Jak rozmnażają się papużki – wszystko co powinnaś wiedzieć

jak rozmnażają się papużki

Wielu amatorów próbują w niewoli wyhodować papugi. Lecz jeśli u niektórych ludzi nie ma problemów z hodowlą , to drudzy mają sytuację bez wyjścia. Trudno nazwać ten proces skomplikowanym. Po prostu należy stworzyć odpowiednie warunki dla pierzastych przyjaciół i zbudować gniazdo. Lecz rozpatrzmy rozmnażanie ptaków po kolei, na przykładzie bardzo rozpowszechnionego rodzaju, papużek falistych.

Jak zmusić papużki rozmnażać się?

  1. W jakim wieku rozmnażają się papużki? Kopulacja bliskich krewnych wszelkich istot jest niepożądana. Wybieraj do rozmnażania młodych ptaków z różnych miejsc. Do gnieżdżenia się papużki mogą przystąpić i w 8–9 miesięcy, lecz lepiej podobnego nie dopuszczać. Samice powinny być dobrze rozwinięte, w wieku powyżej roku. Najbardziej produkcyjnymi oni uważają się na 2 rok swojego życia.
  2. Mniej więcej za dwa-trzy tygodnie dawaj ptakom możliwość latać, to polepszy ich apetyt i mięśnie. Do jedzenia dodawaj nietłusty ser, gotowane jajka. Dobrze na metabolizm działają kiełkujące nasiona. Nie zapominaj kłaść do klatki mineralne dodatki i kredę.
  3. Ptaki w przyrodzie budują gniazda, lecz w mieszkaniu stwarzać ich one nie mogą. Jeśli chodzi o kwestię, dlaczego papużki faliste nie rozmnażają się, to należy wiedzieć, że bez specjalnego "domku" dla szpaków nie obejdzie się. Zbudować go można ze sklejki lub płyty, przymocowawszy swój twór do tylnych drzwi klatki za pomocą dodatkowych elementów łącznych. W zamian podściółki wykorzystaj trociny, lecz one nie powinny być z drzew iglastych.
  4. Świetlny dzień musi składać się do 14 godzin, toż w zimowy czas wykorzystaj sztuczne oświetlenie dodatkowe.
  5. Temperaturę w pomieszczeniu podtrzymuj stabilną, w rejonie 20–22 stopni.
  6. Jeśli samiec nie przeszkadza swojej przyjaciółce, to odsadzać go nie trzeba.
  7. Jajka pojawiają się z niewielkim odstępem (do 5 dni).
  8. W rzeczywistości jak rozmnażają się papużki, ważnie znać termin inkubacji. On jest różny dla wszystkich rodzajów. Dla papużek falistych ten okres stanowi 18 dni. U dużych ptaków on jest trochę większy. jak rozmnażają się papużki gniazdoNa przykład żako siedzą na gnieździe do 30 dni.
  9. Jeśli samiec trafił się dorzeczny, to on będzie przynosił samicy pokarm i ta będzie ulewać go pisklętom. Po tygodniu papużki otworzą oczy, a już po 13 dniach pokryją się puchowymi piórkami.
  10. W dniach 35–40 maluchy zaczynają dobrze latać i ich można przesadzać do oddzielnej klatki.

Nie ma nic skomplikowanego w tym jak papużki faliste rozmnażają się. Dotrzymując się prostej instrukcji, możesz zwiększyć swoje pogłowie ptaków, napełniwszy dom hałaśliwą pierzastą dziatwą. Powodzenia ci w tej ciekawej sprawie.

 
Powiązane artykuły:
Papugi nierozłączki – pielęgnacja i utrzymanie
Nierozłączki – papugi, które różnią się jaskrawym wyglądem zewnętrznym i dobrym charakterem. Jeszcze one stwarzają pary na długotrwały czas, toż dla rozmnażania należy uważnie dobierać partnerów. Opiekować się nimi jest dość prosto.
Papuga nierozłączka w warunkach domowych
Od jakości pielęgnacji zależy zdrowie i długość życia waszego ulubionego ptaka. Wszystko o właściwościach utrzymania i odejścia za papugą nierozłączką w domowych warunkach opowiemy dalej w naszym nowym artykule.
Rozmnażanie papużek falistych w domu
Po to, żeby ptaki dały zdrowe potomstwo warto stworzyć dla tego komfortowe warunki i dobre mieszkanie. Wszystko o rozmnażaniu falistych papug w domowych warunkach opowiemy w naszym nowym artykule.
Jak dbać o papużkę falistą?
Jeśli twardo zapragnęliście mieć pupila, lecz możliwości długo spacerować z psem u was nie ma, a na kocią sierść jest alergia, niezłym wariantem stanie się nabycie falistej papugi, która jest niekapryśna w odejściu, lecz też nie da zatęsknić.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty