Jak rozpocząć nowe życie i zmienić siebie?

jak rozpocząć nowe życie i zmienić siebie

Ludzie dosyć często składają obietnicę rozpocząć nowe życie jutro, pojutrze, w następny poniedziałek, po Nowym Roku. Jednak nigdy jej nie spełniają. Po prostu wiele z nas nie wie, jak rozpocząć nowe życie i zmienić siebie. A czasami po prostu trzeba odważyć się na pierwszy krok.

Od czego rozpocząć nowe życie – pierwszy krok

Zmiany w swoim życiu należy rozpoczynać od sformułowania konkretnego celu. Zadaj sobie pytanie: po co chcesz się zmienić? Czego chcesz osiągnąć? Jeśli będziesz wiedziała odpowiedź na pytanie, to będziesz mogła zrozumieć, w jakim kierunku masz kroczyć.

Na etapie początkowym można zwrócić uwagę również na inne porady, od czego rozpocząć nowe życie:

 1. Ułóż chociażby przykładowy plan działań.
 2. Zastanów się, jakie będą następstwa twoich przemian.
 3. Trzeźwo oceń własne siły.

Po zakończeniu początkowego etapu możesz zaczynać aktywnie działać. Co musisz robić pomogą porady fachowców.

Porady psychologa jak rozpocząć nowe życie, zmieniwszy swój stosunek do niego:

 1. Nie marnuj swego czasu na komunikowanie z ludźmi, których nie lubisz, z którymi jest ci nieciekawie.
 2. Nie bój się popełnić błąd, znaleźć się w głupiej lub śmiesznej sytuacji, naucz się samoironii.
 3. Nie bądź czyjąś kopią, nie porównuj siebie z innymi ludźmi – jesteś oryginałem, unikatem, pamiętaj o tym zawsze.
 4. Nie poniżaj się, bądź rozsądnym egoistą, zaspokajaj własne życzenia.
 5. Nie oskarżaj siebie o popełnienie błędów.
 6. Zapomnij o leniuchowaniu.
 7. Przestań wątpić w siebie, ale również nie działaj bez zastanowienia się.
 8. Postaraj się przezwyciężyć siebie, a nie walcz z otaczającymi.
 9. Nigdy nie bądź zazdrosną.
 10. Przestań narzekać i żałować siebie.
 11. Naucz się czerpać zadowolenie z prostych rzeczy.
 12. Nie obarczaj kogoś winą za własne niepowodzenie.
 13. Bądź wdzięczną.

Jak rozpocząć nowe życie i zmienić siebie nastolatkowi?

Postanowić rozpocząć nowe życie można w dowolnym wieku. Dosyć często owe życzenie pojawia się w wieku 14-17 lat. Nastolatek może mieć mnóstwo przyczyn ku temu. Na przykład niepełnowartościowa rodzina, problem w komunikowaniu z kolegami, kompleksy. Jednak samodzielnie on nie może sobie poradzić z problemami. Potrzebuje pomocy rodziców, rozmowy z psychologiem. Aby zmienić siebie i swoje życie, nastolatek powinien zacząć uprawiać sport, znaleźć jakieś ciekawe hobby, które da możliwość zwiększyć grono przyjaciół, odnaleźć kolegów.

Jak zapomnieć o przeszłości i rozpocząć nowe życie po 30?

U wielu ludzi kryzys następuje po 30, gdy rozumieją, że młodość już minęła, a cele nie zostały osiągnięte. Należy pozostawić wszystkie żale –w przeszłości udało ci się zdobyć bezcenne doświadczenie, a teraz nastąpił czas, aby z niego skorzystać. Musisz codziennie powtarzać jeden i ten sam wyraz "Wszystko mi się uda". Niech to będzie twoją dewizą i instrukcją postępowania. Określ krótkotrwały cel – osiągnij go, przechodź do następnego, etc. W taki sposób uwierzysz we własne siły i spróbujesz osiągnąć czegoś większego.

jak rozpocząć nowe życie i zmienić jego

Jak odpuścić przeszłość i rozpocząć nowe życie po 40?

Czasami zdarza się że ludzie decydują się zmienić życie po 40. To jest bardzo dobre, nie warto się tego bać albo uważać, że to jest czymś nienormalnym. Jeśli masz życzenie, możesz go realizować. Zapomnij o tym, że w ogóle miałaś przeszłość – jeśli nie możesz do niego powrócić, zapomnij o nim. Masz jedynie teraźniejszość, a niebawem nastąpi przyszłość. Zajmij się w końcu tym, o czym zawsze marzyłaś. Nie odkładaj owej sprawy na potem – lepszej okazji już nie będzie. Zmień image, wyrzuć niepotrzebne rzeczy, zapoznaj się z nowymi ludźmi, zrób remont, wybierz się na wczasy. Nie bój się przemian, dąż do nich, ponieważ w twoim wieku są życiową niezbędnością.

 
Powiązane artykuły:
Jak odpuścić przeszłość i rozpocząć żyć teraźniejszością?
Żeby żyć szczęśliwie, osiągać nowe cele i spełniać się należy pożegnać się z przeszłością, która jest okowami, powstrzymującymi ruch. W tym artykule można znaleźć porady o tym, jak puścić przeszłość i żyć teraźniejszością.
Porady psychologa – jak zostać bardziej śmiałą?
Stać się śmiałym i pozbyć się od wstydliwości dla wielu osób to nierozstrzygalne zadanie. Chociaż zaledwie dla tego należy wierzyć w siebie. Do tego, że można skorzystać z rekomendacji psychologów.
4 kluczowe czynniki sukcesu
Udany biznes – przemyślana strategia, która bazuje się na głównych kluczowych czynnikach. W tym artykule potraficie znaleźć informację na temat typów kluczowych czynników oraz umiejętności poprawnie je ujawniać i wykorzystać.
Korzystne porady – jak uwierzyć w siebie i zyskać pewność?
Wierzyć w siebie i wierzyć w swoje siły można tylko pod warunkiem dobrego przygotowania do przyszłego przedsiębiorstwa. Lecz przy czym zbyt serio do niego odnosić się nie warto, rozumiejąc, że w razie błędu nic strasznego nie stanie się.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty