Jak rozwijać poczucie humoru?

jak rozwijać poczucie humoru

Oglądając mnóstwo programów humorystycznych, które dziś są bardzo popularne, prawdopodobnie śmiejesz się z żartów, które słyszysz z ekranu telewizora. Dla siebie podkreślasz, że prowadzący programu ma wspaniałe poczucie humoru i musisz jeszcze rosnąć i rosnąć do jego poziomu.

Rozwój poczucia humoru – to dosyć proste zajęcie, które nie wymaga dużego wysiłku, ale przewiduje posiadanie wiedzy teoretycznej. Uważa się, że humor to umiejętność spostrzegać w różnych sytuacjach codziennych strony komiczne. Nie ma ludzi, którzy wcale nie mają poczucia humoru.Po prostu niektórzy ludzie pod wpływem czynników społecznych mają inny sposób myślenia i rzeczy, które im się wydają komicznymi, innym ludziom one nie wydają się wcale śmiesznymi.

Jak polepszyć poczucie humoru?

Polepszyć poczucie humoru można za pomocą niektórych ćwiczeń:

  1. Wybierz dowolną liczbę alfabetu i postaraj się ze słów, które rozpoczynają się na tę literę ułożyć zdanie,składające się z 10 – 12 słów.
  2. Powtórz owe ćwiczenie kilka razy.
  3. Przeczytaj swoje opowiadanie i uśmiechnij się.

Wykonanie tego ćwiczenia zajmie nie więcej aniżeli 5 minut. Sprzyja rozwojowi nawyków, które pomogą wymyślać własne żarty ,a nie wykorzystywać podczas rozmowy powszechnie znane żarty.

Człowiek bez poczucia humoru zazwyczaj myśli racjonalnie. Tacy ludzie nie lubią się spóźniać i planują swój tydzień nawet miesiąc do przodu, więc dowolne siły wyższe powodują stres i wcale nie pozostaje czasu na samoironię. Poczucie humoru – to bardzo cenna cecha charakteru, która pomaga ludziom łatwo i z ironią wybrnąć z każdej trudnej sytuacji życiowej. Oprócz tego każdy człowiek na pewno wie, że śmiech, a raczej radość, która mu towarzyszy polepsza nastrój, a znaczy przedłuża życie.

Ćwiczenia dla rozwoju poczucia humoru

Nie wszyscy ludzie umieją od urodzenia trafnie żartować , dlatego wielu interesuje pytanie : „ Czy można rozwijać poczucie humoru?” Aby twoje żarty rozumieli wszyscy otaczający, powinieneś uwzględniać dwa składniki:

  1. Miłość do siebie i otaczającego świata. Właśnie owy składnik odgrywa kluczową rolę w tym jak spostrzegają ciebie otaczający. Jeśli nie możesz samodzielnie nauczyć się tej nieskomplikowanej sprawy to zwróć się do człowieka, który na tym się zna. W tym miejscu warto od razu podkreślić, że chodzi nie o człowieka z bogatym doświadczeniem życiowym, a o osobę, która kocha życie. Wspaniałym nauczycielem mogą być dzieci w młodszym wieku szkolnym. Psycholodzy twierdzą, że właśnie w tym wieku dzieci lubią, odbierają otaczających takimi, jakimi oni są.
  2. Umiejętność pośmiać się z siebie. Postaraj się traktować siebie niezbyt poważnie, nie przejmuj się przez popełnione błędy, ponieważ dzięki umiejętności pośmiać się z siebie, powstaje poczucie humoru, które możesz reprezentować rozwój poczucia humoruotaczającym ludziom.

Od czego zależy poczucie humoru?

Umiejętność trafnie żartować bezpośrednio zależy od inteligencji, myślenia asocjacyjnego, zapasu słów, mistrzostwa aktorskiego. Duża ilość trików humorystycznych polega na umiejętności posługiwać się słowem, a jeśli masz skąpy zapas słów to zrobić to będzie dosyć trudno. Ludzie, którzy mają dobre poczucie humoru zazwyczaj posiadają myślenie asocjacyjne, dzięki czemu w ich głowie powstają kalambury. Mistrzostwo aktorskie pozwoli ci w taki sposób opowiedzieć kawał, że otaczający będą śmiać się do łez nad każdym słowem. Uśmiechaj się i niech otaczający cieszą się z twoich żartów.

 
Powiązane artykuły:
Psychologia komunikacji  z mężczyznami – podstawowe zasady
Od samego dzieciństwa wiele mam uczy dziewczynek, że mężczyźni i kobiety – to mieszkańcy różnych planet, toż obcowanie z przeciwległą płcią nie może być podobne do obcowania z koleżanką. Jednak są ci, komu nie dostało się takich mądrych rad i oni przedłużają widzieć w mężczyźnie tylko przyjaciela.
Psychologia człowieka – jak sterować ludźmi?
Żeby domagać się w zespole liderów pozycji i podporządkowywać sobie otoczenie, koniecznie nauczyć się sterować ludźmi. W artykule spróbujemy zorientować się, jak można opanować takie wiedze i rozwinąć w sobie jakości lidera.
Jak rozwinąć poczucie rytmu?
Uczucie, kiedy ciało w całości przepuszcza przez siebie muzyczną kompozycję jest z niczym nieporównywane. Myli się ten kto mówi, że poczucie rytmu to wrodzona zdolność. Poznajcie jak go można rozwinąć.
Czy można oszukać wykrywacz kłamstw?
Dziś wszystko częściej można usłyszeć, czy zobaczyć testowanie na poligrafie, który jest swoistym wykrywaczu kłamstw. Ten artykuł opowie o tym, czy można oszukać ten przyrząd i które niuanse trzeba uwzględniać przy testowaniu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty