Jak rozwinąć mózg na 100%?

jak rozwinąć mózg na 100

Gdy zaczynasz się zastanawiać nad tym, jak rozwinąć mózg człowieka na 100%, od razu przychodzi na myśl film „Lucy” w głównej roli ze Scarlett Johansson. Otóż, ze średnio statystycznego człowieka planety Ziemia, ona przekształca się na nadczłowieka, który może wyuczyć obce języki w mgnieniu oka i przemieszczać przedmioty za pomocą telekinezy. Człowieczeństwo wykorzystuje swój mózg jedynie na 10%. Strasznie jest sobie wyobrazić na co nas będzie stać, jeśli będziemy mogli go doskonalić i rozwijać.

Sposoby na to, jak rozwinąć swój mózg do maksimum

  1. Pozbywamy się hipodynamii. Właśnie w wyniku mało ruchliwego stylu życia, nie tylko tyjemy, w naczynkach krwionośnych skupia się cholesteryna, więc mózgowi brakuje tlenu.
  2. Spożywamy jedzenie z dużą zawartością witamin i enzymów. Produktami – mistrzami, jeśli chodzi o zawartość enzymów są ananasy, nasiona, orzechy, awokado.
  3. O znaczeniu snu napisano wiele artykułów. Główna funkcja snu –to usunięcie produktów biochemicznej działalności mózgu, które powstały w wyniku jego nadmiernej aktywności. Im mniej śpisz, tym więcej skupia się szkodliwych białek, które są nazywane beta-amiloidami. Właśnie one pogarszają funkcjonowanie mózgu, powodują powstanie różnych chorób, na przykład choroba Alzheimera.
  4. Zapomnij o wykonaniu od razu kilku zadań. Gdy człowiek nauczy się skupiać, on polepszy zdolności nie tylko mózgu, ale również pamięci. Przede wszystkim odmów się od przyzwyczajenia wykonywać kilka spraw na raz.
  5. Naucz się spostrzegać drobiazgi. Zostań Sherlockem Holmesem, który posiadał jedną szczególność – niezwykła spostrzegawczość. Naucz się spostrzegać drobiazgi, na które nikt nie zwraca uwagi.
  6. Staraj się unikać sytuacji stresowych. Jeśli się nie udaje, naucz się odpowiednio reagować na bodźce. jak rozwinąć mózg człowiekaRównież warto praktykować medytację, wykonywać ćwiczenia fizyczne, uprawiać jogę. Odnajdź swoje sposoby na relaks.
  7. Dąż do rozwoju jednocześnie dwóch półkul. Wiadomo, że u każdego z nas jedna z nich jest rozwinięta lepiej. Aby to zmienić należy wykonywać ćwiczenia. Na przykład staraj się jedną ręką głaskać siebie po brzuchu zgodnie z ruchem strzałek zegara, a drugą w tym samym czasie – postukiwać z góry po głowie. Drugie ćwiczenie polega na tym, że jednocześnie podnosisz obydwie ręce do góry. Jedną rysujesz kwadrat, inną – gwiazdę. Jak tylko to się udaje zrobić, zmieniasz ręce.
 
Powiązane artykuły:
Korzystne ćwiczenia – jak odnowić pamięć?
Zaburzenia pamięci może powodować wiele przyczyn. Ale nie powinniśmy pogodzić się z tym procesem. Za pomocą prostych metod pamięć można nie tylko odzyskać, lecz również i poprawić. Czytamy o tym dalej.
Jak zostać arogantką w krótkim czasie?
Arogantkami poza oczyma nazywają kobiety, które na pierwszym miejscu stawiają własne pragnienia, potrzeby i ambicje. One nie certują w środkach osiągnięcia swoich celów, nie boją się być niestandardowe, jaskrawe i egoistyczne.
Fizjologiczne szczególności temperamentu – 4 typy temperamentu
Fizjologiczne szczególności temperamentu wyznaczają się typem układu nerwowego. Czym bardziej jaskrawo jest wyrażona jedna właściwość układu nerwowego, tym mniej przejawia się odpowiednia właściwość temperamentu.
Rodzaje uczuć i emocji człowieka - jakie istnieją uczucia
W tym artykule opowiemy o tym , jakie istnieją uczucia i jak one charakteryzują się z punktu widzenia psychologii. Listę głównych uczuć człowieka złożyliśmy przy pomocy prac znanego psychologa Izarda Kerrola.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty