Jak różnią się standardy kobiecego piękna w różnych krajach świata?

Każdy kraj, każdy naród ma swoje wyobrażenia o kobiecej urodzie, idealnych kształtach przedstawicielek pięknej połowy ludzkości.

Z tego artykułu dowiesz się, że nie wszędzie 90-60-90 i wyrażenie "nogi od uszu" uważane są za klucz do świata branży fashion. Na dzień dzisiejszy wiele kultur ma swoje wyobrażenie o idealnej kobiecej urodzie.

Jak mówi znana meksykańsko-amerykańska aktorka Salma Hayek: "W pogoni za standardami piękna i sukcesu możesz przeoczyć prawdziwe szczęście".

1. Amerykańskie piękno

Amerykańskie piękno

Zachód przepełniony jest kobietami o idealnych włosach, sylwetce typu "klepsydra", pulchnych ustach i śnieżnobiałym uśmiechu. Toteż nie na darmo Megan Fox uznawana jest za najpiękniejszą kobietę. Mimo, że wiele dziewczyn ma teraz obsesję na punkcie figury aktorki Kim Kardashian, ale jej przypadek – chyba jest wyjątkiem.

2. Seksowne Francuzki

Seksowne Francuzki

Francuski styl piękna – to dziewczyna, która zawsze wygląda młodo i elegancko. Nic dziwnego, że twarzą Chanel była Vanessa Paradis, kobieta o niskim wzroście i niewinnej twarzy. A teraz zmieniła jej własna córka Lily Rose Depp.

3. Pozdrowienia z Rosji

Pozdrowienia z Rosji

Nie na próżno mówi się, że kobiety ze słowiańską urodą są najbardziej atrakcyjne. Ideał piękna – wysokie, smukłe dziewczyny, wysoko osadzone kości policzkowe i grube usta. Ten opis nikogo ci nie przypomina? Prawidłowo, tak wygląda Irina Shake.

4. Koreańskie piękno

Koreańskie piękno

W Korei Południowej duża część populacji dobrze wie, co to jest operacja plastyczna. Jest to uzasadnione tym, że wiele Koreanek traci głowę w pogoni za idealnym wyglądem. Tak, popularne koreańskie modele mają małe usta, bardzo jasną skórę, podwójne powieki (ledwo widoczna zmarszczka między okiem a brwią), V-kształt twarzy.

5. Intrygujące Brazylijki

Intrygujące Brazylijki

W przeciwieństwie do koreańskich kobiet, śniade Brazylijki nie spieszą się kłaść się na stół operacyjny. Ich zadowala kształt twarzy i kobiece okrągłości. Przecież one właśnie teraz są w trendzie. Przykładem wzorca brazylijskiej piękności – model Camila Alves.

6. Najpiękniejsze Taiki

Najpiękniejsze Taiki

W poszukiwaniu idealnej urody przeniesiemy się do Tajlandii. Tu sytuacja przypomina Koreę. Społeczeństwo wywiera znaczną presję na nowoczesne tajskie dziewczyny. Chcą je widzieć takimi, jak w kolorowych czasopismach zachodnich wydawnictw. Taika o prawidłowym wyglądzie – to panienka o delikatnych cechach, o dużych okrągłych oczach, ostrej brodzie, o dużym nosie i jasnej karnacji.

7. Urok Bollywood

Urok Bollywood

Jeśli mówimy o Indiach, na myśl od razu przychodzi słynna aktorka Bollywood, która potrafiła podbić Hollywood – Aishwa rya Rai. Migdałowe oczy, ostry nos, czarne włosy i jasna skóra. To ideał wielu dziewczyn. Dlatego w Indiach ogromną popularnością cieszą się produkty wybielające skórę.

8. Piękno z Bangladesz

Piękno z Bangladesz

W południowej Azji, a dokładniej w Bangladeszu, ciemnoskóre dziewczyny są uważane za niezwykle atrakcyjne. Wystarczy spojrzeć na model Naemę Emily Hossain. Czyż nie jest piękna?

9. Niekonserwatywna Wielka Brytania

Niekonserwatywna Wielka Brytania

Po tym, jak świat fashion podbiła Cara Delevingne, grube, szerokie brwi stały się prawdziwym trendem piękna. Nie uwierzysz, ale uważa się, że kobiety o szerokich brwiach wyglądają bardzo kobieco i nowocześnie.

10. Dziewczyny Maori, Nowa Zelandia

Dziewczyny Maori

W rdzennej ludności Nowej Zelandii, Maorysów, tatuaże na ciele (ta-moko) są uważane za tradycyjną ozdobę. Jedyną różnicą od zwykłego tatuażu jest to, że są wykonywane za pomocą noży i dłutka z zębów rekina i ostrych kości. W rezultacie pojawiają się blizny, a nie jedwabista, delikatna skóra. Dlatego w Nowej Zelandii tatuaż na twarzy uważany jest za prawdziwą ozdobę. Najbardziej popularne są tatuaże na brodzie.

11. Japońskie dziewczyny

Japońskie dziewczyny

Choć jak dziwnie to brzmi, ale jeszcze całkiem niedawno, jakieś 5 lat temu, w kraju wschodzącego słońca były modne Yaeba, co tłumaczy się dosłownie jako "podwójny ząb". Jest to spowodowane tym, że taki uśmiech kojarzył się z czymś dziecinnie atrakcyjnym i miłym. Teraz na szczycie popularności dziewczyny o równych ząbkach, białej skórze i miłej twarzy.

12. Uroda Mauretanii

Uroda Mauretanii

W Afryce Zachodniej w trendzie pulchne ksztłty. Tam uważa się, im większa jest kobieta, tym jest piękniejsza. Ponadto, otyłośc tu jest oznaką bogactwa. Nie uwierzysz, ale obecnie w mauretańskich rodzinach dziewcząt zaczynają odkarmiać od 5 lat! Są siłą karmione bardzo tłustym mlekiem wielbłąda.

13. Idealny etiopski wygląd

Idealny etiopski wygląd

Podziwiałeś zachodnie piękności? Teraz dowiedz się o wzorcach urody Etiopczyków i poczuj ogromną różnicę. Tu kobiety z plemienia Mursi z wczesnego okresu dojrzewania noszą dyski do ust. Z czasem usta rozciągają się coraz więcej i więcej. Dyski są zmieniane, aż dolna warga się rozciągnie.

Ale jeśli zapomnieć o plemieniu Mursi, bo kraj zamieszkują nie tylko jego członkowie, w Etiopii można zobaczyć wiele naprawdę atrakcyjnych dziewczyn, na przykład Helen Getacheu, zdobywczyni tytułu "Miss Universe 2012".

Idealny etiopski wygląd 2

14. Ideał piękna z Iranu

Ideał piękna z Iranu

Największy popyt na korektę kształtu nosa obserwuje się wśród mieszkanek Teheranu, stolicy Iranu. Tutaj najbardziej ceniony jest wygląd z zaostrzonym nosem.

źródło:Metdaan
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty