładnie potrząsnąć. Również można nanieść kilka kropelek gorącej wody na szczoteczkę, ale w tym wypadku woda powinna być obowiązkowo oczyszczoną i gotowaną.

Krople do oczu

Do tego pasują praktycznie dowolne krople do oczu, które nie zawierają antybiotyków i hormonów, jednak najlepiej używać Vizine lub Oftagel. Będziesz potrzebowała jedynie 2-3 kropelki, aby tusz odzyskał normalną konsystencję.

Płyn do soczewek kontaktowych

Płyn przeznaczony do przechowywania soczewek kontaktowych może być wspaniałym środkiem do rozcieńczania tuszu do rzęs. Jest całkiem bezpieczny, ponieważ jeśli chodzi o skład jest bardzo podobny do łzy ludzkiej, posiada właściwości przeciwzapalne. Z tego więc powodu owy środek idealnie pasuje alergikom.

Płyn do usuwania makijażu oczu

To jest również dosyć skuteczny środek rozcieńczania zaschniętego i gęstego tuszu. W danym wypadku również wystarczy dodać kilka kropelek i potrząsnąć. Jeśli tusz jest wodoodporny, to jedynym środkiem, dzięki któremu można go rozcieńczyć jest płyn do usuwania wodoodpornego makijażu.

Tonik lub mleczko do twarzy bez spirytusu

Owe środki kosmetyczne również wspaniale sobie radzą z rozcieńczaniem tuszu do rzęs, nie szkodząc przy tym ani rzęsom, ani oczom.

Nawilżający krem lub żel na powieki

Owymi środkami również można spróbować rozcieńczyć tusz do rzęs. Będziesz potrzebowała 1-2 kropelek, które należy dokładnie wycisnąć do flakonika z tuszem i kilka razy potrząsnąć.

Czym nie można rozcieńczać tuszu do rzęs?

A zaraz wymienimy te środki, które nie można używać do rozcieńczania tuszu do rzęs, aby nie zaszkodzić oczom.

Ślina

Dodawać do tuszu ślinę kategorycznie jest zakazane, ponieważ zawiera mnóstwo mikroorganizmów, które trafiając do oka wraz z tuszem mogą wywołać zapalenie.

Spirytus i środki zawierające spirytus

Owy sposób może być niebezpieczny dla oczu, a również dla rzęs, więc nie warto go używać i rozcieńczać tusz tonikiem ze spirytusem, koniakiem, wodą perfumowaną, etc.

Olej roślinny

Nie warto używać do rozcieńczania tuszu do rzęs oleju. Zbytnio nie zaszkodzi oczom, jednak jakość tuszu znacznie się pogorszy i nie będziesz mogła normalnie go używać.

W końcu warto podkreślić, że zalecany termin użycia tuszu do rzęs po otwarciu wynosi 3 miesiące. I nie jest ważne, czy używasz go codziennie, czy zdążyłaś go użyć jedynie kilka razy. Więc jeśli dbasz o własne zdrowie, to nie warto używać starego tuszu, a najlepiej kupić nowy.

 
Powiązane artykuły:
Opalanie trzcinowe – zalety metody hollywoodzkiej
Opalanie trzcinowe pomoże dziewczynom nawet z bladą skórą do liczonych minut nabyć świetną opaleniznę czekoladowego odcienia. Dokładniej o procedurze możecie przeczytać w naszym nowym materiale.
Chusteczki do opalania – zalety i skład
Chusteczki do opalania zdobywają coraz większą popularność i są dostojną alternatywą naturalnej opaleniżnie na słońcu, czy solarium. O przewagach i stosowaniu takich serwetek czytajcie w naszym nowym materiale.
Jak dobrać szminkę do ust?
Właśnie ją zjadamy do 5 kg za swoje życie. Jej forma może dużo co powiedzieć o charakterze swojej posiadaczki. Chodzi zazwyczaj o szminkę. O niektórych niuansach prawidłowego jej doboru dowiadujecie się z naszego artykułu.
Jak dobrać kredkę do brwi?
Kosmetyczne firmy gotowe na wyprzódki proponować przeróżne środki do brwi: kredka, marker, cienie. Jednak fachowcy rekomendują zatrzymać swój wybór właśnie na kredce, ponieważ za jej pomocą najwygodniej korygować potrzebne wygięcie.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty